Fitvit.cz » Cvičení » Pozitivní kombinace

Pozitivní kombinace

Abychom se udrželi pozitivně naladěni a mohli se pustit do práce se změnou postavy, musíme často překonávat nejrůznější překážky. A ne vždy to jsou příjemné věci. Tak se i občas stává, že se nám do cvičení, trénování a sportování moc nechce. Navíc je potřeba dbát i na správnou stravu a nepodlehnout nástrahám nezdravých jídel, kterých je všude kolem až přespříliš. Prostě podlehnout nicnedělání a nezdravému stylu je jednoduché, ale jít stále vpřed a překonávat překážky, to chce odhodlání, kuráž a pravidelnost a dělat věci, které nás posouvají k našemu cíli.

Jde o jakousi pozitivní kombinaci, kdy každá činnost nás nutí pracovat na našem cíli a přitom jsou tak spojeny, že tvoří pozitivní kombinaci. V prvním kroku se potřebujeme motivovat, abychom vůbec vstali a začali něco dělat. Ta motivace je různá. Je potřeba si najít tu svoji. Dobrým příkladem je mít vzor, který vás motivuje. Chcete se přiblížit ke svému vzoru. Motivací může být video s tréninkem člověka, který nás dokáže naladit k tréninku. Může jít o dynamickou hudbu, kterou máme rádi, ale měla by být tak trochu akční, abychom se při ní chtěli hýbat. Samozřejmě je lepší, když je hudba spojena s videem, při kterém uvidíme trénujícího člověka. To funguje docela dobře. Dobrý je i příběh člověka, který se dostal z nelehké situace a dosáhl svého cíle. Motivovat nás může i tréninkový partner, který je na vyšší úrovni než my a chceme se dostat také na jeho úroveň. Jak se motivovat je jen na každém z nás a jde to. Kdo selže v tomto prvním bodě, má jistotu, že chyba je na jeho straně.

Když jsme dostatečně namotivovaní, následuje trénink. Může to být trénink doma, v posilovně, může jít o sportování v přírodě. Lze cvičit kruhový trénink na zpevnění postavy nebo dělený na rozvoj svalů. Jen nikdy neříkejme nemám čas, nechce se mě, nemá to cenu. Opět je to pouze naše rozhodnutí, případně naše selhání. Každopádně kdo se odhodlá cvičit, pak trénink je o překonávání sebe samého a je vždy zajímavé, co nás v ten den čeká, jaké výkony podáme a jak se dokážeme zase zlepšit. Tím položíme základní kámen pro růst svalů.

Svaly potřebuje opravdu každý a není potřeba se toho obávat. Velké svaly jako kulturistům většině lidí nenarostou. Ale zato nám narostou svaly, díky kterým dostane naše postava ty správné tvary. Několik kilogramů svalů dokáže vybudovat téměř každý a budou to právě ty svaly, díky kterým získáme perfektní sportovní postavu s minimem tuku. Stačí pravidelně a dlouhodobě trénovat.

Jak se zlepšujeme, roste nám sebevědomí. Postupně nás opouštějí nadbytečné kilogramy a náš život dostává nový směr. Při cvičení se navíc uvolňují endorfiny, které nám zlepší náladu a tak nebudeme mít černé myšlenky a navíc získáme nástroj na odbourávání nadměrného stresu.

Když máme postavu, se kterou jsme spokojeni, pak se náš život jednoznačně zlepšil. Také větší sebevědomí nám pomůže lépe se vypořádat s běžnými problémy v běžném životě. Díky cvičení, vypracované postavě a většímu sebevědomí se cítíme mnohem lépe. Tím můžeme posunout ještě dále jak svou postavu, kterou už dokážeme sami bez pomoci někoho cizího změnit, ale můžeme zlepšit i ostatní části svého života. A dostáváme se zpět na začátek. Akorát teď už nepotřebujeme motivaci od někoho jiného, ale motivujeme se sami svým úspěchem. Vidíme ten uzavřený kruh, který nás dokáže stále posouvat až k hranicím svých možností. A tak to má být, protože naše možnosti sebezdokonalování závisí pouze na našem rozhodnutí. Ještě sedíte u počítače nebo s mobilem v ruce? Vstaňte a běžte už konečně cvičit.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Trénovat sám a vliv na výkon

» Proč je hlad nebezpečný

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt