Fitvit.cz » Cvičení » Opět 4 týdně

Opět 4 týdně

Člověk často neví co má, dokud o to nepřijde. Mně se takové ztráty dějí v pravidelném intervalu. V posledních letech to byl ale opravdu extrém. Přišel jsem o rodiče, nemohl jsem cvičit z důvodu bolesti v rukou a z toho důvodu jsem prakticky musel přerušit i trénink. Navíc do toho přišel covid a ještě se mně přestalo dařit i na internetu. Se smrtí člověk nic nenadělá a ztráta rodičů byla největší, kterou jsem zatím zažil. Člověk ale musí napnout všechny síly, co mu ještě zbyly, vstát a dostat se z toho bahna na dně.

Téměř po dvou letech, kdy jsem v důsledku bolesti rukou prakticky nemohl plnohodnotně cvičit, jsem opět mohl čtyřikrát týdně trénovat. Bylo to jako když mě někdo vlije živou vodu do žil. Cvičení je pro mě velmi důležité a snad jen fitness příznivci ví, o čem mluvím. Navíc je to pro mě tak trochu i životní nutnost, protože jsem se díky cvičení zbavil bolestí v zádech. Krom toho je to perfektní způsob na potlačení stresu a pocit napumpování po tréninku je vždy naprosto jedinečný. A když je nejhůř, nic mě nedostane zpět tak rychle, jako pořádný trénink.

Není moc povzbudivé, když zvednete činky nad hlavu a v rameni vás píchá a není možné dodělat ani jednu sérii. Stejně tak není moc příjemné, kdy vás píchá v úponu bicepsu a nejenže to bolí při bicepsovém zdvihu, ale dokonce to bolí i při pouhém zatnutí bicepsu. Z toho důvodu jsem cvičil jen několik cviků, při kterých jsem necítil problémy, a to zejména na hrudník a záda. Paže jsem téměř dva roky neprocvičoval. Naštěstí jsem mohl pokračovat v tréninku nohou, i když s menší zátěží.

Asi po dvou letech, kdy jsem se ještě více zaměřil na změny v jídelníčku a co nejlepší příjem potřebných živin a zároveň jsem se zaměřil na strečinkové a protahovací cviky na postiženou oblast, se bolest postupně vytratila a já se mohl vrátit k plnohodnotnému tréninku, byť zatím s mnohem menší váhou, než bych si představoval.

Věřím, že teď se dostanu na mnohem lepší úroveň ve všech směrech. Už je na čase, protože té smůly bylo už moc. Nejdůležitější je se však nikdy nevzdat a i když to vypadá, že je situace špatná, vždy je potřeba vstát a pokračovat v cestě dál, ať už jde o jakoukoliv činnost.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Když už nejde hubnout, pomůže známý trik

» Nejčastější výmluva, proč necvičit

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt