Fitvit.cz » Cvičení

Jak zlepšit regeneraci

Regenerace je klíčová pro obnovu sil, svalový růst nebo spalování tuků. Když zanedbáme regeneraci, můžeme si být jistí, že něco v našem těle přestane fungovat tak jak má nebo se nedočkáme cíle, který chceme splnit. Regenerace je vysoce individuální záležitost. Každý bude mít různou dobu, za kterou je schopen se zregenerovat. A také by si měl každý nastavit frekvenci tréninku, délku odpočinku a vhodnou stravu dle svých reakcí...více »

Diskuse k článku (0)


Úplný rozsah pohybu

Vždy hledáme způsoby, jak zefektivnit náš trénink. A tak zkoušíme nejrůznější plány, přebíráme tréninky z internetu a nebo dokonce od profesionálních kulturistů v domnění, že teď jsem na to konečně přišel. Řešení je ale často tak jednoduché, které nás nestojí prakticky nic navíc. Jde o techniku a plný rozsah pohybu... více »

Diskuse k článku (0)


Když opravdu nechci cvičit

Někomu se opravdu nechce trávit hodiny v posilovně. To je fakt, se kterým se musíme smířit. Jenže se stoupající nadváhou v populaci se nedá dělat nic jiného, než nějaké změny v životním stylu udělat, jinak zanedlouho bude mít s nadbytečnými kilogramy problém drtivá většina obyvatel. To pak bude mít za následek zhoršení stavu těla ve všech směrech. Z toho důvodu je dobré udělat alespoň nějaké nezbytné minimum, kterým předejdeme těmto problémům... více »

Diskuse k článku (0)


Změna znamená růst

Říká se, že změna je život. V tomto případě ale bude změna znamenat růst. Ano je to známé, že tělo roste na základě aktivity, kterou ještě nepoznalo. Zároveň je ale tělo velmi přizpůsobivé a po určité době si na každou změnu zvykne a k růstu už ho potom nic nenutí. Z toho důvodu je potřeba po určité době provést změnu, abychom tělo opět donutili k růstu... více »

Diskuse k článku (0)


Cvičit, i když není čas

Že je trénink v posilovně užitečný pro rozvoj a udržení aktivní svalové hmoty snad už nikdo nepochybuje. Je potřeba pravidelnost a soustavnost, abychom poznali, kam až jsme schopni dojít ve svalovém rozvoji nebo při hubnutí a vybudování štíhlé postavy bez přebytečného tuku. Občas se ale stane, že nebudeme mít čas. Chybou je trénink vynechávat... více »

Diskuse k článku (0)


Pozitivní kombinace

Abychom se udrželi pozitivně naladěni a mohli se pustit do práce se změnou postavy, musíme často překonávat nejrůznější překážky. A ne vždy to jsou příjemné věci. Tak se i občas stává, že se nám do cvičení, trénování a sportování moc nechce. Navíc je potřeba dbát i na správnou stravu a nepodlehnout nástrahám nezdravých jídel, kterých je všude kolem až přespříliš. Prostě podlehnout nicnedělání a nezdravému stylu je jednoduché, ale jít stále vpřed a překonávat překážky, to chce odhodlání, kuráž a pravidelnost a dělat věci, které nás posouvají k našemu cíli... více »

Diskuse k článku (0)


Podpora výkonnosti dynamikou

Existují různé metody a pravidla, jak se dostat k větším výkonům nebo k růstu svalů. Jde například o zařazení základních cviků, počet opakování vhodný pro růst svalů, počet sérií nebo u stravy množství proteinů, podporu tvorby NO nebo volbě vhodného jídla před tréninkem nebo po něm. Jak se ale ukazuje, měli bychom se zaměřit i na aktivaci jak rychlých, tak i pomalých svalových vláken. Dalo by se říci, že bychom alespoň v některých cvicích měli trénovat na rozvoj výbušné síly... více »

Diskuse k článku (0)


Trénovat sám a vliv na výkon

Někdo raději trénuje sám a jiní zase dávají přednost cvičení s partnerem nebo dokonce ve skupině. Má to nějaký význam pro náš výkon? Podle studie vědců z Oxfordu to význam má. Pokud cvičíme v posilovně nebo doma sami, ještě to neznamená, že trénink není účinný. Mohl by být ale účinnější, pokud cvičíme ve skupině nebo alespoň ve dvojici s tréninkovým partnerem... více »

Diskuse k článku (0)


Sebevědomí může zpomalit hubnutí

Sebevědomí je důležitá vlastnost. Pomáhá nám k úspěchu a díky němu dokážeme dosáhnout svých cílů. Jenže pokud má člověk, který má nadváhu nebo je obézní, přehnaně sebevědomí, může mít potíže s hubnutím. Jak je to možné, když je sebevědomí tak ceněno? více »

Diskuse k článku (0)


Impuls pro růst svalů

Jaké máme možnosti, když chceme budovat svaly? Musíme nějakým způsobem zvýšit výkon. Je jedno, zdali to bude prostřednictvím váhy, opakování, času, série nebo celkové práce. Ne každému bude vyhovovat stejný postup. Podívejme se na čtyři jednoduché způsoby, jak donutit svaly k růstu. Abychom ale donutili svaly růst, je potřeba nejen cvičit, ale také se správně stravovat a dostatečně regenerovat... více »

Diskuse k článku (0)


Normální postava bez tuků

Jak vytvořit normální postavu, s několika kilogramy svalů a bez přebytečného tuku. Takovou tu sportovní postavu, po které všichni touží a přitom nestojí příliš mnoho námahy. Kdo má ještě strach, že bude vypadat jako kulturista nebo kulturistika, tak se opravdu bát nemusí. Když nebude brát zakázané podpůrné prostředky, nebude zvedat velké váhy a nebude jíst velké množství jídla, pak je nemožné se na takovou úroveň dostat běžným tréninkem a stravou... více »

Diskuse k článku (0)


Opět 4 týdně

Člověk často neví co má, dokud o to nepřijde. Mně se takové ztráty dějí v pravidelném intervalu. V posledních letech to byl ale opravdu extrém. Přišel jsem o rodiče, nemohl jsem cvičit z důvodu bolesti v rukou a z toho důvodu jsem prakticky musel přerušit i trénink. Navíc do toho přišel covid a ještě se mně přestalo dařit i na internetu. Se smrtí člověk nic nenadělá a ztráta rodičů byla největší, kterou jsem zatím zažil. Člověk ale musí napnout všechny síly, co mu ještě zbyly, vstát a dostat se z toho bahna na dně... více »

Diskuse k článku (0)


Proč je důležitý pohyb

Často se setkáváme s názorem, že hubnout jde i bez pohybu. Jenže pohyb je životní nutnost. Navíc tím správným pohybem budujeme nebo alespoň udržujeme svalovou hmotu. A jak je známo, aktivní svalová hmota zrychluje metabolismus. Kromě toho má celou řadu dalších výhod. Jak se zdá, lidstvo hledá nejrůznější kličky, jak všechno oklamat. Proto se také hledá způsob, jak hubnout, aniž bychom museli něco dělat. Je to ale správné? více »

Diskuse k článku (0)


Dejte si hubnutí jako cíl

Snažit se zhubnout nestačí. Je potřeba si dát cíl zhubnout. Často lze slyšet vždyť já se tak snažím, ale mně to nejde. Jde o další výmluvy, kvůli kterým se vzdalujeme od svých plánů. A pokud se nám zhubnout nepodaří napoprvé, je potřeba to zkoušet tak dlouho, dokud se nám nepodaří vybudovat postavu našich snů... více »

Diskuse k článku (0)


Nejčastější výmluva, proč necvičit

Každý chce mít lepší vzhled postavy. Jen malá část lidí však uspěje. Přestanou cvičit, nechce se jim nebo se vrátí ke stravování, kvůli kterému mají nadváhu. Další pak dosáhnou nějaké redukce váhy, ale při hubnutí přijdou o dost svalové hmoty, nebo mají nepříznivý poměr mezi aktivní svalovou hmotou a tukem. Mezi nejčastější výmluvy, proč necvičíme nebo nesportujeme, patří známá fráze „Nemám čas“. Je to opravdu tak? A jak si zorganizovat čas během dne, abychom si čas našli? více »

Diskuse k článku (0)


1 2 3456789101112

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt