Fitvit.cz » Doplňky stravy » Echinacea pro imunitu

Echinacea pro imunitu

Abychom se udrželi po celý rok ve formě, musíme snížit riziko onemocnění chřipkovými viry a nachlazení. K tomu je potřeba utužovat imunitní systém. Posloužit nám k tomu mohou různé léčivé byliny. Jednou z nich je echinacea.

Kromě posilování imunity má echinacea příznivý vliv na podporu chuti k jídlu. Mohou za to látky zvané alkylamidy, které jsou v této léčivé bylině obsaženy. Vzhledem k této vlastnosti jí lze také využít při budování svalové hmoty právě prostřednictvím stimulace chuti k jídlu a tím zkonzumování většího množství potravin. Jenom dejte pozor, aby potraviny zkonzumované navíc byly nutričně hodnotné a nešlo pouze o prázdné kalorie vedoucí k nárůstu podkožního tuku.

Echinaceu je vhodné využívat především v chřipkovém období pro svoji schopnost preventivně působit proti nakažení chřipkou a zároveň dle vědců se dokonce snižuje i doba léčení, pokud již k nakažení došlo. Dle výzkumů se uvádí, že po pravidelném užívání echinacey se snižuje pravděpodobnost nakažení nachlazením až o několik desítek procent.

Echinacea se tedy jeví nejen jako prevence před chřipkou, ale také jako nepřímý faktor pro nárůst svalové hmoty působením látek na zvýšení chuti k jídlu a samozřejmě má vliv na celkové posílení obranyschopnosti organismu. Ačkoliv se tato léčivá bylina zdá jako velmi perspektivní pro posílení imunity, bude potřeba dalších výzkumů, aby vědci mohli přijít na to, jakým způsobem podporuje organismus a co všechno může pozitivně podpořit.

Diskuse k článku (2)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Vitamín C

» Karnitin

» Lecitin

» Koenzym Q10

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2021 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt