Fitvit.cz » Strava

Glutamát sodný - vliv na trénink a hubnutí

Nejrůznějších složek potravin si často ani nevšimneme a přitom nás mohou docela ovlivnit co se týká naší formy. Jsou to tzv. Éčka. Některá jsou neškodná a jiná naopak mohou působit negativně jak na zdraví, tak i na výsledky, kterých se snažíme dosáhnout pomoci cvičení a úpravy stravy... více »

Diskuse k článku (0)


Jak do sebe dostat více kalorií

Při budování svalové hmoty potřebujeme mnoho energie. Ne vždy se nám ale podaří dostat do těla potřebné množství stravy. Existuje ale několik způsobů, jak při relativně malém obsahu jídla dostat do těla více živin... více »

Diskuse k článku (0)


Jak důležitá je snídaně

Na snídani má každý člověk svůj vlastní názor. Někdo ráno nesnídá, jiní by bez snídaně nebyli schopni nic dělat. Další problém je nedostatek času ráno, kdy pospícháme do práce. Všichni, kdo žijí stylem fitness, ale vědí, jak důležitá je snídaně při budování postavy. A nejde jen o růst svalů, ale význam má i při spalování tuků... více »

Diskuse k článku (0)


Síla ovesných vloček

Ovesné vločky jsou oblíbenou potravinou sportovců, kulturistů, fitness nadšenců a vůbec lidí vyznávající styl fitness. Naopak ostatní lidé je příliš v oblibě nemají. Mají pocit, že musí jíst dietně nebo že nemohou jíst pečivo, případně jim nechutnají. Přitom ovesné vločky mají hned několik přínosů, které nám výrazně pomohou s budováním pěkné postavy... více »

Diskuse k článku (0)


3 stravovací cesty

Jak budeme vypadat závisí od způsobu stravování. A platí to i při formování naší postavy. Prakticky máme pouze tři cesty, po kterých se můžeme vydat. Jsou tak odlišné, že při konkrétním stravování budeme vypadat tak jak si zasloužíme, s ohledem na výběr potravin... více »

Diskuse k článku (0)


Většina tuků ve stravě jsou skryté tuky

Tukům ve stravě bychom se neměli úplně vyhýbat, ale na druhou stranu bychom jich neměli jíst příliš mnoho. Ačkoliv se to nezdá, tak většinu tuků, které za den sníme, pochází ze skrytých tuků v různých potravinách... více »

Diskuse k článku (0)


Tloustne se po tucích?

Samotný tuk nezpůsobuje uložení do tukových zásob těla za podmínky, kdy máme kalorický deficit. Abychom tedy mohli po tucích tloustnout, musíme přijímat nadbytek kalorií. Navíc je rozdíl, jaké tuky konzumujeme. Některé se totiž ukládají do zásob jednodušeji než jiné... více »

Diskuse k článku (0)


Jak podpořit hydrataci

Nejenom voda má význam pro správnou funkci organismu. Abychom profitovali z optimálního množství vody v těle, musíme dbát nejen na dostatečné pití, ale také musíme podpořit přísun vody i správným příjmem potravin. Zejména ovoce a zelenina nám v tom mohou výrazně pomoci... více »

Diskuse k článku (0)


Problém se sacharidy

Sacharidy, nebo chceme-li cukry, se poslední dobou staly terčem kritiky, které můžou za všechno zlo na našich postavách. Přitom se jedná o přirozený zdroj energie, který naše tělo potřebuje. Problém je tedy správný výběr sacharidů, jejich množství a dokonce i jejich načasování, které hraje větší roli, než si dokážeme připustit...více »

Diskuse k článku (0)


Kdy se nejvíce ukládá tuk

Při špatném stravování se může tuk ukládat kdykoliv během dne. Pokud se alespoň snažíme o změnu postavy, jsou rizikovější určité části dne. Když ale víme jak na to, můžeme se ukládání tuků zcela vyhnout. Přesto se kvůli ovlivnění hladiny hormonů během dne může ukládání tuků za určitých okolností zrychlit nebo naopak spalování tuků zastavit... více »

Diskuse k článku (0)


Více jídel - méně tuku

Kolikrát za den jíst, abychom dosáhli co nejrychlejšího spalování tuků? V první řadě je potřeba říci, že pro úbytek tuku potřebujeme mírný energetický deficit. Neznamená to tedy, že budeme jíst více kalorií za den, ale že si stávající množství stravy rozdělíme do více dávek za den. Může to mít hned několik výhod... více »

Diskuse k článku (0)


Spánkový bonus pro svaly i hubnutí

Co ještě udělat, aby tělo fungovalo optimálně? Musíme cvičit, správně jíst, dostatečně spát. Existuje zde ale jeden faktor, který nám může pomoci jak s regenerací, růstem svalů, ale dokonce i s efektivnějším hubnutím... více »

Diskuse k článku (0)


Proč druhá večeře

Tělo stále bojuje mezi odbouráváním a budováním svalové hmoty. Je prakticky jedno, zdali se snažíme budovat novou svalovou hmotu nebo hubnout, případně udržovat stávající svaly. Vždy dochází buď k odbourávání nebo výstavbě svalů. Z toho důvodu se kulturisté snaží, aby ta katabolická fáze nepřevýšila fázi anabolickou. A protože jim to funguje, naučili se to od nich i ostatní sportovci. Jde jednoduše o to, že nesmíme nechat tělo příliš dlouhou dobu bez aminokyselin... více »

Diskuse k článku (0)


Proč je hlad nebezpečný

Ne že by občas nebylo vhodné jíst méně a mít občas hlad, ale pokud budeme mít hlad příliš často, může to mít dokonce opačný efekt, než jsme zamýšleli. Přitom pokud se rozhodneme hubnout, nemusíme mít hlad prakticky nikdy. Pomoci nám k tomu mohou potraviny, které díky vláknině zasytí tak, že nebudeme mít pocit hladu až do dalšího jídla... více »

Diskuse k článku (0)


První krok pro změnu ve stravě

Každý, kdo chce změnit svou postavu, musí udělat ve svém životě změny. Musí se provést změny jak ve stravě, tak i v pohybové aktivitě. Těch změn se musí často udělat docela dost. Zcela zásadní je ale nějakým způsobem začít něco dělat. Pokud se podíváme na stravu, pak asi nejednodušší bude začít u pitného režimu... více »

Diskuse k článku (0)


1 2345678

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt