Fitvit.cz » Doplňky stravy

Suplementy pro rychlost a sílu

Tréninkovými metodami lze částečně ovlivnit sílu a rychlost, i když do značné míry zde působí vrozené schopnosti. Další zlepšení lze dosáhnout pomocí stravy a také doplňků stravy. Hned několik doplňků stravy nám může pomoci být rychlejší, silnější a budovat funkční postavu vhodnou pro jakýkoliv sport a fyzickou činnost... více »

Diskuse k článku (0)


Glukosamin - výživa pro klouby

Jestliže máme problémy s klouby, hledáme prostředek jak zmírnit bolest a zároveň vyřešit odstranění příčiny. Pokud není kloub nenávratně poškozen, může oba problémy vyřešit glukosamin. Péče o klouby by však měla probíhat celoživotně a ne až v případě, kdy nám obtíže znepříjemňují pohyb. Glukosamin vzniká z aminokyseliny glutamin a glukózy. Jako doplněk stravy určeného k regeneraci kloubů patří v této skupině k nejvíce ceněným a také vědecky prozkoumaným... více »

Diskuse k článku (4)


Alfa lipoová kyselina

Sportování vyžaduje, abychom zůstali zdraví. Jedině v takovém případě se budou naše výkony zlepšovat. Naopak i pohybová aktivita nám umožňuje starat se o své zdraví, trénujeme tím svou oběhovou soustavu, preventivně působíme proti vzniku civilizačních onemocnění a budujeme si svou svalovou hmotu, která zlepší naše pohybové a silové vlastnosti, ale také zrychluje náš metabolismus, což je účinná zbraň proti vzniku nadváhy... více »

Diskuse k článku (0)


Karnosin

Aminokyseliny jsou pro organismus životně důležité. Pokud chceme budovat novou svalovou hmotu nebo udržet tu stávající, musíme přijímat vyšší množství vysoce kvalitních bílkovin. Při vyváženém složení spektra aminokyselin se z nich v těle vytváří další důležité látky nazývané peptidy. Vzniká tak kupříkladu jeden z nejsilnějších antioxidantů zvaný glutathion. Nás ale budou zajímat i složky, které by mohly podpořit náš sportovní výkon. Jednou takovou složkou je karnosin. Jde o dipeptid vznikající za dvou aminokyselin, a to z beta-alaninu a histidinu... více »

Diskuse k článku (0)


Taurin

Jako velmi zajímavá látka se z hlediska sportovců jeví Taurin. Řadí se k aminokyselinám, i když svým složením v podstatě aminokyselinou není, jelikož ji chybí karboxylová skupina a není zařazena mezi ostatní aminokyseliny nutné pro výstavbu svalových bílkovin. Tělo si ho vytváří ze dvou dalších aminokyselin, kterými jsou methionin a cystein... více »

Diskuse k článku (0)


HCA

Kyselina hydroxycitrónová (HCA) je prezentována jako spalovač tuků. Ve skutečnosti by měla tato látka blokovat přeměnu cukrů na tuk, a to pouze v případě, že je cukru v těle nadbytek a hrozilo by, že bude přeměněn na tuk. Místo toho jsou uloženy jako svalový glykogen. Pakliže by skutečně pomáhala přeměnit cukry na svalový glykogen, neznamenalo by to pouze pomoc při boji s tukem, ale i zlepšení regenerace a následně svalový růst, což by v konečném důsledku bylo ještě výhodnější, protože nová svalová hmota znamená větší bazální metabolismus a tím pádem menší podíl tělesného tuku... více »

Diskuse k článku (0)


Lykopen

Ovoce a zelenina jsou pro zdraví velmi prospěšné. Kromě obecně známých vitamínů a minerálů obsahují látky, které zase až tak známé nejsou, ale jsou velmi významné z hlediska udržení dobrého zdraví a navíc napomáhají vstřebávání ostatních látek z potravin... více »

Diskuse k článku (0)


Resveratrol - účinný antioxidant

Chcete být zdravější, udělat něco pro prevenci před civilizačními chorobami, zlepšit svou výkonnost a vytrvalost. Tyto účinky by dle vědců měl mít resveratrol. Pravděpodobnost těchto výzkumů lze ověřit na skutečnosti, že francouzští konzumenti červeného vína se dožívají vysokého věku. A právě v tomto nápoji se nachází účinný polyfenol a antioxidant resveratrol, nicméně jeho příjem je limitován množstvím vypitého nápoje, který je doporučován pouze v mírném objemu... více »

Diskuse k článku (0)


Omega 3 nenasycené mastné kyseliny

Zlepšená regenerace, prevence před civilizačními chorobami, protizánětlivé účinky, podpora růstu svalů, ochrana srdečního svalu, zlepšené odbourávání tuků. Zázračná látka, říká si asi většina lidí při výčtu pozoruhodných účinků. Nejedná se o nic nedosažitelného. Řeč je o Omega 3 nenasycených mastných kyselinách. Co jsou a jaké zdroje využívat, abyste sami pocítili jejich účinky... více »

Diskuse k článku (1)


Pycnogenol pro zdraví i sportovní výkon

Pycnogenol je flavonoid, který se extrahuje z francouzské středomořské borovice, jenž roste pouze v této lokalitě. Má mnoho účinků a zdá se být prospěšný jak ze zdravotního, tak i sportovního hlediska... více »

Diskuse k článku (0)


Echinacea pro imunitu

Abychom se udrželi po celý rok ve formě, musíme snížit riziko onemocnění chřipkovými viry a nachlazení. K tomu je potřeba utužovat imunitní systém. Posloužit nám k tomu mohou různé léčivé byliny. Jednou z nich je echinacea..... více »

Diskuse k článku (2)


Koenzym Q10

Cítíte-li únavu nebo jste vystaveni nadměrnému stresu, můžete vyzkoušet doplněk stravy koenzym Q10. Kromě toho, že patří mezi antioxidanty, podporuje funkce důležitých orgánů jako je srdce nebo játra... více »

Diskuse k článku (3)


Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je strom, česky nazýván jinan dvoulaločný, který je využíván pro výrobu stejnojmenného extraktu. Co všechno umí a je skutečně účinný? Dle výzkumů se zdá, že ano, avšak zřejmě ne u všech účinků, které se mu připisují... více »

Diskuse k článku (0)


Lecitin

Lecitin je svým složením tukové podstaty. Pro doplňky stravy se většinou využívá forma získávaná ze soji, tedy sojový lecitin. Je součástí buněk lidského těla... více »

Diskuse k článku (2)


Multivitamín

Chcete-li využívat doplňků stravy, je multivitamínový preparát tím prvním, který byte si měli pořídit. Jak však poznat kvalitní multivitamín? Prozkoumejte si trh a ceny a zjistíte, že těchto doplňků je velice mnoho a aby toho nebylo málo, každý z nich ručí tím nejlepším pro vaše zdraví. Nezapomínejte však na důležité slovo. Je to doplněk stravy. To znamená, že doplňuje případné nedostatky ve vašem jídelníčku. prohlédněte si příbalový leták produktu a vybírejte dle rozložení aktivních látek v něm. Měl by zde být údaj s doporučenou denní dávkou a ta by neměla výrazně převyšovat tuto mez.

Diskuse k článku (2)


1 2

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt