Fitvit.cz » Proteiny » Recenze BCAA MyProtein

Recenze BCAA MyProtein

Větvené aminokyseliny Leucin, Isoleucin a Valin (BCAA) se nejčastěji používají těsně před tréninkem a po něm. Umí totiž zásobovat svaly energií a tak zabránit odbourávání svalové hmoty při tréninku. Jestliže chceme zařadit tento suplement do svého jídelníčku, je potřeba si vybrat některý z mnoha produktů na trhu. Výrobce MyProtein nabízí větvené aminokyseliny v prášku s několika příchutěmi a v několika velikostech balení vhodných jak na otestování, tak i na delší doplňování BCAA.

Poměr aminokyselin je v tomto produktu 2 : 1 : 1 ve prospěch leucinu. Jde o nejběžnější poměr a také je pro většinu sportovců nejvhodnější. Pokud je některá aminokyselina v nadbytku nebo v nedostatku, může to ovlivnit i další aminokyseliny.

Chuť

Na výběr máme hned několik příchutí. V tomto případě padla volba na příchuť tropické ovoce. Aminokyseliny jsou ochucené pomocí umělých sladidel. Příchuť tropické ovoce je docela povedená a obsahuje jako barviva pouze karoteny a jako sladidlo je použita sukralóza. V dalších verzích příchutí je někdy navíc používán vedle sukrálozy i acesulfam a různá éčka, jako E110 nebo E133.

Kdo se chce umělým sladidlům a barvivům úplně vyhnout, může si koupit BCAA bez příchutě. Má to své výhody, ale i nevýhody. Výhodou je absence umělých sladidel a vyšší obsah aminokyselin. Nevýhodou je nepříjemná chuť. BCAA bez příchutě mohou být pro někoho nepoživatelné. Řešením může být přidání prášku do nějakého jiného ochuceného produktu. BCAA bez příchutě mají výrazně hořkou chuť.

Jedna dávka je určena na 5 g. Odměrka je přiložena v balení. V ochuceném balení je o trochu nižší podíl aminokyselin (leucin 2 g, isoleucin 1 g , valin 1 g), oproti balení bez chuti, kde je složení 2,5 g, 1,25 g, 1,25 g. Obvykle se doplňuje před a po tréninku, kdy je jejich využití nejlepší a nejpřínosnější.

Rozpustnost

Tak tohle je asi největší problém tohoto produktu. Lžičkou v hrnku nejde prakticky rozmíchat. Pro dokonalé rozpuštění je potřeba použít šejkr. Pokud ho nemáme, může posloužit i sklenička s uzávěrem na závit, např. od marmelády. Po chvilce míchání v šejkru se prášek rozpustí. Na přípravu se používá obyčejná voda. Po tréninku lze kombinovat s proteinem. Neochucené BCAA můžeme smíchat s jiným nápojem.

V produktu nejsou kromě BCAA žádné jiné aminokyseliny. To je výhoda, protože je můžeme kombinovat s dalšími doplňky bez obav z předávkování. Pokud by například byly v produktu vitamíny nebo další podpůrné látky, musíme dávat pozor i na přítomnost stejných látek v jiných produktech.

Jestliže se BCAA používají ve správný čas, mohou pomoci zabránit odbourávání svalové hmoty, což se hodí jak při budování nových svalů, tak i při hubnutí, kdy chceme zejména spalovat tuk a přitom ochránit stávající svalovou hmotu. Příchuť tropické ovoce je asi nejlepší. Verze bez příchutě je vhodná v případě, kdy máme i jiný produkt, do kterého tyto BCAA můžeme přidat a zároveň se tím vyhneme barvivům a umělým sladidlům.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Recenze MyProtein Impact Whey protein

» Scitec 100% whey protein professional

» Mají význam další suplementy v proteinu?

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2021 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt