Fitvit.cz » Proteiny

Arginin - aminokyselina nejen pro sport

Mezi zajímavé aminokyseliny můžeme zařadit Arginin. Sportovci ji využívají pro její údajné schopnosti zlepšovat výkon, a to hned v několika směrech. Měla by působit na zvyšování produkce přirozeného růstového hormonu, přeměňuje se na oxid dusnatý (NO), je prekurzorem kreatinu, společně s dalšími látkami prý dokáže ovlivnit sportovní výkon. Všechny tyto výhody se zdají tak významné, že ačkoliv, na rozdíl od růstu, v dospělosti arginin není potřeba, přehlížet by ji bylo, co se týká sportu, chybou. Krom toho se v poslední době arginin prezentuje také jako přípravek na potenci. Svou schopností roztahovat cévy může totiž tyto funkce podpořit. Pokud však zvýšíme svou trénovanost, uděláme v tomto směru daleko více, než když bereme jakýkoliv přípravek a pasivně čekáme na zlepšení...více »

Diskuse k článku (0)


S čím je výhodnější míchat protein

Když už jsme se rozhodli vyzkoušet protein, měli bychom vědět, kdy ho brát a jak ho namíchat. Proteinový přípravek si kupujeme na doplnění těch nejkvalitnějších bílkovin. Jeho předností je rychlá stravitelnost a absence tuků a sacharidů, které v běžné stravě bílkoviny doprovázejí... více »

Diskuse k článku (1)


Hydrolyzát kolagenu

Sportovci proteiny obvykle dodávají do těla, aby zajistili růst nové svalové hmoty a tím zlepšili své výkony. Existuje ale druh proteinu, který nám pomůže i v jiném, ale zato důležitém směru. Kdo již někdy pocítil bolest v kloubu, jistě nezapomíná ani na doplňování látek pro jejich regeneraci. Mezi takové látky patří i hydrolyzát kolagenu, protein pomáhající vyživovat klouby... více »

Diskuse k článku (0)


Výběr proteinu

Koupit si ten správný protein nemusí být vůbec jednoduché. Zvolit si můžeme produkt s proteiny z různých zdrojů. Nejčastěji to bude syrovátka. Ta je součástí mléka. Není to tak dlouho, co se syrovátka vyhazovala, protože pro ni nebylo uplatnění. V lepším případě byla využita jako krmivo pro zvířata. Dnes je tato surovina, vznikající oddělením od kaseinu z mléka, využívána firmami na výrobu jednoho z nejhodnotnějších proteinů s vysokou biologickou hodnotou, vstřebatelností a účinností při potréninkové regeneraci a nastartování proteosyntézy... více »

Diskuse k článku (0)


Glutamin

Jedná se o aminokyselinu, která se podílí na imunitě, regeneraci a svalovém růstu. Má tedy všechny předpoklady, aby byla součástí stravy. Velmi populární je jako doplněk stravy. Při jeho používání by se však měly dodržovat pravidla. Ačkoliv se v určitých částech tréninkového cyklu může zdát příjem glutaminu opodstatněný, je nutné vědět, že předávkování této aminokyseliny může způsobit poškození jater... více »

Diskuse k článku (2)


Proteinové okno aneb potréninkové jídlo

Po tréninku nastává ideální doba považovaná za nejdůležitější z hlediska příjmu energie, následné regenerace, nastartování proteosyntézy, obnovy svalového glykogenu a okamžiku, kdy lze doplnit sacharidy bez obav z nabírání podkožního tuku... více »

Diskuse k článku (3)


Vaječný protein

Bílkoviny z vajec patří mezi nejhodnotnější z hlediska jejich využití při budování nové svalové hmoty. Mají optimální poměr aminokyselin potřebných pro syntézu lidské bílkoviny... více »

Diskuse k článku (1)


BCAA – větvené aminokyseliny

Větvené aminokyseliny, známé spíše pod názvem BCAA (branched chain amino acids), jsou tři esenciální aminokyseliny valin, leucin a isoleucin. Význam mají nejen ve sportu, ale současně jsou důležité pro ochranu stávající svalové hmoty. Nezanedbatelný účinky mají také na zdraví organismu... více »

Diskuse k článku (0)


Aminokyseliny - základ pro svalstvo

Provozujeme-li fitness aktivity či nikoliv, musíme dbát na neustálý přísun aminokyselin, což je základní předpoklad pro výstavbu svalové hmoty, ale i pro její udržení. Pokud nemáme přímo produkt jenž je obsahuje, přijímáme většinou obyčejné bílkoviny, např. z masa či mléka. V žaludku a střevech poté dochází ke štěpení proteinů pomocí enzymů na peptidy a následně na jednotlivé aminokyseliny, jenž jsou následně využitelné pro potřeby organismu. Pomocí krevního řečiště jsou využívány pro syntézu bílkovin... více »

Diskuse k článku (0)


Sójový protein

Protein ze sóji hojně využívali především vegetariáni, kteří odmítali přísun bílkovin ze živočišných zdrojů. Sójová bílkovina však má pozitivní účinky i pro konzumenty živočišných bílkovin, a to nejen vysokým podílem bílkovin bez tuku a cholesterolu, ale i působením látek na imunitu, regeneraci a prevenci před civilizačními onemocněními... více »

Diskuse k článku (2)


Kasein chrání svaly

Když před nějakým časem vtrhla na trh syrovátka, nikdo nepochyboval o její vyjímečnosti a prospěšnosti. Je tomu tak i nadále, avšak po výzkumech se ukázalo, že i další druhy proteinů mohou být pro tělo prospěšné.... více »

Diskuse k článku (0)


Syrovátkový protein

Syrovátkový protein je mezi potravními doplňky hitem a nutno říct, že právem. Získal si důvěru sportovců na trhu proteinových přípravků. Je to jeden z nejvstřebatelnějších proteinů s nejvyšší biologickou hodnotou.

Diskuse k článku (3)


1 2

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2019 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt