Fitvit.cz » Cvičení » Motivace, která funguje

Motivace, která funguje

Všichni vědí, že motivace je velmi důležitá v každé lidské činnosti. Ani u budování a přeměny postavy tomu není jinak. Když se opravdu nechce cvičit nebo nás nahlodávají určité pochybnosti o našem snažení, je vždy dobré mít něco v záloze, co nás dokáže opět rychle dostat zpět do akce. Slouží k tomu motivační videa. Někdo natáčí videa jak cvičí, můžeme nalézt i videa z prostředí fitness, které je doprovázeno pouze hudbou.

Každý se motivuje různými způsoby. U někoho zabírá hudba, relaxace nebo dobrý tréninkový partner. Co ale opravdu funguje, je inspirace u sportovců, kteří jsou ve formě. Jde o dobrý způsob motivace pomocí vzoru, kdy se snažíme dostat si do hlavy svůj vzor, ke kterému se chceme co nejvíce přiblížit, dosáhnout stejné úrovně nebo ho dokonce překonat. Může to být někdo veřejně známý nebo i neznámý. To je jedno. Důležitá je jen naše reakce, která nám pomůže jít dál k dosažení našich cílů. Video by nás mělo hlavně motivovat k další činnosti.

Když sportovec s dobrou formou cvičí, je to pro ostatní výrazně motivační. Jeho forma nám říká, že cíl je dosažitelný. Ukazuje nám cestu, možnosti a jakých výsledků můžeme dosáhnout. Když vidíme symetrickou postavu, vyrýsované břicho bez tuku, pevné nohy a vypracované paže nebo ramena, nemůže nás to nechat chladnými a chceme se co nejvíce přiblížit této formě také. Chceme se hned zapojit a co nejdříve dosáhnout top formu.

Takové video si můžeme třeba koupit, například prostřednictvím některého z online kurzů, kde nám přecvičuje trenér. Ale dobrá videa si můžeme najít i na internetu zdarma, například na serveru youtube, kde se prezentují různí lidé nebo si dát do záložek hudební videa s fitness tématikou. Možností je více. Je vhodné se obklopovat nejen stejně pozitivními lidmi, ale také je vhodné si neustále připomínat, kam směřujeme a čeho chceme dosáhnout. Pouštět si vhodné video ve správný čas rozhodně pomůže naší mysl nasměrovat správným směrem. Každopádně jde o další způsob, který nám může pomoci při přeměně naší postavy.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Sebevědomí, sebemotivace

» 5 způsobů, jak se přinutit cvičit

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2019 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt