Fitvit.cz » Fitness tipy » Tajemství úspěchu při hubnutí

Tajemství úspěchu při hubnutí

S hubnutím může pomoci trik, o kterém skoro nikdo neví, ale je pro přeměnu postavy zásadní. Zasvěcení o něm ví, ale jak je vidět z bezradnosti hodně lidí a narůstajícím počtem obézních lidí, mnoho jich nemá vůbec tušení, že pokud chceme zhubnout, musíme na sobě mít dostatek svalové hmoty.

Mnoho lidí se hned v počátku dopouští přímo fatálních chyb, které mají devastující vliv na postavu. Zredukují veškeré jídlo a konzumují jen minimum kalorií, často z nevhodných zdrojů, které nedokáží pokrýt denní potřebu prakticky žádné důležité živiny. Výsledkem je sice úbytek hmotnosti, ale naneštěstí tento úbytek pochází ze svalové hmoty a vody. Tuk na těle potom zůstává a výsledek není vůbec pěkný.

Samozřejmě metod hubnutí je více, ale úplně nejideálnějším způsobem je zařadit posilování pro budování svalové hmoty, k tomu přidat nějakou formu aerobní aktivity, která nám pomůže spalovat tuk a nakonec i přizpůsobit stravu tak, abychom co nejvíce přibírali svalovou hmotu a spalovali tuk.

Možná se někdo zalekne slova přibírat na váze. Ale pokud přibíráme čistou svalovou hmotu, budou všichni příjemně překvapeni, jak skvěle jejich postava vypadá. Je to totiž svalová hmota, která nám umožní efektivně hubnout, a to dokonce i v případě, když nic neděláme. Jak je to možné? Odpověď je zcela jednoduchá. Čím více svalové hmoty na sobě máme, tím rychlejší je náš metabolismus a tělo spotřebovává více energie, i když zrovna nic neděláme.

Kdo necvičí se zátěží, připravuje se o mocný nástroj, díky kterému dostává tělo ty správné tvary. Jedině svalová hmota umí vytvarovat postavu, kterou si přejeme. Jestliže chceme štíhlé, ploché a pevné břicho, úzký pás, pěkné tvarované nohy, pevné sedací svaly, silné paže, atraktivní trup, pak má každý možnost přeměnit svou postavu díky posilování.

Pokud cvičíme v posilovně nebo třeba i doma s váhou vlastního těla, můžeme třeba zpočátku sledovat, že naše váha se nesnižuje. Ve skutečnosti však pravděpodobně spalujeme přebytečný tuk a přitom budujeme novou svalovou hmotu. Abychom si ověřili, jestli postupujeme správně, použijeme k tomu různé kontrolní metody, jako vážení na speciální váze, měření, pořizování kontrolních fotografií.

Budování svalů a zároveň spalování tuků je úplně ideální stav a postupně se tak zbavujeme přebytečných kilogramů a současně hned vidíme své úspěchy. Naše postava se postupně zlepšuje a jsme na nejlepší cestě dosáhnout touženého úspěchu při hubnutí.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Nejdůležitější věc pro hubnutí

» 5 cviků, které nejlépe spalují tuky

» Jak odstranit sladké ze stravy postupnými kroky

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt