Fitvit.cz » Fitness tipy

Strečink jako součást tréninku

Být ohebným a k tomu ještě přiměřeně svalnatým. Lze toho docílit dodržováním postupů při tréninku. Prvním předpokladem je nezapomínat na rozcvičení. Druhým je pravidelný, dlouhodobý a systematický trénink a třetí, neméně důležitým, je uvolnění po tréninku. Uvolněním je nejen zvolňující fáze při závěru tréninku, ale i strečink a protahování svalů na závěr.... více »

Diskuse k článku (0)


Nebezpečná klíšťová encefalitida

Protože se sportovci často pohybují v přírodě, jsou vystaveni i nepříjemným vnějším vlivům, které ne vždy mohou ovlivnit. Mezi tyto vlivy patří přisátí klíštěte, které může lidské tělo infikovat nejrůznějšími onemocněními. Mezi velmi nebezpečné patří klíšťová encefalitida... více »

Diskuse k článku (0)


Nadýmání - příčiny a možnosti řešení

Nadýmání je velmi nepříjemná záležitost, která může signalizovat nějaké onemocnění. V mnoha případech je však způsobena potravinami či lépe řečeno jejich špatným výběrem. Opět platí, že každý bude reagovat odlišně a tak se musí i experimentovat. Jednoduše zkoušejte podezřelé potraviny nahradit jinými a uvidíte reakce organismu... více »

Diskuse k článku (8)


BMI a určování stavu nadváhy

Nadváha se rozšiřuje se vzrůstající životní úrovní. Nezdravé potraviny, málo pohybu, sedavé zaměstnání a špatné stravovací návyky jsou hlavními příčinami nepozorovaného nárůstu podkožního tuku... více »

Diskuse k článku (0)


Jak na chřipku a nachlazení

V zimních měsících přichází nejen možnost vyžití při populárních zimních sportech, ale i nepříjemné období chřipky a nachlazení. Zdravým životním stylem můžeme riziko onemocnění snížit, či alespoň zmírnit příznaky nemoci. Existuje několik stovek virových infekcí. Vícekrát se nenakazíme jedním a tím samým virem z nachlazení. Někteří lidé se nenakazí nikdy v životě... více »

Diskuse k článku (7)


Proti stresu a depresi pomůže cvičení

Dnešní uspěchaná doba je jako dělaná na zvyšující se napětí, stres a deprese. Při dlouhotrvajícím nadměrném stresu se začne zvyšovat hladina kortizolu, což je stresový hormon. Tělo se tímto hormonem brání. Zvyšuje si tak automaticky podíl tělesného tuku pro obranu organismu a navíc je známo, že přispívá k rozkladu svalové bílkoviny, které poté použije jako zdroj energie. Kortizol má také negativní účinky na endokrinní, oběhovou a nervovou soustavu. Nejvíce ohrožené je tímto stavem naše srdce... více »

Diskuse k článku (0)


Jak to bude s naším zdravím?

Je čas změn a finančních úspor, které se dotknou také našeho zdravotnictví, ačkoliv se to jen málokomu zamlouvá. Mohlo by se tedy stát, že budeme nuceni si za mnohé lékařské zákroky platit, i když se nám to vůbec nelíbí... více »

Diskuse k článku (0)


Přetrénování

Nechce se vám cvičit, i když jste v plném tréninku? Z největší pravděpodobností to bude způsobeno příliš častým a intenzivním cvičením čili přetrénováním. Tělo se již nedokáže přizpůsobovat nahromaděnému stresu a paradoxně vaše výkonnost i přes intenzivní cvičení klesá... více »

Diskuse k článku (0)


Spánek - základní regenerace

Spánek je důležitá a naprosto nepostradatelná součást našich životů. Kvalitní spánek ovlivňuje naše zdraví, výkonnost jak duševní tak i fyzickou. Jak dlouho spíte v dnešní uspěchané době? Každý by měl spát alespoň 8 hodin denně. V případě nedodržení této doby se začnou objevovat nežádoucí příznaky, jako je podrážděnost nebo narušení biorytmů. Ve spánku se tvoří pro regeneraci důležitý růstový hormon.

Diskuse k článku (1)


1234 5

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt