Fitvit.cz » Zdraví

Redukce nadměrného stresu

Stres nás provází celým životem. Neměl by ale náš život ovládat. Proto je důležité hledat činnosti, které nás dokáží nadměrného stresu zbavit. Takové aktivity nás mají především bavit, ale zároveň mají být pro naše tělo přínosné... více »

Diskuse k článku (0)


Nebezpečí hrozí z odbouraného tuku

O tom, že nadváha a obezita nejsou dobré pro naše zdraví, snad už nikdo nepochybuje. Pokud se ale rozhodneme přebytečných kilogramů zbavit, mohou na nás čekat i další nebezpečí. Když někdo neustále nabírá tuk a opakovaně ho potom spaluje, může se mu v těle uvolnit zvýšené množství nebezpečných látek zvaných perzistentní organické látky (anglicky Persistent Organic Pollutants zkratka POPs), jestliže je má ve svém tuku nahromaděné . To jsou látky, které většinou vznikají činností člověka a patří sem například polychlorované bifenyly, dioxiny, DDT a další nebezpečné látky. Naneštěstí díky svému složení přetrvávají v prostředí velmi dlouhou dobu, takže není snadné se jich v potravním řetězci jednoduše zbavit... více »

Diskuse k článku (0)


Kdy ještě buduji a kdy už ničím

Pro růst svalů a budování postavy potřebujeme používat co největší zátěž. Jenže od určité hmotnosti činek už budeme pociťovat na těle nejrůznější bolesti a obtíže. Pokud tedy nemáme za cíl vyhrát nějaké závody, pak bychom neměli zvyšovat váhu na úroveň, na kterou už prostě konkrétní sportovec nemá... více »

Diskuse k článku (0)


Cvičení - priorita číslo 1

Kdyby nebyl čas a museli bychom si zvolit co dělat a co odložit, většina lidí vynechá právě cvičení. Jenže bez pohybu tělo chátrá a to možná více, než jsme ochotni si připustit. Začnou více bolet záda, přibývají kila tuku a objevují se další komplikace... více »

Diskuse k článku (0)


Tajemství úspěchu při hubnutí

S hubnutím může pomoci trik, o kterém skoro nikdo neví, ale je pro přeměnu postavy zásadní. Zasvěcení o něm ví, ale jak je vidět z bezradnosti hodně lidí a narůstajícím počtem obézních lidí, mnoho jich nemá vůbec tušení, že pokud chceme zhubnout, musíme na sobě mít dostatek svalové hmoty... více »

Diskuse k článku (0)


Jak hodně vás pohltil fitness styl?

Chci zhubnout, chci vybudovat postavu nebo mám radost z pohybu a nabíjí mě tato aktivita a nikdy nepřestanu. To jsou tři pohledy na fitness. Skvělé aktivity, která někomu dává sílu žít a pokračovat. Pro někoho je to jen nástroj, jak dosáhnout zhubnutí, pro jiné jak získat pěknou postavu, ale opravdové fitness znamená více. Nehledáte žádné zkratky, jak něco ošidit, jak získat něco jednodušeji. Prostě vás to pohltí. Je jen jedno fitness. Buď mu propadnete nebo jen cvičíte a nic moc z toho nemáte... více »

Diskuse k článku (0)


Jak zjistit, že mě ubývají svaly při hubnutí

Hubnutí je jednoduché a složité zároveň. Jednoduché je v tom, že úbytek hmotnosti jde provést pouhým snížením příjmu potravy, ale naneštěstí tento způsob v mnoha případech znamená, že ztrácíme z větší části svalovou hmotu a vodu a naopak tuk nám na těle zůstává. Složitější a správný způsob je zachování a ochrana svalové hmoty a přitom pohybovou aktivitou a správně složenou stravou spalovat přebytečný tuk... více »

Diskuse k článku (0)


Nejdůležitější věc pro hubnutí

Hubnout se dá všelijakými způsoby. Důležité však je, zdali bylo hubnutí úspěšné. Podle posledních průzkumů je ale situace stále horší. Nadváhou a obezitou trpí více lidí a navíc se jim nedaří z tohoto začarovaného kruhu najít tu správnou cestu. Možná si někdo myslí, že musí vymýšlet speciální postupy, jíst zázračná jídla a používat speciální vybavení. Nic z toho není tak důležité, jako jedna zásadní věc, bez které by to nešlo... více »

Diskuse k článku (0)


Jak ubývá tuk na těle

Téměř každý se už někdy v životě pokoušel hubnout. Mnoho lidí hubnutí nedokončí. Jedním z důvodů je pocit, že spalování tuku nefunguje nebo očekávali rychlejší výsledky. Jenže oni výsledky měli, ale neviděli je. Tuk totiž nejprve mizí na partiích, kde si toho moc nevšímáme... více »

Diskuse k článku (0)


Neignorujte nadváhu, hrozí vám ztráta zdraví

Nadváha nebolí, pokud jsme oblečeni, tak nám ani kilogramy navíc nevadí. Jednou za čas si koupíme o číslo větší kalhoty a jede se dál. Postupně ale další kilogramy přibývají a najednou se objeví potíže, které s nadváhou souvisí. Velmi důležité je zjistit co nejdříve, že se s naším tělem něco děje a přiznat si, že máme problém...více »

Diskuse k článku (0)


Provádějte úpravy tréninku i stravy

Ve dvaceti každý snese mnoho zátěže a potřebuje i méně regenerace. Také ve stravě se nemusí tak hlídat, protože tvorba svalové hmoty je jednodušší a metabolismus mnohem rychlejší. Jak však přibývají roky, vše se nám může zhroutit kvůli tomu, že jsme nedělali potřebné úpravy, které odpovídají našemu věku. Najednou mohou začít přibývat kilogramy, i když žijeme stále stejně. Také se cítíme více unavení, protože trénujeme jako ve dvaceti... více »

Diskuse k článku (0)


Největší chyby vedoucí k nadváze

Nikdo nechce být obézní, ale přesto je v populaci stále více lidí, kteří mají nadbytečnou hmotnost. Přitom byste měli hned v počátku odhalit, že se něco s vaším tělem děje a včas zakročit. Chyby, které lidé dělají v souvislosti se vznikem obezity, jsou poměrně dobře odstranitelné, ale člověk musí především chtít dělat něco se vznikajícím stavem... více »

Diskuse k článku (0)


Krok zpět nemusí být chyba

Jste v plném tréninku a úplné zbavení přebytečného tuku je již na dosah. Cvičí se jak je to jen možné. Břicho každý den, posilování celého těla vícekrát za týden a k tomu mnoho aerobní aktivity. Jenže najednou vám začínají tuhnout záda, píchne vás v kyčli a pocítíte bolest v lokti. Navíc spalování tuku se zpomalilo. Možná je čas trochu zpomalit a dát tělu prostor k regeneraci. Pokud totiž budete příliš cvičit bez dostatečné regenerace, může dojít k přetrénování a následně i ke zranění. A tak se může lehce stát, že svůj cíl opět nesplníte, protože jste požadovali od svého těla práci, kterou už nebylo schopné provést. Přitom stačí málo. Udělat malý krok zpět a potom dokončit proměnu těla s dostatkem síly a energie... více »

Diskuse k článku (0)


Z jakého důvodu stále cvičím

Asi nejdůležitější podmínka pro úspěch při hubnutí, změně postavy či získání nové svalové hmoty je soustavnost a pravidelnost. Jednoduše řečeno musíte cvičit dlouhodobě a několikrát týdně. Často se lidé, kteří cvičí, setkávají s otázkou, proč stále trénují, co je k tomu vede a jak to dokáží vydržet. Přitom důvody jsou zcela obyčejné, ale zároveň velmi motivující... více »

Diskuse k článku (0)


Co dělat po dietě

Hubnutí skončilo, požadovaná váha byla dosažena a člověk má dobrý pocit z vykonané práce. A teď se jdu konečně pořádně najíst. Salám, klobásky, čokoládu, zákusky. Stop! Přesně tomuto scénáři musíte zabránit! Dosažení požadované váhy totiž vaše práce nekončí. Pokud byste udělali to, co je popsané výše, hodně rychle byste se vrátili na původní váhu, a možná ještě vyšší. Nedá se nic dělat, ale musíte se dozvědět pravdu. Již nebudou žádné hromady salámů, zákusků a čokolád. Nyní, když byla dosažena požadovaná postava, můžeme udržovat nynější stav a nebo je tu další možnost. Vytyčit si nový cíl, jako je vybudování další svalové hmoty, vylepšení silových schopností, zviditelnit břišní svaly nebo příprava na nějaké závody...více »

Diskuse k článku (0)


1 2345

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2021 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt