Fitvit.cz » Strava » Snídaně umožňující spalovat tuky

Snídaně umožňující spalovat tuky

Když jsem se vracel k tréninku, zjistil jsem, že už na mě nepůsobí metody, které fungovaly ve dvaceti letech. Naneštěstí i tuk už nejde spalovat tak dobře, jak dříve. Musel jsem proto najít jiné metody, které na mě budou fungovat. Důležitým krokem bylo zredukovat ve stravě jednoduché sacharidy. Vždy mně fungovala snídaně bohatá na sacharidy, a to i včetně těch jednoduchých. Jenže dnes i přes trénink tuky neubývaly. Vzhledem k zaměstnaní a dalšímu časování jídel jsem zkusil snídani více zaměřit na proteiny.

Zařadil jsem proto kombinaci nízkotučného tvarohu s jogurtem a k tomu jeden banán. Jídlo obsahovalo přibližně 25 g proteinů (150 g tvarohu, 200 g bílého jogurtu 3,5 % tuku) a 30 g jednoduchých sacharidů, 6 g tuků. Sacharidy se po nočním hladovění poměrně rychle spotřebovaly a nyní se začaly uvolňovat do těla pomalé proteiny z kaseinu.

Následně je potřeba odhadnout, kdy se najíst, aby tělo nezačalo spalovat svalovou hmotu místo tuku. Většinou by další jídlo mělo následovat za 3, nanejvýš ale za 4 hodiny. Jeho složení už je individuální, také podle činnosti, kterou vykonáváme.

Osobně jsem se tímto způsobem zbavil přebytečného tuku. Jednou přibližně za 4 dny si navíc ráno přidávám další sacharidy, abych podpořil metabolismus. Je to taková osobní varianta s cyklováním sacharidů. Pro ještě lepší účinnost je dobré zařadit ranní aerobní aktivitu zaměřenou na spalování tuku.

Každý si může zvolit jiné potraviny, použít je možné vejce, mléčné výrobky, rostlinné proteiny, maso nebo i proteinové koncentráty. Volba je na každém podle jeho preferencí a podle toho, co funguje. Mně naštěstí nevadí, když mám každý den stejnou snídani. Kdo má raději pestrost, tak bude muset více hledat vhodné potraviny a kombinace.

Tímto příkladem nechci tvrdit, že tento postup bude fungovat každému, ale spíš je důležité hledat konkrétní řešení, které bude fungovat pro každého jednotlivce individuálně. Každý by si měl tedy najít tréninkové i stravovací postupy, které budou pro něj funkční a zajistí jim spalování přebytečného tuku a přitom zabezpečí udržení nebo růst svalové hmoty.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» 10 způsobů, jak si ulehčit hubnutí

» Kolik ovoce můžeme za den sníst?

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2021 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt