Fitvit.cz » Strava » Co je lepší proti stresu?

Co je lepší proti stresu?

Mnozí lidé jedí proti stresu potraviny s vysokým obsahem cukru, čokoládu nebo dokonce nápoje s obsahem alkoholu. Na první pocit si myslí, že to zabírá. Naneštěstí příliš těchto potravin způsobuje mnohé komplikace a v konečném důsledku náš stav ještě zhorší. V neposlední řadě konzumací těchto potravin ve většině případů vzrůstá i podíl tělesného tuku a nakonec vznikne i nadváha a obezita.

I když to na první pohled nevypadá, tak podle pocitů lidí, kteří jedli jak zdravé potraviny, tak i ty nevhodné, se zlepšila jejich nálada i redukce stresu, když upřednostňovali zdravé potraviny, jako byly ovoce, zelenina nebo ryby (např. losos) a z nápojů dávali přednost čisté vodě.

Další důležitým faktorem pro dobrou náladu a potlačení stresu je pak pohyb. Proto se rozhodně vyplatí zařadit několikrát týdně pohybovou aktivitu, a to jak aerobní, tak i posilování, které pomůže s budováním svalové hmoty. Pohyb může navodit příjemné pocity díky uvolňování endorfinů.

Díky budování svalové hmoty se pak budeme cítit lépe z toho důvodu, že budeme ohební, silnější a výkonnější, ale také budeme vypadat lépe, což zvýší naše sebevědomí. A to nám také dodá další optimismus a pozvedne naší náladu. Uvidíme, že naše práce má smysl a dosažení cíle je možné téměř pro kohokoliv, kdo má zájem provést ve svém životě změny.

Proti stresu pak působí i správná hladina hořčíku a draslíku. Proto se vyplatí konzumovat již zmíněné ovoce a zeleninu. Obojí obsahují například oblíbené banány nebo sušené ovoce. Hořčík najdeme hlavně v obilninách, hlavně v těch celozrnných. Každopádně kromě cvičení se vyplatí i vhodná strava.

Jak se tedy lidé cítili, když jedli zdravé potraviny nebo ty nevhodné? Téměř 90 % lidí uvádělo, že se během dne cítilo lépe, když dávali přednost ovoci, zelenině, rybám, semenům a čisté vodě, než když se pokoušeli potlačit stres pomocí sladkého s vysokým podílem jednoduchých cukrů nebo čokoládou nebo dokonce alkoholem. Další důvod proč přejít na životní styl fitness.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Jak odstranit sladké ze stravy postupnými kroky

» Kolik ovoce můžeme za den sníst?

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2020 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt