Fitvit.cz » Proteiny

Jak dlouho vydrží balení proteinu

Balení proteinového koncentrátu vydrží dlouho podle způsobu dávkování. Může to být od několika dnů až po několik měsíců. Záleží také na velikosti balení. Nejvýhodnější pro běžné používání je balení okolo 2 – 2,5 kg. Takové balení není příliš drahé, je dostatečně objemné a navíc můžeme střídat příchutě, protože pít stále stejný nápoj může časem omrzet, i když samozřejmě proteinový nápoj nepijeme pro jeho chuť, ale hlavně pro doplnění proteinů. Na druhou stranu pít každý den něco, co nám vyloženě nechutná, také není úplně ideální... více »

Diskuse k článku (0)


Myprotein impact whey protein - tiramisu

Už 10. příchuť, kterou jsem vyzkoušel z řady Myprotein impact whey protein. Příchuť tiramisu by měla chutnat podle dezertu stejného názvu. Asi to nebude přímo identická příchuť, ale kdo má rád chuť podobnou kapučínu, kávě nebo podobné druhy příchutí, pak mu příchuť tiramisu nebude vadit. Za celou dobu pití tohoto proteinu se mně nestalo, že bych se musel nutit k jeho vypití.... více »

Diskuse k článku (0)


3 finanční výhody proteinů

Proteinové koncentráty mají své zastánce i odpůrce. Každopádně jsou produkty vyrobené od ověřených firem zdrojem velmi kvalitních proteinů s vysokou biologickou hodnotou, zejména ty ze syrovátky, která se získává z mléka. Krom toho, že nám pomohou s navýšením příjmu proteinů, které jsou nezbytné pro budování svalové hmoty nebo při spalování tuků, mají několik výhod, které ušetří zejména čas a peníze... více »

Diskuse k článku (0)


Tyčinka Prom-In Pure Bar

V objemovce přes Vánoce, kdy jsem potřeboval energii a hlavně dost proteinů, abych donutil svaly růst, se někdy stalo, že jsem měl dostatečný energetický příjem, ale ve stravě chyběly nějaké proteiny. Proto jsem v několika dnech využil energii z proteinových tyčinek. Koupil jsme si několik druhů, ale svým složením mě zaujala hlavně jedna. Šlo o tyčinku Prom-in Pure Bar s vysokým obsahem kvalitních proteinů a tuků a s minimálním množstvím sacharidů. To znamená, že jde bez problémů jíst i večer... více »

Diskuse k článku (0)


MyProtein příchuť Cookies & Cream

Příchuť proteinu MyProtein Impact Whey protein cookies & cream (příchuť sušenek) je další příchuť, kterou jsem vyzkoušel. Byla už devátá v pořadí. A tahle příchuť nedopadla vůbec špatně. Jako vždy šlo o balení 2,5 kg. Neobsahuje žádná barviva, proteinů je v dávce (odměrka na 25g) 20 g, sacharidů 1,8 g, tuků 1,8 g. Slazeno umělým sladidlem sukralóza a doplněno je aroma. více »

Diskuse k článku (0)


Je opravdu potřeba jíst tolik proteinů?

Pro růst svalové hmoty nebo její udržení při hubnutí je dobré přidat do stravy více proteinů. Jenže dnes, kdy ceny potravin rostou rychlým tempem, je docela problém takový jídelníček dlouhodobě financovat. Proto jsem zredukoval v době, kdy neusiluji ani o růst svalů ani o hubnutí, množství proteinů na 1,2 - 1,5 g na kg hmotnosti. Další živiny mě zajímají jen v tom množství, abych dál nehubl ani nenabíral tuk. Někdy je nutné navýšit množství energie ve stravě. To jde udělat i pomocí tuků nebo sacharidů, protože proteiny patří k dražším živinám. Přitom je dobré zaměřit se na zdravé tuky, protože jsou kalorické a přitom se po nich snadno nepřibírá tuk jako u nezdravých forem tuků. U sacharidů bychom měli zaměřit pozornost na komplexní sacharidy, které se postupně uvolňují oproti jednoduchým cukrům... více »

Diskuse k článku (0)


Myprotein příchuť čokoláda kokos

Tak jsem vyzkoušel už 8 příchuť řady proteinů Myprotein Impact Whey Protein. Opět to bylo balení 2,5 kg a tentokrát padla volba na příchuť čokoláda kokos. Chuť byla nevýrazná, je cítit po čokoládě, ale marně hledám tu příchuť po kokosu. A co víc, v tomto případě mě zklamalo i složení, konkrétně barvivo E150c, které není úplně nejlépe hodnoceno... více »

Diskuse k článku (0)


Co nečekat od proteinu

Od proteinových doplňků stravy můžeme čekat mnohé a také od nich není dobré očekávat zázraky na počkání. Je tady ale jedna důležitá věc, kterou proteiny neplní vůbec. Často se této chyby dopouštějí lidé, kteří s cvičením začínají a mají nereálné nároky... více »

Diskuse k článku (0)


Když si koupím protein

Proteiny jsou základem, když chceme budovat svaly. Často si proto kupujeme proteinové doplňky stravy v naději, že nám pomohou k větším svalům. Bylo to tady zmiňováno už mnohokrát, ale je potřeba to znovu zopakovat. Každý, kdo chce změnit vzhled své postavy, musí ve větší či menší míře vybudovat nějakou svalovou hmotu. A teď co očekávat od proteinu... více »

Diskuse k článku (0)


Vyzkoušena příchuť Latte Flavour

My Protein Impact Whey Protein nabízí příchuť Latte Flavour. Obsahuje kromě syrovátky sladový výtažek z ječmene, aroma, sójový lecitin a sukralózu. Nevím, jestli je tato příchuť myšlena jako Caffé nebo Macchiato, ale každopádně je zde cítit mírná příchuť kávy... více »

Diskuse k článku (0)


Příchutě MyProtein impact whey protein

Impact whey protein od výrobce MyProtein nabízí mnoho příchutí. Využít můžete dokonce i variantu bez příchutě a ochutit si protein podle libosti. To má své výhody i nevýhody. Například při použití cukru nebo ovoce na dochucení se tím výrazně zvýší množství cukrů, a to může být s ohledem na některé tréninkové cíle problém. Pokud se ale rozhodnete pro protein s příchutí, tak tady jsou postřehy z vyzkoušení několika druhů. Pořadí se může měnit v případě vyzkoušení další varianty... více »

Diskuse k článku (0)


Magická proteinová tyčinka

Jsme na nejlepší cestě k dosažení životní formy. Spalujeme poslední zbytky tuku a díky přísunu potřebného množství proteinů chráníme svalovou hmotu. Jenže někdy přijdou dny, kdy musíme nečekaně cestovat, vyřídit neodkladné záležitosti nebo zůstat déle v práci. Největší problém pro naše tělo může být v tento moment nedostatek jídla... více »

Diskuse k článku (0)


Recenze BCAA MyProtein

Větvené aminokyseliny Leucin, Isoleucin a Valin (BCAA) se nejčastěji používají těsně před tréninkem a po něm. Umí totiž zásobovat svaly energií a tak zabránit odbourávání svalové hmoty při tréninku. Jestliže chceme zařadit tento suplement do svého jídelníčku, je potřeba si vybrat některý z mnoha produktů na trhu. Výrobce MyProtein nabízí větvené aminokyseliny v prášku s několika příchutěmi a v několika velikostech balení vhodných jak na otestování, tak i na delší doplňování BCAA... více »

Diskuse k článku (0)


Mají význam další suplementy v proteinu?

Když si kupujeme protein, najdeme v nabídce také produkty obsahující nejrůznější látky. Často jde o vitamíny, minerály, aminokyseliny, kreatin a další. Mnozí zájemci se ptají, jestli si koupit takto obohacený protein a tím takříkajíc zabít více much jednou ranou nebo zvolit raději protein bez dalších přísad... více »

Diskuse k článku (0)


BCAA - vliv na trénink, svaly a hubnutí

Větvené aminokyseliny (BCAA) se používají pro podporu svalového růstu a měly by mít i další vlastnosti, které podporují náš výkon. Fungují tedy tři aminokyseliny nazvané BCAA (Leucin, Isoleucin a Valin), když je budeme používat? BCAA jsem si z toho důvodu rozhodl zakoupit a vyzkoušet v praxi... více »

Diskuse k článku (0)


1 23

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2020 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt