Fitvit.cz » Fitness tipy » Jak ubývá tuk na těle

Jak ubývá tuk na těle

Téměř každý se už někdy v životě pokoušel hubnout. Mnoho lidí hubnutí nedokončí úspěšně. Jedním z důvodů je pocit, že spalování tuku nefunguje nebo očekávali rychlejší výsledky. Jenže oni výsledky měli, ale neviděli je. Tuk totiž nejprve mizí na partiích, kde si toho moc nevšímáme.

Kde pozorovat první změny

V první fázi hubnutí nejprve mizí tuk v částech těla, kde to ani nechceme. Jsou to spíše končetiny, ale postupně se dostaneme i k těm partiích, které nás zajímají nejvíce. V počátku možná ani nebudeme ubývat na váze, protože může dojít k nárůstu nové svalové hmoty. To je úplně ta nejlepší věc, která mohla nastat. Svalová hmota nám totiž dává dobré základy k tomu, aby hubnutí bylo úspěšné. Na metru možná uvidíme první centimetry, které ubyly z oblasti pasu. Na pohledu však stále nebudeme spokojeni.

Nepanikařit a držet se určené strategie

Zde je důležité nepolevovat ve svém snažení a pokračovat ve svém plánu. Mnozí ve snaze urychlit hubnutí drasticky sníží přijatou stravu a energii. To je ale jedna z největších chyb, kterou můžeme udělat. Za prvé se zablokuje nebo výrazně zpomalí spalování tuku a chybějící energii si tělo začne brát z vlastních svalů! Z toho důvodu je nutné obrnit se trpělivost a pokračovat v původním plánu, kdy za mírně sníženého příjmu energie spalujeme postupnými kroky menší množství tuku.

Poslední tuk vzdoruje

V poslední fázi už jsme spokojeni s končetinami, možná nám už ale ubývají objemy, což asi leckterého sportovce zamrzí. Poslední zbytky tuku se ale stále drží v oblasti pasu a boků. A právě tento tuk bývá nejobtížnější spálit. Chce se to stále držet podmínky chránit maximálně svalovou hmotu větší dávkou proteinů, vyhýbat se jednoduchým sacharidům, doplňovat spíše komplexní sacharidy podle potřeby a dostatkem pohybové aktivity zbývající tuk spálit. Asi to nebudou nejpříjemnější chvíle našeho života, ale výsledek za tu námahu určitě stojí. Vhodné jsou různé metody zařazené ve stravě, jako např. cyklování sacharidů nebo zařazení aktivity spalující tuky, jako HIIT, aerobní aktivita na lačno a vyšší frekvence tréninku, jak posilovacího, tak i aerobního.

Zhubnutím cesta nekončí a má nastartovat další změny

Když už jsme dosáhli spálení posledního tuku, nastávají plány na další období. Za žádných okolností se nevracíme ke stylu života, který by znamenal opětovné nabrání tuku. Po krátkém odpočinku budeme pokračovat v práci na dalším zdokonalení své postavy. Příští rok se zaměříme na nabrání nějaké další čisté svalové hmoty navíc a příští léto budete ještě v lepší formě, než v tom letošním.

Možná potom zjistíme, že fitness styl je docela příjemná záležitost, která nám dokáže zvýšit sebevědomí a naše postava konečně dostala ty správné tvary. Navíc mít líbivou postavu není vůbec špatné a možná díky ní dokážeme ve svém životě věci, které jsme si vždy přáli.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Co dělat po dietě

» Největší chyby vedoucí k nadváze

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt