Fitvit.cz » Fitness tipy » Jak hodně vás pohltil fitness styl?

Jak hodně vás pohltil fitness styl?

Chci zhubnout, chci vybudovat postavu nebo mám radost z pohybu a nabíjí mě tato aktivita a nikdy nepřestanu. To jsou tři pohledy na fitness. Skvělé aktivity, která někomu dává sílu žít a pokračovat. Pro někoho je to jen nástroj, jak dosáhnout zhubnutí, pro jiné jak získat pěknou postavu, ale opravdové fitness znamená více. Nehledáte žádné zkratky, jak něco ošidit, jak získat něco jednodušeji. Prostě vás to pohltí. Je jen jedno fitness. Buď mu propadnete nebo jen cvičíte a nic moc z toho nemáte.

První skupina

Většinou jde o ty, kteří chtějí napravit své prohřešky a nadváha je už přímo ohrožuje na zdraví, v tom horším případě na životě. Tito lidé hledají různé způsoby a naneštěstí si vyloží postup špatně a podle toho to taky dopadá. Ti chytřejší využijí nějaký lepší kurz nebo zajdou do fitness centra a vyhledají trenéra, který je provede všemi úskalími. Někdy se povede takového člověka přesvědčit a on pozná, že fitness styl je pro něj to pravé, co hledal. Tím je na nejlepší cestě k trvalému zhubnutí. Ti ostatní buď zhubnou, ale potom se vrátí ke svému starému způsobu života a opět naberou zpět kilogramy, kterých se předtím zbavili nebo ti, kteří ani nedosáhnou požadovaného výsledku a vzdají své snažení s tím, že to nejde.

Druhá skupina

Cvičí pro pěknou postavu. Ale je to pro ně nutné zlo, aby si udrželi formu. Někdy poruší zásady pro stravování nebo i vynechají trénink a pak se vracejí, aby se opět dostali do formy. Většinou jim to vychází, protože vědí jak na to, ale to není stále ten pravý fitness styl. Jednoduše proto, že nemají ze cvičení radost. Je to jen jejich nástroj pro dosažení cíle. Pokud už nemají důvod se udržovat ve formě, tak skončí.

Třetí skupina

Tihle šťastlivci ví co chtějí. Dokázali změnit své postavy, zbavili se přebytečného tuku, vybudovali sportovní postavy, které jim všichni závidí. Prostě propadli stylu fitness. Nejen že tím žijí, oni se tím dokonce baví a je to na nich vidět. Dokonce se jim daří více i v životě, protože své nadšení z fitness přenášejí i do běžného života. Roste jim sebevědomí a všechno jim vychází. Možná jim ostatní opravdu i závidí, ale mají co? Vždyť to mohou mít taky. Jen musí chtít. Musí se rozhodnout a jít si nekompromisně za svým cílem.

Kdyby opravdu všichni žili stylem fitness, nebyla by na světě téměř žádná nadváha a obezita. Hodně lidí by vyřešilo své zdravotní problémy. Prakticky by to nestálo vůbec žádné peníze. Jen by bylo potřeba všechny přesvědčit, že tohle je ta správná cesta. Jak to udělat? To musíte vědět a rozhodnout sami.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Nejdůležitější věc pro hubnutí

» Jak zjistit, že mě ubývají svaly při hubnutí

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt