Fitvit.cz » Cvičení » Cvičení jako vypínač stresu

Cvičení jako vypínač stresu

Nadměrný stres není pro naše tělo přínosný. Z toho důvodu si musíme najít činnosti, které nám pomohou se stresu zbavit. Jedním z osvědčených způsobů, jak stres regulovat, je pohybová aktivita a pro mnohé je tou pravou pohybovou aktivitou posilování.

Pokud máme dobrou náladu a dokážeme nadměrný stres omezit, máme předpoklady pro lepší výsledky. Potom můžeme od svého těla očekávat to nejlepší. Půjde nám lépe hubnout, jednodušeji nabíráme nové svaly a celkově nám jde vše lépe.

Jak se jde cvičením takzvaně vypnout a zbavit se tak všech negativních myšlenek? Tak především to chce pravidelnost. S pravidelností přijdou výsledky a díky výsledkům, jak se nám zlepšuje forma, nám roste i sebevědomí, které se přenáší i do našich životů. Navíc je známo, že pohybovou aktivitou se uvolňují endorfiny. Úplně ideální je ale stav, kdy nás zvolená pohybová aktivita baví a dokážeme se při ní tak soustředit, že zapomeneme na běžné starosti. Nejlepší je pak pocit po cvičení z vykonané práce. Ten se nedá popsat, ale musí se zažít.

Kdo pravidelně cvičí, tak zná ten pocit, kdy při dřepu, mrtvém tahu, přítazích v předklonu, benčpresu a dalších cvicích se mysl soustředí na provedení práce svalů. Přímo vidíme, jak svaly pracují, krev se žene do trénované svalové skupiny a nás zaplavuje pocit štěstí. V tento moment prakticky neexistuje žádný problém. Je jen osvobozující pocit, díky kterému dokážeme načerpat mnoho nových sil a pozitivní energie.

Pro stálé výsledky pak potřebujeme cvičit dlouhodobě. Z toho důvodu je potřeba předcházet nadměrnému zatížení, které by mohlo vést ke zranění. Je tedy lepší cvičit pro radost se středními váhami. Pokud se cvičí správně, tak výsledky přijdou, i když necvičíme na maximální výkon, což může nést určitá rizika. Jestliže jsme našli ten správný poměr cvičení, regenerace, pozitivního myšlení, dobré stravy, která nám chutná, pak se nadměrnému stresu umíme velice dobře bránit.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Jak poznat své maximum

» Udržování svalové hmoty

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2021 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt