Fitvit.cz » Vybavení pro cvičení » Domácí posilovna

Domácí posilovna

Cvičit doma je dobré pro úsporu času, nemusíte čekat na náčiní, které je zrovna obsazené, nemusíte poslouchat hudbu, která se vám nelíbí. Bude vám však chybět ruch posilovny, motivační faktor se zlepšovat, případně přátelé, se kterými se rádi uvidíte. Každý upřednostní své pro a proti.

Co by pro úspěšně zvládnuty trénink nemělo chybět v domácí posilovně? Prostor, abyste nebyli omezováni při vykonávání cviku. Je velmi nebezpečné provádět doma cviky s velkou váhou, kterou nemusíte zvládnout. Těmto cvikům se vyhněte, nebo alespoň cvičte jen pokud je někdo jiný doma, kdo může pomoci v případě nouze.

Dále je nezbytné obstarat si činky. Nakládací jednoručky, velká činka, pevná a stabilní lavice, jejíž součástí jsou stojany, pokud možno bezpečnostní. Pokud je součástí lavice přístroj na předkopávání a zakopávání na procvičení nohou, další plus pro vás. Bude se hodit i hrazda na shyby a procvičení břicha. Čím více budete vybavení, tím lépe a komplexněji procvičíte tělo. Úplně nejjednodušší se mě jeví vlastnit víceúčelový stroj na posilování s různými stanovišti pro procvičení několika tělesných partií. Naopak nevýhodou poslední možnosti je potřebné místo pro takovéto zařízení, kdežto činky nebo lavici strčíte pod postel či do rohu místnosti.

Myslíte-li to s tréninkem vážně a chcete se stále zlepšovat, budete muset použít dříve či později složité cviky, jako jsou dřepy, mrtvé tahy, tlak s velkou činkou na rovné či šikmé lavici nebo přítahy na hrazdě. Není-li ve vašich silách si zabezpečit vybavení pro tyto cviky, bylo by moudré alespoň jednou týdně navštívit fitness centrum s vybavením pro cvičení dřepů, tlaků vleže a dalších těžkých cviků potřebných pro svalový růst. Uvědomte si, že i v případě vybavené domácí posilovny stojany na dřepy a lavice na tlaky činky vleže je nebezpečné tyto cviky provádět sám do svalového selhání bez tréninkového partnera či partnerů, kteří jsou schopni vám v případě potřeby účinně pomoci.

Chcete-li však domácí posilovnu používat pouze pro udržení dobrého zdravotního stavu a kondice, není nutné si volbou speciálních cviků lámat hlavu a cvičit s vyšší intenzitou a větším počtem opakování s lehkými váhami.

Diskuse k článku (2)


Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt