Fitvit.cz » Fitness tipy » Fitness pomůže i v běžném životě

Fitness pomůže i v běžném životě

Fitness nepřináší jen výhody ze cvičení, pohybu, kondice a zdravé stravy. Všechna pozitiva z fitness ovlivňují totiž celý náš život. Mnozí lidé si stěžují, že nemají energii na pravidelný trénink, ale právě ten dokáže odstranit únavu. Mnohem horší vliv má nečinnost, která se podílí na vzniku nadváhy a obezity, trpíme depresí a často podléháme pocitům marnosti a beznaděje.

Kdo pravidelně cvičí, může potvrdit, že sportování pomůže v těžkých životních situacích. Má schopnost odbourávat nadměrný stres. Chce to jen vstát a zapojit se. Kdo se jen vymlouvá a hledá důvody proč nesportovat, nikdy nedokáže změnit svůj život k lepšímu.

Pohyb je pro tělo nutností

Proč je vlastně dnes trénink nutností? Protože dříve museli lidé tvrdě pracovat, aby přežili. Nikdo jim nedonesl potraviny, museli se postarat o jídlo, střechu nad hlavou a manuálně pracovala většina lidí. Ještě předtím dokonce lovili pro získání potravy a někdy museli vynaložit velké úsilí, aby je predátoři neulovili. Život tedy vyžadoval použití síly, často se sprintovalo a bylo potřeba hodně chodit.

Dnes máme moderní technologie, jezdíme autem, místo chůze po schodech použijeme výtah. Pokud nebudeme posilovat svalstvo a oběhový systém, bude naše tělo strádat. Jsme totiž nastaveni pro pohyb. A když už máme sedavé zaměstnání, není nic jednoduššího, než několikrát týdně cvičit, chodit, běhat či jezdit na kole.

Fitness pozitivně změní naší osobnost

Kromě sportovní a zdravotní stránky nám pravidelný trénink pomůže odhalit naše silné vlastnosti. Dodá nám inspiraci pro nalezení nových nápadů v práci. Nezřídka se totiž může stát, že jakmile si vyprázdníme hlavu od starostí aktivním odpočinkem, mohou nás napadnout nové myšlenky, které nám v budoucnu mohou změnit život pozitivním směrem.

Může to být třeba atraktivnější vzhled, který jsme dokázali získat díky fitness, jenž nám může pomoci získat novou práci. Díky sportu můžeme potkat životního partnera a nebo vlivem rostoucího sebevědomí a pozitivního myšlení nám začne v životě všechno vycházet. Fitness aktivity skutečně mohou dát lidem inspiraci pro život mimo sportoviště.

Učí nás vytrvalosti a pravidelnosti, což jsou vlastnosti potřebné pro dosažení úspěchu v kterékoliv lidské činnosti. Dokonce by se dalo říci, že to jsou důležitější vlastnosti, než samotný talent k některé činnosti. Pokud totiž talentovaný člověk nemá ty správné vlastnosti, nikdy nerozvine své schopnosti na maximum.

Svaly pro horší časy

Ačkoliv pro většinu mladých je budování svalové hmoty věcí většinou estetickou, protože chtějí vypadat lépe, v pozdějším věku jsou tyto získané svaly a síla k nezaplacení. Věkem totiž svaly ubývají a kolik hmoty budeme mít, může rozhodnout, zdali se o sebe dokážeme postarat do co nejvyššího věku. Zůstat fit není jen o sportovním výkonu, ale také o schopnosti žít aktivně.

Nelze zapomínat na to, že v pozdějším věku svaly budujeme obtížněji než ve dvaceti. Není tedy vůbec vhodné čekat na to, až bude nějaký problém, ale začít trénovat již od co nejnižšího věku. Ve čtyřiceti pak bude sportovec trénující přes dvacet let mít úplně jinou kondici, sílu a další vlastnosti pro sport i život než ti, kteří teprve ve čtyřiceti začínají.

Na druhou stranu kouzlo fitness je v tom, že se s ním může začít kdykoliv a výsledky se vzhledem k počátečnímu stavu dostaví téměř vždy, ale zároveň je potřeba říci, že celoživotně trénující jedinci na tom budou neporovnatelně lépe a ve čtyřiceti budou vypadat daleko lépe, než jejich netrénující a v mnoha případech obézní vrstevníci.

Ztotožnění s životním stylem

Zajímavostí je i přístup aktivních a neaktivních lidí. Kdo dlouhodobě cvičí a žije stylem fitness, těší se na trénink a pohybové aktivity, na rozdíl od neaktivních lidí, kteří si nečinností ještě více ubližují a často jim chybí motivace něco dělat pro své tělo. Vyznavače stylu fitness nemusí nikdo nutit k tréninku.

Naopak pokud nemůžou trénovat, jsou z toho nesví. Vědí totiž, že trénink jim přinese nejen lepší pohodu, nebudou trpět potížemi z ochablého svalstva, budou lépe naladění a dokáží si při tréninku odpočinout a vyčistit si hlavu od negativních myšlenek. Navíc jsou sebevědomější a spokojenější se svým životem. Takový lidé již nemusí nic měnit, protože berou fitness jako nedílnou součást svého života, jelikož jim to přijde normální.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Účinnost cvičení a kdy čekat výsledky

» Důvody, proč lidé tloustnou

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt