Fitvit.cz » Strava

Drůbeží maso

Drůbeží maso je jedním z nejpoužívanějších v našich kuchyních. Nejznámější je kuřecí. Oblíbené je i krůtí, ale máme na výběr i z husy, kachny, bažanta nebo dokonce z pštrosa.... více »

Diskuse k článku (0)


Proč jíst ryby

Ryby jsou považovány za zdravou potravinu. Ne každá však musí tato kritéria splňovat. Dělíme je na sladkovodní a mořské. Mořské jsou pochopitelně více propagovány pro své pozitivní účinky na zdraví. Vyznavači životního stylu fitness mají rádi mořské ryby pro svoje optimální složení kvalitních bílkovin a zdravých tuků... více »

Diskuse k článku (5)


Vláknina - důležita složka potravy

Vláknina je nestravitelná složka potravy nacházející se výhradně v potravinách rostlinného původu. Známe dva druhy vlákniny a to rozpustnou a nerozpustnou. Obě dvě jsou důležité pro správný chod trávícího systému lidského organismu. více »

Diskuse k článku (0)


Ořechy pro zdraví

Jen málo potravin obsahuje široké množství potřebných živin pro tělo. Jednou z takto užitečných potravin jsou ořechy. Snad jedinou nevýhodou je vysoký podíl tuků v nich. Na druhou stranu je tuk v nich obsažený zdraví prospěšný....více »

Diskuse k článku (1)


Čokoláda

Pro milovníky sladké stravy patří právě čokoláda k těm nejoblíbenějším pochutinám. Neměli byste to však přehánět, protože každodenním konzumováním většího množství čokolády můžete zhatit veškeré snahy o zlepšení vaší postavy... více »

Diskuse k článku (0)


Vepřové maso

Rozmanitost stravy je základním předpokladem proto, abychom dostali do těla všechny potřebné látky pro správné fungování organismu. Je nutné si však vybírat ty složky potravy, které budou mít co nejefektivnější vliv a zároveň budou obsahovat co nejméně nežádoucích látek, např. nadměrné množství tuku nebo cholesterolu. Při vhodném výběru druhu masa se součástí zdravé stravy může stát i maso vepřové... více »

Diskuse k článku (0)


Snídaně a její význam

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Po celonočním hladovění jsou vyprázdněny zásoby glykogenu a tělo začíná používat jako zdroj energie aminokyseliny ze svalů, což je postrach hlavně pro ty, kteří pracně budují svaly. Tělo je proto ihned po probuzení připraveno na příjem energie... více »

Diskuse k článku (3)


Základ správné výživy

Správná strava, které složky, kolik a kdy. To je několik otázek, které zajímají všechny vyznavače zdravého životního stylu. Bílkoviny, tuky, sacharidy, mikroživiny ale i voda. To vše je součástí a zároveň i nezbytností kvalitní stravy.

Diskuse k článku (0)


1234567 8

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt