Fitvit.cz » Fitness tipy

Co opravdu nejde obejít

Mnoho lidí začne cvičit a stejně rychle i přestane. Výsledky totiž nepřijdou za 14 dní. Dokonce ani za měsíc toho moc neuvidíme. Naneštěstí kolují mezi lidmi neuvěřitelné fámy, nepřesnosti a často i nesplnitelné očekávání výsledků za krátkou dobu. Co ale nejde nikdy obejít a zkrátit? více »

Diskuse k článku (0)


Tréninkový mix

V tréninkovém prostředí kolují různé poučky, návody nebo slavné výroky. Kdo by neznal věty typu no pain no gain, všechno funguje, ale nic nefunguje dlouho nebo nedávejte si limity, protože vás omezují. Abychom ale zjistili, které postupy na nás fungují a které naopak nikoliv, je potřeba vyzkoušet různé metody... více »

Diskuse k článku (0)


Pro svalový růst

Tipů pro svalový růst je mnoho. Některé jsou lepší a jiné mohou být i rizikové. Asi to nejlepší, co lze dělat pro růst svalů, je pravidelně cvičit a co nejlépe jíst. A právě ve stravě se často dopouštíme chyb, které nás stojí čas, námahu a promarněné tréninkové úsilí... více »

Diskuse k článku (0)


Pěkná postava napořád

Kdo by nechtěl mít pěknou postavu. Většina lidí opravdu chce zredukovat nadbytečné kilogramy. Jsou skutečně nebezpečné pro náš rozvoj. Ať si to chceme připustit nebo to ignorujeme, nadváha nám jednoznačně škodí. Přitom spalovat tuk a dosažení pěkné postavy nemusí být vůbec obtížné. Postačí nám k tomu úprava stravy a pravidelný pohyb... více »

Diskuse k článku (0)


Svaly jsou důležitější než spalovat tuk

Svalová hmota je velmi důležitou součástí těla. Dokonce tak důležitou, že by při hubnutí mělo být předností zachovávat a chránit svaly před odbouráváním tuků. Jenže lidé pro co nejrychlejší hubnutí postupují zcela opačně. Myslí si, že když uberou kalorie ještě více, dokáží spalování tuků zrychlit. Naopak se tímto krokem spalování dalších tuků zastaví. A navíc díky nedostatku energie tělo začne odbourávat svalové bílkoviny na energii...více »

Diskuse k článku (0)


Ubrat kalorie za týden

Kdo chce zhubnout, musí mít kalorický deficit. To znamená, že jeho kalorický výdej musí být větší než příjem. Dosáhnout ho lze buď redukcí příjmu jídla nebo objemnější pohybovou aktivitou a nejlepším způsobem je kombinace obou způsobů. Navíc je výhodnější, když budeme kalorický deficit dodržovat za celý týden a ne každý konkrétní den. To znamená, že některé dny můžeme jíst i více a udržet tak metabolismus rychlejší...více »

Diskuse k článku (0)


Redukce nadměrného stresu

Stres nás provází celým životem. Neměl by ale náš život ovládat. Proto je důležité hledat činnosti, které nás dokáží nadměrného stresu zbavit. Takové aktivity nás mají především bavit, ale zároveň mají být pro naše tělo přínosné... více »

Diskuse k článku (0)


Nebezpečí hrozí z odbouraného tuku

O tom, že nadváha a obezita nejsou dobré pro naše zdraví, snad už nikdo nepochybuje. Pokud se ale rozhodneme přebytečných kilogramů zbavit, mohou na nás čekat i další nebezpečí. Když někdo neustále nabírá tuk a opakovaně ho potom spaluje, může se mu v těle uvolnit zvýšené množství nebezpečných látek zvaných perzistentní organické látky (anglicky Persistent Organic Pollutants zkratka POPs), jestliže je má ve svém tuku nahromaděné . To jsou látky, které většinou vznikají činností člověka a patří sem například polychlorované bifenyly, dioxiny, DDT a další nebezpečné látky. Naneštěstí díky svému složení přetrvávají v prostředí velmi dlouhou dobu, takže není snadné se jich v potravním řetězci jednoduše zbavit... více »

Diskuse k článku (0)


Kdy ještě buduji a kdy už ničím

Pro růst svalů a budování postavy potřebujeme používat co největší zátěž. Jenže od určité hmotnosti činek už budeme pociťovat na těle nejrůznější bolesti a obtíže. Pokud tedy nemáme za cíl vyhrát nějaké závody, pak bychom neměli zvyšovat váhu na úroveň, na kterou už prostě konkrétní sportovec nemá... více »

Diskuse k článku (0)


Cvičení - priorita číslo 1

Kdyby nebyl čas a museli bychom si zvolit co dělat a co odložit, většina lidí vynechá právě cvičení. Jenže bez pohybu tělo chátrá a to možná více, než jsme ochotni si připustit. Začnou více bolet záda, přibývají kila tuku a objevují se další komplikace... více »

Diskuse k článku (0)


Tajemství úspěchu při hubnutí

S hubnutím může pomoci trik, o kterém skoro nikdo neví, ale je pro přeměnu postavy zásadní. Zasvěcení o něm ví, ale jak je vidět z bezradnosti hodně lidí a narůstajícím počtem obézních lidí, mnoho jich nemá vůbec tušení, že pokud chceme zhubnout, musíme na sobě mít dostatek svalové hmoty... více »

Diskuse k článku (0)


Jak hodně vás pohltil fitness styl?

Chci zhubnout, chci vybudovat postavu nebo mám radost z pohybu a nabíjí mě tato aktivita a nikdy nepřestanu. To jsou tři pohledy na fitness. Skvělé aktivity, která někomu dává sílu žít a pokračovat. Pro někoho je to jen nástroj, jak dosáhnout zhubnutí, pro jiné jak získat pěknou postavu, ale opravdové fitness znamená více. Nehledáte žádné zkratky, jak něco ošidit, jak získat něco jednodušeji. Prostě vás to pohltí. Je jen jedno fitness. Buď mu propadnete nebo jen cvičíte a nic moc z toho nemáte... více »

Diskuse k článku (0)


Jak zjistit, že mě ubývají svaly při hubnutí

Hubnutí je jednoduché a složité zároveň. Jednoduché je v tom, že úbytek hmotnosti jde provést pouhým snížením příjmu potravy, ale naneštěstí tento způsob v mnoha případech znamená, že ztrácíme z větší části svalovou hmotu a vodu a naopak tuk nám na těle zůstává. Složitější a správný způsob je zachování a ochrana svalové hmoty a přitom pohybovou aktivitou a správně složenou stravou spalovat přebytečný tuk... více »

Diskuse k článku (0)


Nejdůležitější věc pro hubnutí

Hubnout se dá všelijakými způsoby. Důležité však je, zdali bylo hubnutí úspěšné. Podle posledních průzkumů je ale situace stále horší. Nadváhou a obezitou trpí více lidí a navíc se jim nedaří z tohoto začarovaného kruhu najít tu správnou cestu. Možná si někdo myslí, že musí vymýšlet speciální postupy, jíst zázračná jídla a používat speciální vybavení. Nic z toho není tak důležité, jako jedna zásadní věc, bez které by to nešlo... více »

Diskuse k článku (0)


Jak ubývá tuk na těle

Téměř každý se už někdy v životě pokoušel hubnout. Mnoho lidí hubnutí nedokončí. Jedním z důvodů je pocit, že spalování tuku nefunguje nebo očekávali rychlejší výsledky. Jenže oni výsledky měli, ale neviděli je. Tuk totiž nejprve mizí na partiích, kde si toho moc nevšímáme... více »

Diskuse k článku (0)


1 2 3456

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2023 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt