Fitvit.cz » Proteiny

Proteinové okno aneb potréninkové jídlo

Po tréninku nastává ideální doba považovaná za nejdůležitější z hlediska příjmu energie, následné regenerace, nastartování proteosyntézy, obnovy svalového glykogenu a okamžiku, kdy lze doplnit sacharidy bez obav z nabírání podkožního tuku... více »

Diskuse k článku (3)


Vaječný protein

Bílkoviny z vajec patří mezi nejhodnotnější z hlediska jejich využití při budování nové svalové hmoty. Mají optimální poměr aminokyselin potřebných pro syntézu lidské bílkoviny... více »

Diskuse k článku (1)


BCAA – větvené aminokyseliny

Větvené aminokyseliny, známé spíše pod názvem BCAA (branched chain amino acids), jsou tři esenciální aminokyseliny valin, leucin a isoleucin. Význam mají nejen ve sportu, ale současně jsou důležité pro ochranu stávající svalové hmoty. Nezanedbatelný účinky mají také na zdraví organismu... více »

Diskuse k článku (0)


Aminokyseliny - základ pro svalstvo

Provozujeme-li fitness aktivity či nikoliv, musíme dbát na neustálý přísun aminokyselin, což je základní předpoklad pro výstavbu svalové hmoty, ale i pro její udržení. Pokud nemáme přímo produkt jenž je obsahuje, přijímáme většinou obyčejné bílkoviny, např. z masa či mléka. V žaludku a střevech poté dochází ke štěpení proteinů pomocí enzymů na peptidy a následně na jednotlivé aminokyseliny, jenž jsou následně využitelné pro potřeby organismu. Pomocí krevního řečiště jsou využívány pro syntézu bílkovin... více »

Diskuse k článku (0)


Sójový protein

Protein ze sóji hojně využívali především vegetariáni, kteří odmítali přísun bílkovin ze živočišných zdrojů. Sójová bílkovina však má pozitivní účinky i pro konzumenty živočišných bílkovin, a to nejen vysokým podílem bílkovin bez tuku a cholesterolu, ale i působením látek na imunitu, regeneraci a prevenci před civilizačními onemocněními... více »

Diskuse k článku (2)


Kasein chrání svaly

Když před nějakým časem vtrhla na trh syrovátka, nikdo nepochyboval o její vyjímečnosti a prospěšnosti. Je tomu tak i nadále, avšak po výzkumech se ukázalo, že i další druhy proteinů mohou být pro tělo prospěšné.... více »

Diskuse k článku (0)


Syrovátkový protein

Syrovátkový protein je mezi potravními doplňky hitem a nutno říct, že právem. Získal si důvěru sportovců na trhu proteinových přípravků. Je to jeden z nejvstřebatelnějších proteinů s nejvyšší biologickou hodnotou.

Diskuse k článku (3)


12 3

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt