Fitvit.cz » Proteiny » Recenze Weider Deluxe Whey Coffee

Recenze Weider Deluxe Whey Coffee

Syrovátkový protein určený pro doplnění bílkovin od společnosti Weider. Připravuje se z něj buď teplý nebo i studený nápoj. Má kávovou příchuť a tak je vhodný zejména pro sportovce, kteří mají v oblibě kávu. Kdo má zájem budovat svou postavu, může spojit pití kávy a k tomu dodat do svého těla i přes 20 g kvalitních proteinů v jedné dávce. Pro někoho může být výhoda přítomnost kofeinu. Naopak pro další sportovce nemusí být protein s kofeinem vhodný.

Složení

Ve 30 g prášku se nachází i vitamíny skupiny B v poměrně velkém množství (25 % doporučené denní dávky ve 30 g prášku), takže je potřeba zohlednit příjem těchto vitamínů i z jiných zdrojů. Je zde i vápník (225 mg v dávce) a draslík (318 mg v dávce 30 g). Dále zde máme až 80 mg kofeinu. I s tímto množstvím je potřeba počítat. Produkt se nedoporučuje osobám, které mají potíže s oběhovým systémem. Jelikož protein obsahuje poměrně dost kofeinu, výrobce doporučuje použít pouze 1 dávku (30 g) za den.

Ve 30 g doplňku nalezneme 22 g proteinů, 3,1 g sacharidů a 1,1 g tuků. Ve 100 g to je 72 g proteinů, 10,4 g sacharidů a 3,7 g tuků. Obsahuje umělá sladidla. Chuť kávy dodává 6,6 % podíl instantní kávy a kávová příchuť.

Nejlepší pro vstřebatelnost bílkovin je míchání s vodou. Pokud děláme teplý nápoj, nedoporučuje se používat teplejší vodu než 60°C. Jestliže použijeme k míchání mléko, zhorší se tím vstřebatelnost. V tomto případě není vhodné použít nápoj před tréninkem. V případě užití před cvičením s mlékem se i zhorší využití tuků při tréninku. Pokud však použijeme mléko v jinou denní dobu, nejlépe hned z rána, pak jeho přítomnost ničemu nevadí, i když stále platí, že se tím prodlouží doba vstřebatelnosti.

Rozpustnost

Docela dobrá je rozpustnost ve studené vodě. Pár hrudek ale na povrchu vzniklo. Proto je vhodné v tomto případě použít nejprve malé množství vody a po rozmíchání dolít do plného šálku. Při použití teplé vody jde samozřejmě rozmíchat o trochu lépe. Použít můžeme i osvědčený šejkr.

Chuť

Připravený nápoj skutečně chutná jako káva. Není moc sladký. Kdo nemá rád moc sladké, bude mu chuť nejspíše vyhovovat. Doslazeno je umělými sladidly acesulfam, cyklamát sodný a sacharin sodný. Protein se vyrábí v balení 908 g nebo 30 g. Kdo si tedy není jistý, jestli mu bude produkt vyhovovat, může si pořídit 30 g balení a doplněk si bez rizika vyzkoušet.

Některé složky brání univerzálnímu použití doplňku

Pro mě byl problém v tom, že produkt obsahoval poměrně dost kofeinu. Hodí se z tohoto důvodu pouze v určitý čas a ne moc pozdě večer. Přítomnost kofeinu předurčuje proteinový přípravek spíše pro použití před tréninkem. Vzhledem k povzbuzujícím funkcím kofeinu se bude hodit k podpoře výkonu nebo při hubnutí. Naopak pro regenerační dávku večer není moc vhodný. Vzhledem k přítomnosti vitamínů skupiny B byl i problém s pravidelným doplňováním multivitamínu. Docházelo tak k příliš velkému doplnění vitamínů skupiny B.

Kdo má v oblibě kávu a její povzbuzující účinky z kofeinu, nemá další příjem vitamínů skupiny B a potřebuje doplnit vysoké množství proteinů pocházejících ze syrovátky v relativně malém množství nápoje, pak bude pro něj Weider Deluxe Whey Coffee to pravé. Kdo chce univerzálně použitelný protein v jakoukoliv dobu, bude si muset najít nějakou jinou náhradu.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Recenze MyProtein Impact Whey protein

» Jak pokrýt denní dávku bílkovin

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt