Fitvit.cz » Strava » Kolik stojí jídlo pro fitness postavu

Kolik stojí jídlo pro fitness postavu

Cena jídla je pro lidi usilující o novou svalovou hmotu důležitá. Bez kvalitního jídla nejde hubnout a ještě více to platí, když chceme nabrat novou svalovou hmotu bez zbytečného tuku. Zatímco hubnout je možné i s omezeným rozpočtem a je potřeba dát pozor jen na to, abychom neztráceli svalovou hmotu, při potřebě přibrat kilogramy nových svalů se může vyšplhat účet za potraviny až na částku několika tisíc korun a někdy přesahuje i 10 tisíc korun za měsíc. Záleží na tom, kolik svalů chceme přibrat a na jaké úrovni se chceme udržet.

Nemá tedy moc význam do sebe investovat velké částky v jídle, pokud nechceme nebo nebudeme schopni udržet nastavenou úroveň. Je mnohem výhodnější zvolit takovou úroveň rozvoje, která nezrujnuje naši peněženku a přitom budeme stále vypadat velmi dobře. Většinou je to taková váha, která není vyšší, než když odečteme od své výšky 100 a u žen to je pak o něco méně. Samozřejmě zde vstupuje významně do hry i genetika, protože někdo má lepší schopnost vybudovat více svalů a navíc i množství svalů, které máme na sobě, aniž bychom cvičili, je také rozdílný.

Navíc nesmíme zapomínat na jednu důležitou podmínku. Abychom mohli přibírat svaly, pak budeme muset i tělo stimulovat k růstu. A kromě jídla k tomu budeme potřebovat i cvičení s takovou váhou, intenzitou nebo metodou, kterou tělo nezná a bude muset na vykonanou námahu odpovědět adaptací, což v tomto případě znamená růst svalů a síly.

Pokud tento impuls neuděláme, pak nám vlivem nadměrného přísunu jídla zase hrozí nárůst podkožního tuku, protože budeme mít velký kalorický příjem převyšující výdej. Zde platí, že jen dobře nastavená strava neznamená úspěch v budování postavy, ačkoliv je to jeden z faktorů, který se podílí na růstu svalové hmoty. Proto je potřeba volit takovou strategii, která povede k našemu cíli. Zvolený cíl ovšem musí mít reálné základy. Potom za přijatelnou cenu, která příliš nepřevyšuje normální rozpočet za jídlo, můžeme vybudovat přiměřeně svalnatou postavu.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Nejjednodušší způsob hubnutí

» Příjem proteinů bez vážení a zapisovaní

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt