Fitvit.cz » Strava

Skořice pomůže s hubnutím i s růstem svalů

Skořice je kůra získaná ze skořicovníku a všichni ji znají z kuchyně, kde se přidává do různých pokrmů na ochucení. Vyrábí se z ní však také extrakty, které výrobci přidávají do doplňků stravy na nejrůznější zaměření. Skořici využívali lidé již v dávných dobách a údajně má mnoho účinků na naše tělo... více »

Diskuse k článku (1)


Lékořice může působit na naší imunitu

Lékořici znají mnozí díky konzumování bonbonů, které jsou vyráběny z kořene této byliny. Stejně známý je i tzv. pendrek, sladká černá hmota pocházející právě z lékořice lysé. Bylina nemá žádný přímý vliv na výkonnost ve sportu, ale má některé účinky, které mohou zlepšit naší imunitu, regeneraci či podpůrné účinky na některé zdravotní komplikace. Zároveň však může působit negativně některými vedlejšími účinky... více »

Diskuse k článku (0)


Krůta – vhodný zdroj proteinů pro fitness

Maso patří mezi nejdůležitější zdroje proteinů. U sportu, fitness i kulturistiky je pak většinou požadavek, že by příjem proteinů měl být doprovázen přiměřeným množstvím tuku a minimalizovat ten živočišný. Velkou roli tento poměr hraje u hubnutí, kdy se musíme dostat do velmi mírného energetického deficitu a přitom musíme množstvím kvalitních proteinů chránit těžce vybudovanou svalovou hmotu a většinou snížit obsah lipidů ve stravě. Z tohoto pohledu jsou dobrým zdrojem kuřecí prsa, ale velmi podobný poměr živin má také krůtí maso. Toho lze využít pro pestrost příjmu proteinů, i když jsme nuceni omezovat zdroje kvůli omezení energie... více »

Diskuse k článku (0)


Kolik, kdy a jaké tuky

Tuky jsou hodně diskutovanou složkou potravy a zejména při hubnutí je někdy mylně doporučováno tuk zcela vyřadit. Není to pravda, protože určité procento lipidů ve stravě potřebujeme. Nesmí jich však být ani mnoho, ani málo. Poměrně zásadní je i čas, kvalita a v jakém množství mastné kyseliny konzumujeme. Bez určitého dílu mastných kyselin v potravě nelze pomýšlet na nárůst svalové hmoty a zlepšení sportovní výkonnosti... více »

Diskuse k článku (0)


Papája pomáhá trávit proteiny

Chceme-li doplnit jídelníček o potraviny, které by mohly mít vliv na růst svalů, k favoritům bude patřit exotický plod papája. Není to ale tak, že by nám po papáje přímo narostly svaly, ale když jde o svaly, potřebujeme přijímat především více bílkovin, jenž jsou z tohoto pohledu nepostradatelné. Papája však obsahuje látku, která nám může pomoci přijmout více živin, pokud usilujeme o nárůst svalové hmoty. Nachází se zde totiž enzym papain, který se z těchto plodů získává. Nevýhodou je, že ve zralých plodech již tolik papainu není. Získává se totiž v době, kdy ještě není papája zralá, kdy je koncentrace enzymu nejvyšší... více »

Diskuse k článku (0)


Zázvor podpoří metabolismus

Každý správný vyznavač stylu fitness, ale i každý člověk usilující o vylepšení postavy a dokonce i každý sportovec, který potřebuje co nejvíce zlepšit regeneraci a hledá způsoby, jak vylepšit fungování organismu, by neměl podceňovat význam potravin, a dokonce i některých druhů koření, které mohou pomoci například s hubnutím, regenerací nebo metabolismem. Dle vědců by právě zázvor mohl být jednou takovou složkou... více »

Diskuse k článku (0)


Pistácie jsou kalorické, ale i velmi výživné

Patří mezi oblíbené druhy ořechů díky své chuti. I pistácie, podobně jako jiné ořechy, jsou plné užitečných látek, které mohou mít důležitou roli při budování a formování postavy a dokonce také i při hubnutí. Svým složením se ořechy blíží k dokonalé potravině, protože obsahují bílkoviny, tuky i sacharidy. Má to však dva problémy... více »

Diskuse k článku (0)


Může se ve stravě hodit i bílé pečivo?

Máme k dispozici bílé pečivo a celozrnné pečivo. Jeho výhodou je, že ho nemusíme připravovat, jako např. rýži, brambory či těstoviny. Kdo by si také chtěl před odchodem do práce ještě vařit. Časově vytíženým lidem se hodí každý ušetřený čas a tak obvykle volí hotové potraviny, jako třeba chléb či jiné pečivo. Bílé i celozrnné pak také rozdílně působí v organismu a toho lze využít při různých situacích během dne. Jakému a kdy dát přednost? více »

Diskuse k článku (0)


Olivový olej jako vhodný zdroj tuků

Tuky jsou velmi komplikovanou a v mnoha případech i nepochopenou složku potravy. Je doporučováno konzumovat co nejméně tuků. Také se ale tvrdí, že jsou v určitém množství potřeba pro funkce organismu. Vhodným zdrojem může být olivový olej, který obsahuje vitamíny a antioxidanty... více »

Diskuse k článku (0)


Arašídy - plné látek pro zdraví i pro sport

Ořechy jsou oblíbenou potravinou i pro mnohé sportovce. Dietologové je doporučují konzumovat, ale pouze v přiměřeném množství. V nabídce obchodů máme také arašídy. Jenže arašídy, někdy nazývané také buráky, nepatří mezi ořechy, ale mezi luštěniny. To ale nesnižuje hodnotu obsahu některých užitečných látek, které v arašídech nalezneme. Klidně jim můžeme říkat ořechy, ale to podstatné, co vyznavače životního stylu bude zajímat, je jejich složení... více »

Diskuse k článku (3)


Kdy lze porušit dietu

Kdo by nechtěl každý den jíst vše podle svých představ a zároveň si držet váhu v normě. Sladké, slané a rychlé občerstvení máme k dispozici v každé prodejně a není problém s jejich nákupem. Naneštěstí se takový postup neslučuje s trvalou změnou postavy ve prospěch svalové hmoty a na úkor tuku. Přeci jen zde však určité řešení je. Ačkoliv se ve fitness stylu snažíme nevhodným potravinám vyhnout, v některé dny lze v omezeném množství konzumovat i stravu, na kterou mám chuť... více »

Diskuse k článku (0)


Čím nahradit nezdravé potraviny

Na úspěšnost při redukci hmotnosti nebo při potřebě nabrat svalovou hmotu má velký vliv strava. Je potřeba vědět kdy jíst, kolik přijmout živin a v jakém poměru. V mnoha případech však řešíme problém, jaké druhy potravin jíst. A jelikož máme ve zvyku konzumovat velmi tučná jídla, máme problém s nadváhou. Úkolem je tedy snížit podíl tuků, zabezpečit příjem bílkovin a regulovat množství sacharidů dle vynaložené námahy. Výběr potravin je proto velmi důležitý... více »

Diskuse k článku (0)


Treska - nízkotučná ryba

Pokud se rozhodneme konzumovat rybu, lze si vybrat z tučnějších druhů jako losos či tuňák nebo když se snažíme tuku vyhnout, zvolíme například tresku. Obsah omega 3 tuků má minimální. Nalezneme zde ale živiny a látky, které se budou pro naše tělo hodit. Treska se hodí k vyrýsování a redukci hmotnosti. Použít jí můžeme jako zdroj bílkovin bez dalších kalorií. Lze tak zvýšit obsah bílkovin ve stravě bez navyšování tuků a sacharidů, takže s pomocí tresky lze dobře korigovat množství živin v jídelníčku a přitom chránit svalovou hmotu... více »

Diskuse k článku (0)


Tuňák pro příjem proteinů a selenu

Jako vyznavači životního stylu fitness se budeme zajímat hlavně o ty potraviny, které nám přidají do jídelničku nějakou hodnotu, zejména důležité proteiny, minerály a vitamíny. A protože se doporučuje občas zařadit do jídelníčku nějakou rybu, bude pro nás tuňák zajímavou potravinou. Vyniká obsahem proteinů a některých důležitých minerálů... více »

Diskuse k článku (0)


Lískové ořechy - bohaté spektrum živin

Ořechy jsou odborníky na výživu ceněny pro svůj přínos na zdraví organismu. Patří mezi ně i lískové. Jsou hodně využívány k vytváření sladkostí pro svou neopakovatelnou příchuť. Jenže sladké není právě ten typ potravy, který by měli vyhledávat vyznavači životního stylu fitness. Naštěstí i lískové ořechy lze jíst jako neupravená jádra, které jsou v tomto stavu ke konzumaci nejvhodnější. Raději se vyhneme praženým, ochuceným či jinak upraveným ořechům. Pozor je nutné dávat na plíseň, která pozitivní vliv ořechů zničí... více »

Diskuse k článku (0)


1234 5 678

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt