Fitvit.cz » Proteiny

Magická proteinová tyčinka

Jsme na nejlepší cestě k dosažení životní formy. Spalujeme poslední zbytky tuku a díky přísunu potřebného množství proteinů chráníme svalovou hmotu. Jenže někdy přijdou dny, kdy musíme nečekaně cestovat, vyřídit neodkladné záležitosti nebo zůstat déle v práci. Největší problém pro naše tělo může být v tento moment nedostatek jídla... více »

Diskuse k článku (0)


Recenze BCAA MyProtein

Větvené aminokyseliny Leucin, Isoleucin a Valin (BCAA) se nejčastěji používají těsně před tréninkem a po něm. Umí totiž zásobovat svaly energií a tak zabránit odbourávání svalové hmoty při tréninku. Jestliže chceme zařadit tento suplement do svého jídelníčku, je potřeba si vybrat některý z mnoha produktů na trhu. Výrobce MyProtein nabízí větvené aminokyseliny v prášku s několika příchutěmi a v několika velikostech balení vhodných jak na otestování, tak i na delší doplňování BCAA... více »

Diskuse k článku (0)


Mají význam další suplementy v proteinu?

Když si kupujeme protein, najdeme v nabídce také produkty obsahující nejrůznější látky. Často jde o vitamíny, minerály, aminokyseliny, kreatin a další. Mnozí zájemci se ptají, jestli si koupit takto obohacený protein a tím takříkajíc zabít více much jednou ranou nebo zvolit raději protein bez dalších přísad... více »

Diskuse k článku (0)


BCAA - vliv na trénink, svaly a hubnutí

Větvené aminokyseliny (BCAA) se používají pro podporu svalového růstu a měly by mít i další vlastnosti, které podporují náš výkon. Fungují tedy tři aminokyseliny nazvané BCAA (Leucin, Isoleucin a Valin), když je budeme používat? BCAA jsem si z toho důvodu rozhodl zakoupit a vyzkoušet v praxi... více »

Diskuse k článku (0)


10 důvodů pro používání proteinů

Zakoupit si protein v prášku dnes může prakticky každý. Mnozí se ptají, zdali to má vůbec cenu a jestli to nejsou vyhozené peníze. Ono ale záleží na tom, jak se konkrétní člověk k formování těla postaví. Někdy je pořízení proteinového přípravku opravdu vyhození peněz. Při správném použití se však může stát velmi silným nástrojem, který pomůže k přeměně postavy. Jaké důvody nás vedou k používání těchto produktů a co nám mohou přinést? více »

Diskuse k článku (0)


Scitec 100% whey protein professional

Pro růst svalů a jejich udržení jsou bílkoviny nezbytné. Z toho důvodu musíme přijímat dostatek proteinů. Ty dostaneme do těla prostřednictvím dobře vyvážené stravy nebo si pomůžeme doplňkem stravy, který obsahuje vysoký podíl proteinů. Jednou z možností je 100 % whey protein professional od výrobce Scitec Nutrition... více »

Diskuse k článku (0)


Recenze Weider Deluxe Whey Coffee

Syrovátkový protein určený pro doplnění bílkovin od společnosti Weider. Připravuje se z něj buď teplý nebo i studený nápoj. Má kávovou příchuť a tak je vhodný zejména pro sportovce, kteří mají v oblibě kávu. Kdo má zájem budovat svou postavu, může spojit pití kávy a k tomu dodat do svého těla i přes 20 g kvalitních proteinů v jedné dávce. Pro někoho může být výhoda přítomnost kofeinu. Naopak pro další sportovce nemusí být protein s kofeinem vhodný... více »

Diskuse k článku (0)


Recenze MyProtein Impact Whey protein

Syrovátkové proteiny patří mezi nejkvalitnější. Když potřebujeme dokončit několikaměsíční trénink zaměřený na spalování tuku a udržení svalů, pak koupí vhodného proteinu dostaneme do těla čisté proteiny bez tuku a cukrů. Jejich nabídka je tak široká, že bývá problém si vybrat... více »

Diskuse k článku (0)


Výhody proteinů

Proteinové přípravky již několik desetiletí používají sportovci k budování svalové hmoty. Uplatnění najdou také při udržení stávající hmoty. A protože ochrana svalů před odbouráním je klíčová při hubnutí, neměly by proteiny ve stravě chybět ani při požadavku na snížení hmotnosti, zvláště jestliže je naším cílem odbourat převážně nadbytečný tuk... více »

Diskuse k článku (0)


Leucin - důležitá aminokyselina

Jestliže usilujeme o získání svalové hmoty, musí být ve stravě zastoupeny potřebné živiny. Mezi ty základní patří proteiny. Ty obsahují aminokyseliny. Některé z nich jsou esenciální, které si tělo neumí samo vytvořit. Patří mezi ně i leucin. Dalo by se říci, že leucin můžeme zařadit mezi nejdůležitější aminokyseliny. Vědecké studie pak potvrzují, že jeho přítomnost zvyšuje výkonnost, regeneraci a má další vlastnosti, které mohou pomoci zlepšit sportovní výkonnost všech sportovců... více »

Diskuse k článku (0)


Arginin - aminokyselina nejen pro sport

Mezi zajímavé aminokyseliny můžeme zařadit Arginin. Sportovci ji využívají pro její údajné schopnosti zlepšovat výkon, a to hned v několika směrech. Měla by působit na zvyšování produkce přirozeného růstového hormonu, přeměňuje se na oxid dusnatý (NO), je prekurzorem kreatinu, společně s dalšími látkami prý dokáže ovlivnit sportovní výkon. Všechny tyto výhody se zdají tak významné, že ačkoliv, na rozdíl od růstu, v dospělosti arginin není potřeba, přehlížet by ji bylo, co se týká sportu, chybou. Krom toho se v poslední době arginin prezentuje také jako přípravek na potenci. Svou schopností roztahovat cévy může totiž tyto funkce podpořit. Pokud však zvýšíme svou trénovanost, uděláme v tomto směru daleko více, než když bereme jakýkoliv přípravek a pasivně čekáme na zlepšení...více »

Diskuse k článku (0)


S čím je výhodnější míchat protein

Když už jsme se rozhodli vyzkoušet protein, měli bychom vědět, kdy ho brát a jak ho namíchat. Proteinový přípravek si kupujeme na doplnění těch nejkvalitnějších bílkovin. Jeho předností je rychlá stravitelnost a absence tuků a sacharidů, které v běžné stravě bílkoviny doprovázejí... více »

Diskuse k článku (1)


Hydrolyzát kolagenu

Sportovci proteiny obvykle dodávají do těla, aby zajistili růst nové svalové hmoty a tím zlepšili své výkony. Existuje ale druh proteinu, který nám pomůže i v jiném, ale zato důležitém směru. Kdo již někdy pocítil bolest v kloubu, jistě nezapomíná ani na doplňování látek pro jejich regeneraci. Mezi takové látky patří i hydrolyzát kolagenu, protein pomáhající vyživovat klouby... více »

Diskuse k článku (0)


Výběr proteinu

Koupit si ten správný protein nemusí být vůbec jednoduché. Zvolit si můžeme produkt s proteiny z různých zdrojů. Nejčastěji to bude syrovátka. Ta je součástí mléka. Není to tak dlouho, co se syrovátka vyhazovala, protože pro ni nebylo uplatnění. V lepším případě byla využita jako krmivo pro zvířata. Dnes je tato surovina, vznikající oddělením od kaseinu z mléka, využívána firmami na výrobu jednoho z nejhodnotnějších proteinů s vysokou biologickou hodnotou, vstřebatelností a účinností při potréninkové regeneraci a nastartování proteosyntézy... více »

Diskuse k článku (0)


Glutamin

Jedná se o aminokyselinu, která se podílí na imunitě, regeneraci a svalovém růstu. Má tedy všechny předpoklady, aby byla součástí stravy. Velmi populární je jako doplněk stravy. Při jeho používání by se však měly dodržovat pravidla. Ačkoliv se v určitých částech tréninkového cyklu může zdát příjem glutaminu opodstatněný, je nutné vědět, že předávkování této aminokyseliny může způsobit poškození jater... více »

Diskuse k článku (2)


1 2 3

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt