Fitvit.cz » Cvičení

Trapézové svaly

Jedná se o tak trochu skrytou svalovou partii. Je součástí zádových svalů a mnozí ji cíleně neprocvičují, protože k tomu nemají důvod. Trápezy totiž procvičujeme při tréninku zad, ramen. Chceme-li ovšem zlepšit vzhled, zaostává-li vrchní část zádových svalů nebo usilujeme-li o co největší rozvoj svalové hmoty, pravděpodobně budeme mít zájem zacílit své úsilí také na trapézy...více »

Diskuse k článku (0)


Ženy - posilování

Ženy chtějí dobře tvarovanou postavu bez zbytečného tuku. Mají však obavu z posilovaní v domnění, že jim narostou velké svaly. Tyto obavy jsou zcela zbytečné hned z několika důvodů. Ten nejzásadnější lze hledat u minimální produkce testosteronu. Tento hormon má u mužů do velké míry podíl na nárůstu svalů a síly. Dámy nevyužívají tak těžkých činek, jaké využívají muži... více »

Diskuse k článku (0)


Rychlost opakování

Opakování děláme v každé sérii tréninku tak nějak automaticky. Zvednout, vykonat cvik, přejít k dalšímu stanovišti a opět znovu. Můžeme pracovat s různými druhy opakování. S některými se nikdy nesetkáme, protože ti, kteří neusilují o příliš velký nárůst svalové hmoty, asi nebudou používat intenzifikační metody, jako negativní opakování. Měli bychom však cítit mnohem více než jen pohyb ze spodní úvrati do vrchní a dělat vše pouze mechanicky... více »

Diskuse k článku (0)


Jak často cvičit

Jednou z nejčastějších otázek, ohledně formování postavy a budování svalové hmoty, je kolikrát za týden jít trénovat. Máme zde hned několik faktorů, které je nutné zohlednit pro objem tréninku. Sval od jeho posledního zatížení znovu trénujeme až tehdy, kdy došlo k jeho regeneraci a on je připraven snést stejnou nebo vyšší zátěž než v posledním tréninku. Pakliže tomu tak není, doba regenerace nebyla dostatečně dlouhá... více »

Diskuse k článku (0)


Co dělat mezi sériemi a vylepšit tak trénink

Vykonávání sérií je základem pokroku ve zlepšování síly, silové vytrvalosti a budování svalstva a formování postavy. Co ale dělat mezi jednotlivými sériemi. Je hned několik způsobů jak vylepšit, nebo také zhoršit, účinnost tréninku činností mezi sériemi. Dva úplně nejhorší postupy jsou příliš dlouhé přestávky a ten druhý, který s předcházejícím souvisí, jsou diskuse s dalšími návštěvníky fitness centra během tréninku. Zcela zásadní podmínky pro pozitivní změny jsou délka přestávek a způsob chování mezi sériemi... více »

Diskuse k článku (0)


Jak opět neztloustnout

Dosáhli jsme cíle. Kondice je na slušné úrovni, podíl tělesného tuku na nejnižší hladině, co se nám kdy povedlo a tvary těla se přiblížily našemu ideálu díky nově získané svalové hmotě. Jak však zabezpečit, aby se současná forma udržela a obrysy vysněné postavy nezmizely někde v dálce? V první řadě je nutné si uvědomit, že redukce hmotnosti je pouze úvodní část cesty vedoucí k cíli, nikoliv cíl samotný... více »

Diskuse k článku (0)


Ramena a vše pro jejich rozvoj

Ramena tvoří vzhled vrchní části trupu. Určují poměr vůči pasu a je lepší, pakliže jsou deltové svaly dobře viditelné a trénované a tím vytvářející elegantní strukturu těla. Čím širší jsou v poměru s užším pasem, tím estetičtěji postava vypadá. Kromě jejich šířky je potřebné dbát i na rozvoj jednotlivých hlav. Lze je účinně zatěžovat rozdílnými cviky. Stejně tak je vhodné právě tuto partii zatěžovat opatrně, jelikož je velmi náchylná ke zranění... více »

Diskuse k článku (0)


Druhy úchopů

Při cvičení se často setkáváme s termíny různých druhů úchopů. Každý se hodí na jiný druh cvičení, přičemž při změně pozice rukou dochází ke změnám účinků cviků. Existují dokonce situace, kdy je jeden z úchopů bezpečnější než jiný, jelikož hrozí vysmeknutí činky, pádu a zranění nebo k nepřirozeným drahám při práci svalů a z toho hrozícího zranění...více »

Diskuse k článku (0)


Rozvoj a síla úchopu a předloktí

Úchop je důležitý jak pro tahové cviky, tak i pro tlakové. Zatímco u tahových lze problém částečně řešit trhačkami, tlakový způsob cvičení sice nepůsobí problémy s vyklouzáváním činky, nicméně se zde zas projevuje v ohýbání zápěstí a tím nedodržování techniky a větší zatížení na klouby a šlachy oblasti. Proto bychom měli dbát na posílení této části těla, která je prakticky využívaná téměř u každého tréninku... více »

Diskuse k článku (0)


Instinktivní trénink a význam zkušeností

Zkušený sportovec si dokáže sám sestavit trénink, umí určit kdy a jak trénovat, co má jíst a jak upravit stravu. Mění tréninkové metody k obrazu své individuality a respektuje svou jedinečnost. K takovým schopnostem se však musí každý nejprve dopracovat... více »

Diskuse k článku (0)


Kopírovat tréninky nebo vlastní plán?

Každý začínající sportovec si čte v různých časopisech tréninky sportovních hvězd. Má však význam jejich cvičební plány kopírovat a používat je, nebo si raději sestavit vlastní trénink. Zpočátku je dobré se držet osvědčených postupů. Základní cviky, dodržovat techniku a pravidelně střídat jednotlivé partie a zabezpečit procvičování celého těla. Chybou je se zaměřovat pouze na určitou část těla... více »

Diskuse k článku (0)


Jak zrychlit metabolismus

Kdo by nechtěl mít pevnou funkční postavu, na které vše pracuje tak jak má, dobře vypadá, všem se líbí a navíc vás povzbudí k další práci nejen v posilovně a tím tak ovlivňuje pozitivní myšlení, které působí na celou řadu dalších skutečností v našich životech. K dosáhnutí takového stavu nám může pomoci urychlení metabolismu. Jeho rychlost je dána několika vlivy... více »

Diskuse k článku (0)


Záda - důležité svaly nejen pro trénink

Silné zádové svaly jen znásobí estetiku postavy. Jsou-li slabé, či dokonce zraněné, dokážou nás zcela vyřadit ze života, čili nejen z tréninku, ale i z běžných denních činností. Jsou druhou největší svalovou skupinou. Jsou zároveň významná, jelikož na nich závisí pohyb celého těla. Zádové svalstvo udržuje vzpřímení postavy a spolu s oblastí břicha tvoří důležitou část středu těla, který je zásadní pro rozvoj jakékoliv partie... více »

Diskuse k článku (0)


Sebevědomí, sebemotivace

Abychom mohli uvažovat o zlepšení, a platí to nejen pro oblast sportu či zlepšování postavy, je nutné se naladit na správnou optimistickou hodnotu. Musí se doslova přeprogramovat pesimistické a černé myšlenky na ty optimistické a maximalizovat tak podmínky pro úspěch, přičemž úspěch nemusí být zrovna vítězství na mistrovství světa či pohádkové zbohatnutí, ale za úspěch lze považovat kupříkladu zhubnutí v oblasti boků a přitom zachování si pěkných tvarů těla správným postupem při redukci tuku. více »

Diskuse k článku (0)


Cvičit lze i bez činek

Trénink bez činek je vhodný nejen při nemožnosti navštívit posilovnu, ale také v případě, kdy nejste schopni cviky s vahou vlastního těla zvládnout. Pakliže nezvládnete pohyb proti odporu vlastního těla, budete se obtížněji zlepšovat i s náčiním a činkami. Cviky jako kliky, shyby či dřepy s vlastní vahou, by měly být prvními, které zařazujete do svých tréninků. Umožní nácvik techniky, naučí kontrolovat svaly a práci těla a navíc se při nich s menší pravděpodobností zraníte, než při cvičení s činkami... více »

Diskuse k článku (0)


123456789 10 1112

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt