Fitvit.cz » Cvičení

Jak zrychlit trénink

Jsou lidé, kteří mohou trávit v posilovně hodiny a nevadí jim to. Co ale dělat, když zrovna nechceme v posilovně trávit příliš mnoho času a přesto chceme být ve formě? Pokud nepotřebujeme příliš zvětšovat svaly a chceme udržet stávající formu, pak je nejjednodušším způsobem cvičit s relativně lehkou zátěží...více »

Diskuse k článku (0)


Lehčí váhy nejsou úplně k ničemu

Když se řekne trénink v relativně lehkou váhou, mnozí sportovci ho považují za ztrátu času. Přitom to tak nemusí být. Naopak nám poskytne mnoho výhod, které se dají zužitkovat v dalším postupu. Lehčí trénink se vyznačuje především nižší váhou činek a náčiní. Dále se provádí vyšší počet opakování. Můžeme se více soustředit na přesnější formu provádění cviků, kdy oproti těžším váhám lépe dodržujeme techniku cvičení a plný rozsah pohybu. Ne že by to bylo u těžkých tréninku opomíjeno, ale přeci jen lze dodržet lepší techniku s lehčí vahou než když používáme maximum zaměřené na růst svalů a síly... více »

Diskuse k článku (0)


Proč nemá význam zvedat maximum

Jestliže nejsme silový sportovec, jako je vzpěrač, trojbojař nebo jakýkoliv jiný sportovec, který potřebuje pro svůj sport dosahovat maximální výkon v jednom opakování, pak nemá absolutně žádný význam opakovaně zkoušet maximální výkon v síle. Nemá to moc velký význam na celkovou sílu a už vůbec s tím nedosáhneme svalového růstu ani svalové vytrvalosti... více »

Diskuse k článku (0)


Jaká svalová vlákna využít pro růst

Možná nechceme vypadat jako kulturista. Možná se nám nelíbí příliš mnoho svalů na těle a ani nemáme v úmyslu startovat na nějaké soutěži. V koutku duše ale přesto toužíme vypadat o něco lépe, ubrat nějaký ten tuk a být v top formě po celý rok. K tomu ale potřebujeme vybudovat alespoň určité množství svalové hmoty... více »

Diskuse k článku (0)


Nebezpečné hubnutí

Jestli máme více nadbytečných kilogramů, pak musíme udělat kroky potřebné k tomu, abychom se těchto nadbytečných kilogramů zbavili. Jenže je tu jeden velký problém. Neměli bychom naráz hubnout příliš mnoho kilogramů a také bychom neměli přeceňovat své síly a trénovat příliš tvrdě. Má to hned několik důvodů... více »

Diskuse k článku (0)


Kalorie z tuků, sacharidů a bílkovin

Kolik kalorií mají tuky, sacharidy nebo proteiny? Hlavní živiny dělíme na proteiny, sacharidy a tuky. Potom zde máme ještě další důležité složky stravy, jako je voda, mikroživiny, jako vitamíny, minerály, enzymy nebo fytochemikále. Ty však nemají žádnou kalorickou hodnotu. Co se týká alkoholu, tak se mu v případě hubnutí nebo budování svalů vyhněte. 1 g má 7 kcal. Je to vysoce kalorický zdroj, který nás v obou případech bude nejen brzdit, ale dokonce nám může i škodit... více »

Diskuse k článku (0)


Dlouhodobý růst

Každý ví, že pro růst svalů potřebujeme používat zatížení, které svaly prozatím nepoznaly. Jednou z metod je zvedat stále vetší váhy. Jenže používat velké váhy dlouhodobě se nemusí vyplatit. Dříve či později přetížíme svaly, klouby a šlachy natolik, že by v lepším případě došlo k přetrénování a v tom horším dokonce ke zranění. Z toho důvodu se používá periodizace tréninku... více »

Diskuse k článku (0)


Nadváha není normální

Dost často se setkáváme s názorem, že několik kilogramů navíc vůbec nevadí. Jenže vadí, ať se to někomu líbí nebo ne. Nadváha nemá prakticky vůbec žádnou výhodu. Jen nás ohrožuje. Přitom lze plně souhlasit pouze s tím, že lidé s nadváhou by neměli být terčem vtipů, posměchu či kritiky. Svým způsobem jsou to oběti špatného životního stylu a konzumního způsobu života...více »

Diskuse k článku (0)


Nejčastější chyba před tréninkem

Jsme namotivovaní a chceme změnit svou postavu jak jen nejrychleji to jde. Zejména v první fázi, kdy jsme se rozhodli pro posilování, je nadšení veliké a neméně je velké i očekávání, co všechno budeme schopni vybudovat. Přesto mnoho z nás dělá velkou chybu, která nám může velice zkomplikovat snahu o dosažení vysněné postavy... více »

Diskuse k článku (0)


Co nejprve udělat

Když chce někdo změnit svou postavu, pravděpodobně začne cvičit, sportovat, změní stravu a doufá, že se mu to konečně povede. Jenže jak se ukazuje, lidí s nadváhou spíše přibývá. Takže máme asi pořádný problém. Hodně lidí to prostě vzdá dříve než se dostaví výsledky...více »

Diskuse k článku (0)


3 tipy, které podpoří růst svalů

Různých důvodů ovlivňujících naše tělo ve zlepšování existuje mnoho. Abychom ještě více zefektivnili naše snažení, a to jak z pohledu spalování tuků, tak i z výstavby svalové hmoty, máme zde hned 3 tipy, které nám v tom mohou výrazně pomoci... více »

Diskuse k článku (0)


Jak zlepšit regeneraci

Regenerace je klíčová pro obnovu sil, svalový růst nebo spalování tuků. Když zanedbáme regeneraci, můžeme si být jistí, že něco v našem těle přestane fungovat tak jak má nebo se nedočkáme cíle, který chceme splnit. Regenerace je vysoce individuální záležitost. Každý bude mít různou dobu, za kterou je schopen se zregenerovat. A také by si měl každý nastavit frekvenci tréninku, délku odpočinku a vhodnou stravu dle svých reakcí...více »

Diskuse k článku (0)


Úplný rozsah pohybu

Vždy hledáme způsoby, jak zefektivnit náš trénink. A tak zkoušíme nejrůznější plány, přebíráme tréninky z internetu a nebo dokonce od profesionálních kulturistů v domnění, že teď jsem na to konečně přišel. Řešení je ale často tak jednoduché, které nás nestojí prakticky nic navíc. Jde o techniku a plný rozsah pohybu... více »

Diskuse k článku (0)


Když opravdu nechci cvičit

Někomu se opravdu nechce trávit hodiny v posilovně. To je fakt, se kterým se musíme smířit. Jenže se stoupající nadváhou v populaci se nedá dělat nic jiného, než nějaké změny v životním stylu udělat, jinak zanedlouho bude mít s nadbytečnými kilogramy problém drtivá většina obyvatel. To pak bude mít za následek zhoršení stavu těla ve všech směrech. Z toho důvodu je dobré udělat alespoň nějaké nezbytné minimum, kterým předejdeme těmto problémům... více »

Diskuse k článku (0)


Změna znamená růst

Říká se, že změna je život. V tomto případě ale bude změna znamenat růst. Ano je to známé, že tělo roste na základě aktivity, kterou ještě nepoznalo. Zároveň je ale tělo velmi přizpůsobivé a po určité době si na každou změnu zvykne a k růstu už ho potom nic nenutí. Z toho důvodu je potřeba po určité době provést změnu, abychom tělo opět donutili k růstu... více »

Diskuse k článku (0)


1 23456789101112

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt