Fitvit.cz » Fitness tipy

Jakým způsobem se odbourává tuk

Jestliže chceme redukovat přebytečný tuk na těle, musíme vytvořit podmínky, aby byl jako zdroj energie upřednostněn. Jde o tenkou linii, kdy máme nižší energetický příjem než výdej a kombinací posilování, aerobní aktivity a vyvážené stravy docílíme mírného snižování tuku nebo jsme již omezili energetický příjem příliš moc a poté ztrácíme také svalovou hmotu. Nižší energetický příjem však automaticky ještě nezaručuje, že tuk na těle bude ubývat. Pokud se energie ubere příliš, tělo zpomalí metabolismus jako obrannou reakci a spalování lipidů se prakticky zastaví. A jelikož chybí energie, ztrácíme to nejcennější na postavě, což je svalová hmota... více »

Diskuse k článku (0)


Atletická postava - s fitness ji dosáhnete

Většina lidí netouží po masivních svalech špičkových kulturistů. Mnozí nejsou schopni takové úrovně ani dosáhnout vlivem nedostatku genetiky, času a také peněz. Naproti tomu vypracovat si atletickou postavu může téměř každý běžně dostupnými prostředky a za přijatelně dlouhé tréninky. Jak mám ale poznat, že nemám genetické předpoklady pro vyšší cíle? Je to jednoduché. Když někdo začne cvičit, dostane se na určitou úroveň a pak již každý dokáže zhodnotit, zdali může uvažovat o nějaké formě výkonnostního sportu. Dosažení atletické postavy můžeme brát tedy jako odrazový můstek k dalšímu snažení nebo také cíl, kterým chceme udržovat tělo tak, aby nám sloužilo po sportovní, zdravotní i životní stránce... více »

Diskuse k článku (0)


Funkční klouby zabezpečí sportovní výkon

Bez dobrého stavu kloubů se neobejde žádný člověk, který chce žít aktivně. Používáme je při každodenních činnostech, včetně těch pracovních. Dokonce i u obyčejné chůze se bez nich neobejdeme. Ještě více je to důležité u sportovců, protože pouze se zdravými klouby lze dosahovat potřebné výkony a pravidelně trénovat... více »

Diskuse k článku (1)


Úspěšnost v dietě

Lidé usilující o formování postavy a hubnutí se rozdělují na tři skupiny. Ti, kteří bez problému dosáhnou svého cíle, druhá skupina obsahuje osoby, kterým na svém vzhledu nezáleží a třetí jsou neúspěšní lidé, kteří sice chtějí, ale nejsou ochotní udělat pro cíl zásadní změny v životě. Naneštěstí je první skupina v menšině. Mnozí se pokoušejí dosáhnout cíle pochybnými metodami a zkouší diety, které hned od počátku jejich snažení směřují tuto činnost k nezdaru. Většina diet totiž nesplňuje základní princip pro úspěšnou redukci tuku... více »

Diskuse k článku (0)


Odpočinek a jeho význam ve sportu i fitness

Pauza od tréninku může být stejně důležitá, jako trénink samotný. Dělíme je na odpočinkové dny mezi jednotlivými tréninky konkrétní svalové partie, odpočinek lze vnímat i jako doporučené dodržování spánku a regeneračních postupů, aby byl organismus připravený další den na následující trénink. Neméně důležité je volno, kdy si na jeden, dva či několik týdnů odpočineme od tréninkového zatížení úplně. A právě o takovém odpočinku, a jeho vlivu na lepší výkony, bude dnes řeč... více »

Diskuse k článku (1)


Držení těla

Správné držení těla dává postavě eleganci, chrání nás před zraněním, udržuje orgány na správném místě. Mnozí se ale hrbí, naklánějí, což má negativní vliv na páteř. Vlivů, proč se tak děje, může být hned několik, počínaje špatnou technikou při cvičení, jednostranným zatěžováním u různých druhů sportů, nemocí pohybového aparátu, či přirozeným stárnutím organismu... více »

Diskuse k článku (0)


Jak zpomalit metabolismus

Mnoho lidí zajímá, jak se zbavit nadbytečného tuku, jak zhubnout a chce zrychlit metabolismus na co nejvyšší hodnotu, aby docházelo k úbytku hmotnosti. Co když ale dotyčný potřebuje přibrat. Nemůže nabrat ani trochu svalové hmoty a vlivem svého velmi rychlého metabolismu se mu nedaří dosáhnout svých cílů... více »

Diskuse k článku (0)


Tipy a triky jak spálit tuk

Spalování tuku nemusí být obtížné, pakliže ovšem přijmeme za své některé zákonitosti, které nelze žádným způsobem obejít. Ačkoliv s rychlostí bazálního metabolismu jsme se narodili, stravovací a pohybové návyky může měnit téměř každý. Stejně tak pozitivní přístup lze jednoduše nacvičit. Uvidíte, že redukce tuku není tak složitá, akorát se musí vědět, jak na to... více »

Diskuse k článku (0)


Klidová tepová frekvence

Dobrý stav kardiovaskulárního systému je jedním z rozhodujících předpokladů pro zachování a udržování zdravotního stavu do co nejvyššího věku. Jedním z ukazatelů dobré kondice je také klidová tepová frekvence... více »

Diskuse k článku (0)


Bazální metabolismus

Dva navenek stejní lidé se stejnou váhou budou mít pravděpodobně odlišné hodnoty ve svém energetickém příjmu. Také je známo, že někdo sní téměř jakékoliv jídlo a v jakémkoliv množství a jen obtížně bude přibírat na váze a naopak jsou jiní, kteří při porušení stravovacích návyků a konzumování nezdravých, ale někdy i zdánlivě neškodných potravin, budou přibírat, mnohdy ve formě podkožního tuku, pokud jsou neaktivní a zvláště pak v případě, že jim chybí aktivní svalová hmota. Jak je to možné? Původce těchto odlišností má na svědomí bazální metabolismus... více »

Diskuse k článku (1)


Kdy začít hubnout do plavek

Všichni se těší na léto, dovolenou a dny volna. Naneštěstí se všichni začnou starat o to jak vypadají až čtrnáct dní před odjezdem k moři. To už je však ve většině případů pozdě cokoliv změnit na svém vzhledu. Počítejte tedy s tím, že chcete-li zhubnout deset kilo, máte nejvyšší čas začít, či lépe řečeno je již na jaře skoro pozdě... více »

Diskuse k článku (0)


Éčka a přídatné látky 3. část

Jak rozlišit éčka. Je několik typů éček, které se odlišují postupným číslováním za písmenem E. Za číslem 1 jsou barviva, 2 – konzervanty, 3 – antioxidanty, 4 – emulgátory, stabilizátory, zahušťovadla, 5 regulátory, látky protispékavé, 6 aditiva pro chuť, 9 sladidla, ochranné balící plyny, ochranné povlaky tzv. leštící látky... více »

Diskuse k článku (0)


Význam spánku pro fitness a sport

Spánek, jakožto jednu ze základních potřeb pro život a regeneraci, potřebuje každý. Naneštěstí velké procento populace trpí jeho poruchami. Při jeho nedostatečné délce se nelze dobře soustředit a klesá výkonnost jak sportovní, tak i pracovní. Narušit ho může stres, ovšem ten lze účinně odbourávat právě pohybovými aktivitami, sportem a pravidelným posilováním... více »

Diskuse k článku (2)


Éčka a přídatné látky 2. část

Některé látky mohou velkou měrou znehodnocovat snažení o dosažení vytoužené postavy. Měli bychom je tedy v jídelníčku zcela vyřadit nebo je alespoň co nejvíce omezit... více »

Diskuse k článku (0)


Psychika - mocný nástroj v tvarování postavy

Ti, kdo mají pozitivní myšlení, nejenže vypadají lépe, optimističtěji a veseleji, ale dokáží i lépe realizovat své cíle. Platí to i v oblasti formování postavy. Jsou lidé, kteří cvičí čistě mechanicky, přijdou na trénink, absolvují ho, a pak doufají, že výsledky se dostaví. Někdy to zafunguje, někdy však nikoliv... více »

Diskuse k článku (0)


123 4 5

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt