Fitvit.cz » Cvičení » Jít svou vlastní cestou

Jít svou vlastní cestou

Co vlastně znamená jít svou vlastní cestou. Můžu si opravdu dělat co chci a tělo bude růst nebo hubnout, nebo je to jinak a potřebuji dodržovat určitá pravidla. Prakticky je částečně pravda obojí, ale bez základních znalostí se nikdo neobejde. Individuální strava a trénink jsou nepostradatelné pro dosažení maximálních zisků. Abychom ale dokázali dosáhnout maxima v našem rozvoji, musíme skloubit naší individualitu s obecnými pravidly, které si potom upravíme podle reakcí našeho těla.

To znamená především určit si délku tréninku, počty opakování, sérií, frekvenci tréninku, výběr správných cviků, zvolit dostatečně dlouhou regeneraci. Ve stravování si vybrat potraviny, které nám především dodají potřebné množství živin. Zároveň nám mají chutnat, ale hlavně nám musí zabezpečit vše potřebné pro chod organismu.

Měli bychom tedy dále znát například takové základy, že zatímco proteiny a sacharidy obsahují 4,2 kcal v 1 g, tak tuky obsahují 9 kcal v 1 g. Z těchto čísel pak budeme vědět, že tuků nám stačí i relativně menší množství, protože z nich dostaneme do těla o více než polovinu energie více než když při stejné váze potraviny použijeme proteiny nebo sacharidy.

Dobré je také si něco nastudovat o metabolismu, kalorickém výdeji a příjmu a jejich vlivu na nabírání svalové hmoty nebo naopak na jejich mechanismus při spalování nadbytečných kalorií. Jít svou cestou neznamená jít neřízeně vpřed bez cíle, ale nalézt správný mix z obecných pravidel, který nám pomůže dostat z našeho tělo to nejlepší, co jen jde dosáhnout. Neexistuje jednoduchý návod, jak vyřešit všechny problémy. Dokonce ani když někomu zaplatíme, ještě to neznamená, že nám to pomůže k dosažení našeho cíle, ať už jde o nabírání svalů nebo o hubnutí.

Informace jsou základem pokroku. Musíme být ale schopni si poskládat ty správné informace, které se hodí pro naše konkrétní tělo. Zpočátku budeme chvíli hledat tu správnou cestu a možná uděláme i nějaké chyby. Důležité je ale tyto chyby neopakovat, poučit se z nich a najít optimální podmínky pro dosažení svalového růstu a zároveň se zbavit nadbytečného tuku. Výsledkem bude zcela ojedinělý postup šitý přímo na naše tělo, ale hlavně naše postava se změní tak, že budeme schopni rychle měnit naší formu podle potřeby a bez velkých výkyvů. Takto vybudovanou sportovní postavu je pak jednoduché udržovat bez větší námahy a budeme se cítit skvěle po celý rok. Teprve v tomto momentu můžeme říci, že jdeme vlastní cestou.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Tělo dobře reaguje na změny

» Podíl účinnosti na hubnutí

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2021 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt