Fitvit.cz » Doplňky stravy » Pycnogenol pro zdraví i sportovní výkon

Pycnogenol pro zdraví i sportovní výkon

Pycnogenol je flavonoid, který se extrahuje z francouzské středomořské borovice, jenž roste pouze v této lokalitě. Má mnoho účinků a zdá se být prospěšný jak ze zdravotního, tak i sportovního hlediska.

Má silné antioxidační účinky, a také schopnost tvořit kolagen a elastin. To má pak blahodárný vliv na stav pokožky a tvorbu vrásek. Je tedy na místě využití v moderní kosmetice při snahách potlačit projevy stárnutí.

I přesto, že nebyly všechny složky tohoto extraktu ještě identifikovány, je již teď pravděpodobné, že jeho účinky budou mít na zdraví velmi prospěšný vliv.

Dále se pycnogenolu připisují vlastnosti mající preventivní význam před chorobami oběhové soustavy, snižuje možnost poškození DNA, zlepšuje imunitu organismu a stav vlasů a nehtů. Dokonce se používá na podporu erekce, jelikož zlepšuje průtok krve v cévách.

Sportovce pak bude zajímat jeho využití pro zlepšení sportovních výkonů. Je zde předpoklad, že pycnogenol má schopnosti více aktivovat enzym nitroxid-syntázu (NOS). Ten je pak následně využit jako stimulátor, který pomáhá lépe přeměnit aminokyselinu arginin na oxid dusnatý (NO). V konečném důsledku má tento proces vliv na zvýšený průtok krve ve svalech. Obyčejně je arginin přeměňuje na NO přirozeně, ale pycnogenol způsobí tento proces efektivnějším, čímž má vliv na růst svalů, síly a dokonce i redukci tuků.

Jako jeden z nejsilnějších NO-boosterů, nejúčinnějších antioxidantů a předpokládanými preventivními vlastnostmi proti civilizačním nemocem se může stát pycnogenol užitečným doplňkem stravy, který má široké spektrum využití jak pro zdraví, tak i pro sportovní výkon.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Karnitin

» Syrovátkový protein

» Zinek

» Vitamín E

» Vitamín B6

» Lecitin

» Ginkgo biloba

» Koenzym Q10

» Echinacea pro imunitu

» Extrakt ze zeleného čaje

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt