Fitvit.cz » Cvičení » Dejte si hubnutí jako cíl

Dejte si hubnutí jako cíl

Snažit se zhubnout nestačí. Je potřeba si dát cíl zhubnout. Často lze slyšet vždyť já se tak snažím, ale mně to nejde. Jde o další výmluvy, kvůli kterým se vzdalujeme od svých plánů. A pokud se nám zhubnout nepodaří napoprvé, je potřeba to zkoušet tak dlouho, dokud se nám nepodaří vybudovat postavu našich snů.

Přitom je velmi důležité mít cíl zhubnout a na tomto úkolu neustále pracovat. Nevadí, když selžeme a něco se nepovede. Je ale obzvláště důležité poučit se, vstát a opět jít pracovat. Kdo jde za svým cílem, bez ohledu na překážky a je vytrvalý, pak svého cíle většinou dosáhne. Naopak kdo při prvním selhání nepokračuje a vzdá se svého cíle, pak se může prohlásit za poraženého.

Je potřeba pochopit souvislosti. Cestou za cílem vždy dojde k nějakému selhání, nějakému dílčímu neúspěchu. To se stane prakticky každému. Je ale potřeba se vždy zvednout, nevzdat se a pokračovat dál v cestě. Tím získáváme zkušenosti a dále se zlepšujeme. Naopak když už to vzdáme, máme jedinou jistotu, že jsme opravdu prohráli.

Tímto způsobem se jde dopracovat k úspěchu nejen při hubnutí, ale i při budování nových svalů nebo při jakékoliv činnosti, ve které chceme dosáhnout úspěch. Pamatujme, že hlavním motorem je vytyčený cíl, odhodlání, vytrvalost a v žádném případě nikdy nevzdávat cestu za svým cílem.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Už žádné hubnutí, ve formě po celý rok

» Nejčastější výmluva, proč necvičit

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt