Fitvit.cz » Cvičení » Proč je důležitý pohyb

Proč je důležitý pohyb

Často se setkáváme s názorem, že hubnout jde i bez pohybu. Jenže pohyb je životní nutnost. Navíc tím správným pohybem budujeme nebo alespoň udržujeme svalovou hmotu. A jak je známo, aktivní svalová hmota zrychluje metabolismus. Kromě toho má celou řadu dalších výhod. Jak se zdá, lidstvo hledá nejrůznější kličky, jak všechno oklamat. Proto se také hledá způsob, jak hubnout, aniž bychom museli něco dělat. Je to ale správné?

Pokud se přestaneme pohybovat, nejenže vzroste počet obézních obyvatel, ale s tím stoupne i počet vážně nemocných lidí. Již nyní čelíme velkému nárůstu diabetu, rakoviny a nemocí oběhového systému. Pokud se skutečně odnaučíme pravidelnému a dostatečnému pohybu, pravděpodobně nás čeká zánik, a ani nemusíme čekat na globální oteplování, pandemie nebo přírodní katastrofy.

Přitom stačí pravidelně cvičit s vahou vlastního těla, případně provozovat jakýkoliv sport vyžadující pohyb. Kdo má práci vyžadující fyzickou námahu má pak pochopitelně oproti lidem v kancelářích výhodu, protože už v práci vykonává dost pro to, aby měl dostatek pohybu. Někdy ale ani to nestačí, protože máme špatné stravovací návyky a často konzumujeme naprosto nevhodná jídla.

Často se pak můžeme setkat se skrytou podvýživou, kdy sice netrpíme hladem, ale chybí nám ve stravě důležité látky, které jsou nezbytné pro chod organismu. Pokud nám chybí, můžeme být více náchylní k nejrůznějším nemocem, ale také můžeme nabírat tuk, ačkoliv máme i dostatek pohybu. Proto kromě pocitu najedení dbáme také na to, abychom měli správný poměr živin ve stravě a dostatek vitamínů, minerálů, enzymů a dalších složek potravy, které dostaneme do těla složenou stravou, jak živočišného, tak i rostlinného původu. Čím méně budou průmyslově zpracované, tím více důležitých živin v nich nalezneme.

Proto kdo má zakázáno z nejrůznějších příčin vstup na sportoviště, nevzdávejte se a pokračujte ve své sportovní nebo pohybové aktivitě. Lze dělat doma cviky, jako jsou kliky, shyby, leh-sed, zkracovačky, burpee. Je možné si vyrobit, případně koupit vybavení do domácí posilovny. S párem nakládacích jednoruček a s velkou nakládací činkou je možné zařadit téměř všechny cviky pro rozvoj svého těla. Budovat nové svaly dokáže téměř každý. Stejně tak boty a tepláky pro běh v přírodě má každý a jízdu na kole si také může každý dovolit zdarma a bez omezení.

Jde jen o to, zdali si necháme vnutit pasivitu a negativní myšlení, nebo se rozhodneme pro aktivní život plný pohybu a jak se budeme zlepšovat v rozvoji těla, úměrně tomu poroste i spokojenost v životě. Najednou pak zjistíme, že se nám daří nejen v oblasti formování postavy, ale i v profesním a osobním životě.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Už žádné hubnutí, ve formě po celý rok

» Nejčastější výmluva, proč necvičit

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt