Fitvit.cz » Cvičení » Jídelníčky, plány, doplňky – kupovat?

Jídelníčky, plány, doplňky – kupovat?

Počet lidí bojující s nadváhou se naneštěstí neustále zvyšuje. Proto je důležité vyhýbat se nabídkám, které slibují nereálné výsledky, dost často za hodně peněz. Je důležité dát přednost opravdové práci před sliby, které nejdou splnit.

Nechat si sestavit jídelníček? Nikdy jsem to nedělal a taky neudělám a doporučuji to i ostatním. Proč platit za něco, co si může každý nastavit sám a to zdarma. Párkrát jsem měl možnost vidět sestavené jídelníčky. Byly nehorázně drahé a nikdy bych podle nich nejedl. Navíc konkrétní osoby zaplatili kupu peněz, ale výsledky se jaksi nedostavily. Kdyby si místo toho koupili kvalitní jídlo a šli si zaběhat, tak udělali mnohem přínosnější věci pro své tělo. Já sám vím, co mně chutná, jak to nastavit, jak na jídlo reaguji a rozhodně nikoho nenechám, aby mně říkal, co mám jíst. I když je to neuvěřitelné, tak v drtivé většině každý přesně ví, co dělá špatně. Musí jen chtít začít s tím něco dělat. Většinou je to věc velikostí porcí a zhodnotit, jak často si kterou potravinu mohu dopřát bez toho, aby mně škodila.

Nechat si sestavit tréninkový plán? Ani toto není potřeba. Všude je návodů dost a jsou dostupné také zadarmo. Základem je rozdělit trénink do jednotlivých dnů a jde to udělat buď děleným tréninkem nebo kruhových tréninkem, případně tréninkem celého těla během jednoho dne. Není to nic složitého. Měl by to každý zvládnout.

Zaplatit si trenéra? I zde to není úplně nutné, ale když někdo nemá jinou možnost, pak je dobré si zaplatit alespoň několik úvodních lekcí a nechat si poradit s technikou. Také v tomto případě existuje řešení zdarma. Dobrých instruktážních videí je na internetu kupa a nebo to jde udělat i tak, že požádáme zkušenějšího kamaráda, který ukáže, jak cvičit. Stačí několik společných tréninků a každý už je pak dál schopný cvičit sám a dále se zlepšovat. Samozřejmostí je hledat další metody a způsoby, jak vylepšit svůj trénink. Bez toho to nejde. Zlepšování většinou přijde díky odstraňování nedostatků ve svém individuálním plánu a jen konkrétní člověk ví, co mu zabírá a co ne.

Kupovat doplňky stravy? Ve většině případů nejsou potřeba. Když chci jen zpevnit postavu a cvičit 3 x týdně, dbám na dostatečnou regeneraci a kvalitně se stravuji, pak bych teoreticky nic dalšího nepotřeboval. Problémem mohou být v dnešní době ceny potravin, kdy hlavně ovoce, zelenina a maso zdražují docela dost. Pak by mohly chybět vitamíny, minerály a proteiny. Prakticky téměř vše je možné z běžné stravy dostat. Jen syrovátkový protein je těžko z běžné stravy dostupný. Na druhou stranu ho potřebujeme pouze po tréninku. Nemá význam ho přijímat velké množství. Nejúčinnější je stejně v době okolo tréninku, nejlépe po něm. To ale neznamená, že syrovátkový protein musí mít každý. Jde pouze o volbu, zdali chci doplňovat proteiny pomocí běžné stravy nebo použiji proteinový koncentrát. Je to osobní volba a obě dvě možnosti jsou možné.

Co opravdu potřebujeme k úpravě vzhledu? Místo zázračných produktů a služeb si raději koupíme kvalitní jídlo, spíme alespoň 7 – 8 hodin a pravidelně několikrát týdně trénujeme. Pokud máme pohyb a mírný kalorický deficit, pak musí zhubnout každý a každý by měl být schopen získat několik málo kilogramů svalů, které nám zabezpečí takovou změnu vzhledu naší postavy, která je pro téměř všechny lidi dostatečná a jejich vzhled se změní zcela zásadně.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Nejjednodušší způsob hubnutí

» Tělo dobře reaguje na změny

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2020 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt