Fitvit.cz » Cviky

Obrácené přitahování - cvičení doma

Některé cviky jsou důležité pro rozvoj jednotlivých partií. Pro záda to jsou zejména přítahy v předklonu a shyby na hrazdě. Alternativou mohou být obrácené přitahování k tyči. V případě nedostatku vybavení se obrácené přitahování může dokonce stát srovnatelnou náhradou za tyto základní cviky na rozvoj zad... více »

Diskuse k článku (0)


Proč je dřep král cviků

Většina lidí, kteří již mají zkušenosti s cvičením, mají ve svém tréninku dřepy. A vědí co dělají. Říká se mu král cviků. Při jeho vykonávání se může zapojit do práce až 240 svalů podle zvolené varianty dřepu. To je obrovské množství práce při provedení pouze jednoho cviku... více »

Diskuse k článku (0)


Kliky pro dynamickou sílu

Kliky patří k nejpoužívanějším cvikům. Nepotřebujeme k jejich provedení žádné vybavení a navíc je lze využít na rozvoj svalové hmoty, ke zhubnutí nebo ke zlepšení dynamické síly. Pokud potřebujeme zlepšit výbušnou sílu pro okamžitou rychlost, potřebujeme mít svaly nejen rychlé, ale potřebujeme i patřičnou sílu. Z toho důvodu se někdy provádí tzv. plyometrické cviky... více »

Diskuse k článku (0)


5 cviků, které nejlépe spalují tuky

Hubnutí a budování svalů spolu úzce souvisí. Díky svalům můžeme účinně měnit svou postavu. Pokud se zaměřujeme jen na hubnutí celkové hmotnosti, většinou jsou výsledky nevalné. Pro nejlepší výsledky je dobré kombinovat posilovací trénink a aerobní aktivitu s cílem spálit především tuk. V posilovně se ale v době hubnutí často lidé zaměřují na mnoho sérií a opakování a zapomínají, že musí pracovat na budování, nebo minimálně udržení stávající svalové hmoty. Z toho důvodu také nepřestáváme cvičit opakování v rozmezí mezi 8 – 12 opakováními v sérii, které jsou nejlepší na nárůst svalové hmoty... více »

Diskuse k článku (0)


Jak zlepšit benčpres

Tlak v leže na rovné lavici patří k nejpoužívanějším cvikům v posilovnách na rozvoj hrudníku a prsních svalů. Když zvedáme velkou zátěž, můžeme dosáhnout i lepších výsledků při budování svalové hmoty a síly partie. Někdo může mít problémy se zvedáním větší zátěže, stagnuje na určité váze a nemůže se posunout dále. I když růst svalů a budování postavy nesouvisí pouze s používáním maximální váhy a musíme používat i další způsoby, jak donutit tělo k růstu, hubnutí nebo k dosažení výkonnosti, přeci jen je dobré využít nějaké to kilo navíc na čince... více »

Diskuse k článku (0)


Triceps - nejlepší cvik

Jak poznáme, že se naše paže dostávají na vyšší úroveň? Když před tělem zatnu paži a vnější oblouk paže lemuje dlouhá hlava tricepsu, poznám, že už se konečně něco děje. Z boku dostává paže nečekaný objem a ten pohled vzbudí respekt od ostatních, kteří se zajímají, jak jsem dosáhl takového rozvoje. Triceps není moc populární partií, protože se mnozí lidé domnívají, že není až tak potřeba. Jenže jeho rozvoj má význam pro rovnoměrný rozvoj paží, protože triceps tvoří dokonce větší část vrchní části horní končetiny. Pokud tedy chceme silné paže, a to bychom měli, pak jednoduše triceps nemůžeme ignorovat a musíme pro něj hledat ty nejlepší cviky pro jeho rozvoj... více »

Diskuse k článku (0)


Nejlepší cvik na prsa při cvičení doma

Cvičení oblasti hrudníku a prsních svalů je jednodušší ve vybavené posilovně. Mezi nejlepší a nejpopulárnější cviky na rozvoj hrudníku a prsních svalů patří tlak vleže na rovné lavici. Tento cvik totiž umožňuje používat velké váhy a tak tělo dobře reaguje jak růstem svalové hmoty, tak i síly. Nevýhodou však pro mnohé bude chybějící vybavení, zejména stabilní stojany a lavička a nutná je přítomnost tréninkového partnera, aby nedošlo k nebezpečnému uvíznutí pod činkou. Kdo nemá tyto možnosti, bude muset použít několik cviků, které procvičí partii a nepotřebuje k nim tolik vybavení... více »

Diskuse k článku (0)


Výhody a nevýhody jednotlivých cviků

Výběr cviků do tréninku je důležitý pro rozvoj postavy a budování svalů. Ačkoliv mnoho lidí chce zejména hubnout, měli by si uvědomit, že pro dosažení cíle potřebují mít na svém těle dostatečné množství svalové hmoty. Kromě toho, že svaly dávají tělu tvar, pomáhají také s hubnutím, protože zvyšují výdej energie a zrychlují metabolismus. Výběr cviků je proto zásadní pro dosažení vysněné postavy. Každý by měl zvolit cviky podle své individuality, protože reaguje na zatížení odlišně, různé jsou schopnosti regenerace a také poměr končetin a trupu. Pokud někomu nějaký cvik nevyhovuje, způsobuje bolesti či nezabírá, pak by měl znát alternativu a zvolit jiný, který mu bude vyhovovat... více »

Diskuse k článku (0)


Zvedání nohou vleže na břicho

Mezi nejsledovanější partie na těle patří břicho, a tak je vhodné znát co nejvíce cviků, abychom ho mohli co nejlépe rozvinout. Mít možnost vybrat si do tréninku z co největšího množství cviků je výhoda, která může pomoci procvičit svalstvo ze všech možných úhlů. Díky tomu lze aktivovat svalová vlákna všech partií tak, aby bylo dosaženo vyváženého rozvoje, svalového růstu, zabráníme tím i stereotypu a dáme svalům impuls k růstu. K účinným cvikům na rozvoj břicha patří i zvedání nohou ve visu na hrazdě. Jenže co když sportovec nemá po ruce hrazdu a přesto chce tento cvik do tréninku začlenit? více »

Diskuse k článku (0)


Bicepsový zdvih vestoje jednoručně

Bicepsový zdvih vestoje s jednoručkami má oproti zdvihu s velkou činkou některé výhody. Zatímco u velké činky lze použít největší možnou zátěž, což je zejména pro maximální rozvoj hmoty neocenitelné, u jednoruček můžeme využít oddělené práce končetin, takže lze vyrovnat nerovnováhu v síle a rozvoji. Navíc jednoručky umožňují variaci úchopu, což ještě více zvýší účinnost cviku, zatíží biceps z jiného úhlu a podpoří svaly k růstu. Jako další výhodu můžeme označit lepší dostupnost vybavení. Není obtížné si obstarat dvě jednoručky a tak lze tento účinný cvik zařadit do tréninku i v domácích podmínkách... více »

Diskuse k článku (0)


Oslí výpony na rozvoj lýtek

Lýtka jsou pro mnohé komplikovanou svalovou partií, která odmítá růst nebo s nimi dotyčný není spokojen, protože jim chybí ten pravý tvar typický pro tuto oblast. Kromě obvyklých výponů mohou s rozvojem lýtek pomoci i oslí výpony... více »

Diskuse k článku (0)


Sumo mrtvý tah

Mrtvý tah patří vůbec k nejúčinnějším cvikům na rozvoj celého těla. Jeho provedení však může mnohým lidem dělat potíže a při nesprávné technice jde často o velmi nebezpečné pohyby, které mohou vést až ke zranění. Velmi důležitou oblastí jsou u mrtvých tahů spodní záda. Pokud má někdo problémy s touto oblastí, nebo má špatný poměr končetin pro vykonávání cviku, zejména pokud má někdo dlouhé nohy a krátké paže a navíc není dost ohebný, může zkusit zařadit způsob provedení nazvaný sumo mrtvý tah... více »

Diskuse k článku (1)


Rychlobruslař

Dostat se do formy lze mnoha způsoby. Používají se činky, stroje, různá sportovní odvětví. Stále více lidí dává přednost cvičení s váhou vlastního těla. Je to z toho důvodu, že jde o cvičení, při kterém nehrozí tak velké riziko zranění, pokud se provádí správně. Další velkou výhodou cvičení s váhou vlastního těla lidé nachází v tom, že ho lze provádět kdekoliv, to znamená i doma. A to je pro mnohé vůbec ta největší výhoda, protože mnozí nemají čas nebo peníze, aby navštěvovali sportoviště nebo posilovny. Mezi účinné pohyby, které mohou pomoci s formováním těla, patří i cvik nazvaný rychlobruslař... více »

Diskuse k článku (0)


Nejlepší cvik na břicho

Břicho patří k nejsledovanějším partiím na lidském těle. Každému vadí, jestliže se nevejde do své velikosti oblečení a tak se snaží něco se svým středem těla dělat. Abychom mohli s touto oblastí něco účinného dělat, měli bychom se zaměřit na přísun stravy, aerobní aktivity a také bychom měli podpořit svalstvo k růstu. Proto je dobré zjistit, které cviky jsou na oblast břicha ty nejúčinnější... více »

Diskuse k článku (0)


Nejlepší cvik na biceps pro fitness styl

Jaký cvik bychom měli používat pro co nejlepší rozvoj bicepsů? Rozdíl samozřejmě bude u sportovců, kteří potřebují co nejpreciznější rozvoj partie, či potřebují získat co největší sílu nebo vrcholek bicepsu. Mnoho lidí však nemá vůbec čas trávit v posilovně dlouhé hodiny a potřebují proto univerzální cvik, který dostane ze zatížení bicepsů maximum při co nejkratším času věnovaném tréninku... více »

Diskuse k článku (0)


1 2345

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt