Fitvit.cz » Strava » Kuřecí stehna jako zdroj proteinů?

Kuřecí stehna jako zdroj proteinů?

Rozhodnutí hubnout nebo získat čisté svaly vyžaduje co možná nejčistší proteiny. Ty obvykle najdeme například v kuřecích prsou nebo v libových částech vepřového a hovězího masa, případně v některých mléčných produktech nebo ve vaječném bílku. Když přijde řeč na kuřecí stehna, často je lidé odmítají kvůli tomu, že jsou údajně tučná. Není to tak ale docela pravda.

Kuřecí prsa obsahují asi 23 g proteinů ve 100 g masa a téměř žádný tuk. I zde ale platí, že maso musí být bez kůže. Podobně je tomu i u stehen. Pokud je pečeme nebo jakkoliv jinak upravujeme s kůží, mohou obsahovat až 15 – 17 g tuků ve 100 g masa. Pokud ale stehna zbavíme kůže a použijeme jen čisté maso, můžeme dostat téměř ten samý poměr proteinů jako z prsou. Ve 100 g pak nalezneme celých 20 g proteinů a k tomu pouze 4 g tuku. Podíl tuku pak závisí na způsobu přípravy. To znamená, že kolik k masu přidáme dalšího tuku, o tolik se navýší i v samotném jídle.

Navíc kuřecí stehna jsou více šťavnatější. Komu tedy vadí příliš suché maso z prsou, pak stačí zbavit stehna kůže a můžeme je bez obav jíst jako zdroj proteinů s nízkým podílem tuků. Stehna mají ale oproti prsům i jinou výhodu. Je v nich až dvojnásobek zinku oproti prsům. A jak je známo, zinek se podílí na tvorbě testosteronu, tedy hormonu, který má velký vliv na růst svalové hmoty. Svalovou hmotu pak využijí všichni, protože zrychluje bazální metabolismus. To znamená, že s ní můžeme dosáhnout nejen lepších výkonů, ale i rychlejšího a jednoduššího hubnutí.

A ještě jednu výhodu mají kuřecí stehna. Jde totiž o dost levný zdroj proteinů, takže kdo potřebuje maso a nemá dostatek peněz, pak může kuřecí stehna jako zdroj proteinů klidně použít. Využít je jde jak při hubnutí, tak i při potřebě budovat svaly.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Je opravdu potřeba jíst tolik proteinů?

» Vyplatí se koupit celé kuře nebo jen části

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt