Fitvit.cz » Tréninky » Trojsérie na lepší procvičení břicha

Trojsérie na lepší procvičení břicha

Z tréninku břicha není potřeba dělat vědu. Zároveň bychom však břicho neměli podceňovat, protože jde o klíčovou oblast středu těla, která se může stát jak naší silnou stránkou, tak i nejslabším článkem našeho těla. V první řadě břicho působí společně se spodními zády na stabilitu celého těla a na středu těla také závisí, jak výkonní budeme v těch nejúčinnějších cvicích, jako jsou dřepy, mrtvé tahy nebo přítahy v předklonu. U tréninku břicha se doporučuje provádět více opakování než u jiných partií. Zkusit lze i trojsérie, což jsou tři cviky spojené do jedné velké série. Tato trojsérie se pak provede třeba pětkrát.

Pokud navštěvujeme fitcentrum, pak si lze zvolit nejrůznější stanoviště, a to i v případě břicha. Jestliže však cvičíme doma, musíme si vystačit s mnohem skromnějším vybavením. Výhodou tréninku břicha však je, že prakticky skoro všechny cviky lze provádět jak ve fitness centru, tak i v domácích podmínkách.

Mezi účinnou a přitom jednoduchou trojkombinaci patří tři cviky, ke kterým potřebujeme pouze malé místo na zemi. Jsou to zkracovačky, obrácené zkracovačky a zvedání nohou vleže, které nahrazuje cvik zvedání nohou ve visu. Největší výhodou je provedení všech tří cviků z jedné pozice bez nutnosti přemísťovat se. Lze se tak maximálně soustředit na práci břicha, zaměřit se na zatížení správných svalů a plně aktivovat celou partii, tedy jak vrchní, tak i spodní část břicha.

Obvykle lze provádět v jedné sérii všechny tři cviky bez přestávky po patnácti opakováních u každého cviku, což znamená 45 opakování v jedné sérii. Po dokončení trojsérie odpočíváme pouze tak dlouho, než jsme schopni provést další trojsérii. Může to být něco mezi půl až jednou minutou. Celkově lze zařadit 5 trojsérií nebo podle aktuální výkonnosti.

Trojsérie může být pro začátečníky náročnější a určitě u ní pocítíte burns. Kdo nevydrží 45 opakování v sérii, může si pro začátek několik opakování ubrat a případně mezi cviky nechat několika vteřinovou pauzu. Postupně by však všichni měli být schopni celou trojsérii odcvičit bez pauzy a s patnácti opakováními od každého cviku.

Tréninku břicha bychom měli přikládat význam i kvůli správnému držení těla. Proto musíme pravidelně posilovat jak břicho, tak i spodní záda. Díky tomu bychom měli minimalizovat možné potíže s bolestí v zádech ve spodní oblasti.

Většina lidí však břicho trénuje pro jeho vytvarování, aby se zbavili přebytečného tuku a mohli se pochlubit viditelnými a oddělenými políčky na této partii. Někdo cvičí břicho méně, jednou až dvakrát týdně, s menším či větším počtem opakování v sérii. Jiní pak zařazují tuto partii do tréninku častěji. Trojsérie může přinést do tréninku břicha nový impuls, pomoci ještě více s vytvarováním a případně i nastartovat rychlejší odstranění dalšího tuku.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Frekvence a objem tréninku břicha

» Co dělat, když se hubnutí zastaví

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt