Fitvit.cz » Strava

Brambory - nejvhodnější jsou vařené

Jsou tak běžné, že je pokládáme jako samozřejmost. Patří mezi základ stravy, ale měli bychom se také zajímat co obsahují, jaké živiny nám přináší, kdy je konzumovat a jsou-li přínosné. Produktů z brambor se vyskytuje celá řada a nutno dodat, že v mnohých případech se jedná o naprosto nevhodné pokrmy pro lidi, kteří usilují o své zdraví a zlepšení kondice či snížení hladiny podkožního tuku. To však neznamená, že brambory samotné nejsou pro tento účel vhodné, akorát si musíme dobře vybrat formu vhodnou pro konkrétní účel... více »

Diskuse k článku (0)


Rýže - sacharidy, které potřebujeme

Sacharidy tvoří významnou součást stravy. Měli bychom zvolit ty, které nám pomohou dostat do těla potřebné živiny a sacharidy v komplexní podobě. Takovým zdrojem může být rýže. K dispozici je hnědá rýže, ve které je více živin a upravená bílá, kde je naopak živin méně. Použít lze dokonce i neloupanou, která je z pohledu příjmu živin nejhodnotnější. Takovou si však většina populace k obědu naneštěstí nikdy nedá... více »

Diskuse k článku (1)


Sýr - nejvhodnější pro fitness je Cottage

Sýry jsou další z řady mléčných výrobků, které zasluhují pozornost. Jejich široká škála nabízí velký výběr, ale je nutné říci, že mnohé nesplňují předpoklad pro zařazení do jídelníčku. V nabídce jsou tvrdé, měkké, tavené, nízkotučné, tučné, s různými příchutěmi a dokonce i s plísněmi... více »

Diskuse k článku (0)


Jogurt

Jogurt je považován za užitečnou funkční potravinu jako zdroj bílkovin s vysokou biologickou hodnotou a dalšími látkami, které působí pozitivním způsobem na náš organismus. Vzhledem ke svému složení je přijatelný i pro ty, kteří mají problémy s klasickými mléčnými produkty...více »

Diskuse k článku (0)


Mléko

Patří mezi významné složky stravy. Nejvíce v oblibě ho mají děti, ovšem vyrábějí se z něj další produkty, které jsou žádané i mezi dospělými. A tak kromě samotného mléka si lidé pochutnávají i na jogurtech, tvarohu, různých mléčných nápojích či široké nabídce nejrůznějších sýrů rozmanitých vůní i chutí, avšak odlišujících se i kvalitou a výživnou hodnotou. Mléko je také součástí mnohého pečiva a stává se nedílnou součástí stravy... více »

Diskuse k článku (0)


Fruktóza

Nachází se v ovoci a jedná se o jednoduchý sacharid s vyšší sladivostí než běžný cukr. Různé druhy ovoce obsahují odlišné množství a v rozdílném poměru s glukózou. Ovoce konzumuje téměř každý a v rozumném množství podávané v příhodný čas je velmi prospěšné svým jedinečným složením jak přísunem energie, tak i vitamínů, minerálů a fytochemikálií... více »

Diskuse k článku (0)


Nejlepší potraviny

Strava musí poskytnout potřebné živiny pro chod organismu. Znamená to zabezpečit přísun bílkovin, sacharidů a samozřejmě i tuků, které neoddělitelně patří do jídelníčku a jsou stejně nezbytné, jako ostatní složky. Je ovšem také nutné vybírat si zdroje bohaté na vitamíny, minerály a fytochemikálie. Mnozí lidé se domnívají, že k dosažení vysportované postavy je nutné jíst něco zvláštního. Není to však pravda... více »

Diskuse k článku (0)


Glykemický index

Snažíte se redukovat tuk, držíte dietu, kalorický příjem máte v normě a nedaří se tuk zcela spálit? Přibíráte svalovou hmotu a jako vedlejší produkt se zvyšuje i podíl podkožního tuku? Pakliže na sobě pozorujete tyto negativní jevy, mohly by je způsobovat nesprávně vybrané sacharidy, které aktivují nečekané reakce v organismu. Zaměřit bychom se měli, kromě obvyklých pravidel, i na glykemický index potravin, či lépe řečeno kvalitu přijímaných sacharidů. Glykemický index tak vyjadřuje, jak rychle se zvýší hladina krevního cukru... více »

Diskuse k článku (0)


Strava levně a přitom kvalitně

Kvalitní strava patří mezi neoddělitelné součásti zdravého životního stylu. Jsou na ní závislé takové skutečnosti, jako regenerace, hodnota výkonu při sportování, úspěšnost při redukci hmotnosti, při vyrýsování břišních svalů, nárůstu svalové hmoty, ale i tak zásadní věc, jako je udržení svého dobrého zdravotního stavu... více »

Diskuse k článku (0)


Kyselina gama-linolenová - GLA

Patří mezi esenciální mastné kyseliny. Nejbohatšími zdroji jsou oleje z pupalky dvouleté a brutnáku lékařského. I když je omega-6 nenasycených mastných kyselin v potravě poměrně dost, kyseliny gama-linolenové (GLA) může být nedostatek. Je to způsobeno nemožností přeměny GLA ze ztužených tuků, jenž jsou v mnoha případech využívány pro výrobu potravin. A jelikož je GLA esenciální, tělo si jí nedokáže samo vytvořit a je tedy závislé na jejím příjmu z potravin... více »

Diskuse k článku (0)


Budování svalové hmoty - 2. část (o stravě)

Je nutné jíst dostatečně, kvalitně a ve správném poměru. Jako složka potřebná pro budování svalů je zde protein. Zdroj energie pak sacharidy, ale není možné zapomínat ani na tuky, které se zúčastňují důležitých procesů, a jsou také součástí strategie pro budování hmoty... více »

Diskuse k článku (2)


Vejce plná živin

Kvalitní bílkoviny, vitamíny, minerály, lecitin, vysoká biologická hodnota. To všechno splňují vejce a stávají se tak oblíbenou potravinou při budování čisté svalové hmoty. Lze je vařit, smažit, přidávat do pečiva nebo salátů. Bez vajec si dnes už ani nedokážeme představit svůj jídelníček... více »

Diskuse k článku (0)


Zásady diety, úprava stravovacích navyků

Strava je považována velkým dílem za zodpovědnou tím, jak vypadáme. Mnohdy slýcháváme jsme tím co jíme a v mnoha případech tomu tak skutečně je. Stejně tak je velkým problémem samotné slovo dieta, kdy je ve většině případů míněno drastické snížení přijmu potravin a tím i energie. A to je samozřejmě špatně. Nejprve tedy změníme slovo dieta za úpravu jídelníčku nebo třeba řekněme změna stravovacích návyků... více »

Diskuse k článku (1)


Tuky, jejich rozdělení a význam

Tuky patří s bílkovinami a sacharidy mezi základní složky potravy. Ačkoliv jsou vnímány jako nežádoucí, není to pravda, ba právě naopak, jsou nezbytné pro chod organismu. Je však potřeba jich přijmout jen tolik, kolik vyžaduje pokrytí pro životní funkce a vybírat si ty správné druhy, které jsou přínosné pro tělo... více »

Diskuse k článku (2)


Sacharidy - druhy a význam

Nazýváme je také cukry, uhlohydráty nebo glycidy. Mezi jejich nejdůležitější úkoly patří zásobovat tělo energií. Jakákoliv snaha o normální zhubnutí bez využití sacharidů je téměř vždy odsouzeno k nezdaru. Ještě více zde platí pravidlo, že vypadáme tak, jak jíme. Sacharidy lze jednoduše ovlivňovat přísun energie... více »

Diskuse k článku (0)


123456 7 8

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt