Fitvit.cz » Proteiny

Kdy jsou nejúčinnější proteiny?

Proteiny jsou pro budování svalů, ale i pří spalování tuků nezastupitelné. Potřebuje je každý, ať už usiluje o růst svalů, spalování tuků nebo jen udržování postavy v současné formě. Neznamená to ale, že nutně musíme kupovat proteinové přípravky, pokud chceme cvičit. Službu nám udělají i proteiny obsažené v běžné stravě. Když si ale koupíme proteinový přípravek, pak od něj očekáváme, že nám pomůže při budování našeho těla. Měli bychom usilovat o maximální možný efekt, který z něj lze dostat... více »

Diskuse k článku (0)


Proteinové tyčinky – kdy se vyplatí

Proteinové tyčinky se v poslední době staly oblíbeným doplňkem. Kromě toho, že jsou poměrně drahé, mohou jednoduchým a rychlým způsobem doplnit energii a potřebné živiny. I přes vyšší obsah proteinů často obsahují i ne příliš vhodné látky a živiny, jako jsou jednoduché cukry nebo umělá sladidla. Někdy je dokonce i proteinová složka málo kvalitní. Nesmyslem je konzumovat tyčinky z ekonomického hlediska. Pokud potřebujeme šetřit na stravě, pak tyčinky můžeme ve své stravě postrádat... více »

Diskuse k článku (0)


Pro zvýšení objemu jídla kasein?

Jestliže chceme nabrat svalovou hmotu, obvykle musíme více jíst. K tomu je ale také potřeba, abychom dostali pořádný hlad. Pro podporu růstu svalové hmoty tak obvykle jíme vícekrát za den a k tomu pak přidáváme i několik proteinových koktejlů ze syrovátky. Jenže vědci z University of Surrey zjistili, že to nemusí být správný pro co největší přísun stravy potřebné pro růst svalů... více »

Diskuse k článku (0)


MyProtein - čokoláda arašídové máslo

Vyzkoušená příchuť číslo 11 je čokoláda arašídové máslo. Jde o nevýraznou příchuť, která mě sice moc nenadchla (zejména v počátku), ale zároveň ani nevadila. Není moc sladká, takže bude více vyhovovat lidem, kteří se sladkému spíše vyhýbají. Aroma arašídů je trochu znát, ale zároveň i zde platí, že napodobit originál je těžký úkol. Přesto se tato příchuť dá pít a osobně mně vyhovovala více až když bylo balení téměř spotřebované, kdy jsem si na tuto příchuť zvykl... více »

Diskuse k článku (0)


Jak dlouho vydrží balení proteinu

Balení proteinového koncentrátu vydrží dlouho podle způsobu dávkování. Může to být od několika dnů až po několik měsíců. Záleží také na velikosti balení. Nejvýhodnější pro běžné používání je balení okolo 2 – 2,5 kg. Takové balení není příliš drahé, je dostatečně objemné a navíc můžeme střídat příchutě, protože pít stále stejný nápoj může časem omrzet, i když samozřejmě proteinový nápoj nepijeme pro jeho chuť, ale hlavně pro doplnění proteinů. Na druhou stranu pít každý den něco, co nám vyloženě nechutná, také není úplně ideální... více »

Diskuse k článku (0)


Myprotein impact whey protein - tiramisu

Už 10. příchuť, kterou jsem vyzkoušel z řady Myprotein impact whey protein. Příchuť tiramisu by měla chutnat podle dezertu stejného názvu. Asi to nebude přímo identická příchuť, ale kdo má rád chuť podobnou kapučínu, kávě nebo podobné druhy příchutí, pak mu příchuť tiramisu nebude vadit. Za celou dobu pití tohoto proteinu se mně nestalo, že bych se musel nutit k jeho vypití.... více »

Diskuse k článku (0)


3 finanční výhody proteinů

Proteinové koncentráty mají své zastánce i odpůrce. Každopádně jsou produkty vyrobené od ověřených firem zdrojem velmi kvalitních proteinů s vysokou biologickou hodnotou, zejména ty ze syrovátky, která se získává z mléka. Krom toho, že nám pomohou s navýšením příjmu proteinů, které jsou nezbytné pro budování svalové hmoty nebo při spalování tuků, mají několik výhod, které ušetří zejména čas a peníze... více »

Diskuse k článku (0)


Tyčinka Prom-In Pure Bar

V objemovce přes Vánoce, kdy jsem potřeboval energii a hlavně dost proteinů, abych donutil svaly růst, se někdy stalo, že jsem měl dostatečný energetický příjem, ale ve stravě chyběly nějaké proteiny. Proto jsem v několika dnech využil energii z proteinových tyčinek. Koupil jsme si několik druhů, ale svým složením mě zaujala hlavně jedna. Šlo o tyčinku Prom-in Pure Bar s vysokým obsahem kvalitních proteinů a tuků a s minimálním množstvím sacharidů. To znamená, že jde bez problémů jíst i večer... více »

Diskuse k článku (0)


MyProtein příchuť Cookies & Cream

Příchuť proteinu MyProtein Impact Whey protein cookies & cream (příchuť sušenek) je další příchuť, kterou jsem vyzkoušel. Byla už devátá v pořadí. A tahle příchuť nedopadla vůbec špatně. Jako vždy šlo o balení 2,5 kg. Neobsahuje žádná barviva, proteinů je v dávce (odměrka na 25g) 20 g, sacharidů 1,8 g, tuků 1,8 g. Slazeno umělým sladidlem sukralóza a doplněno je aroma. více »

Diskuse k článku (0)


Je opravdu potřeba jíst tolik proteinů?

Pro růst svalové hmoty nebo její udržení při hubnutí je dobré přidat do stravy více proteinů. Jenže dnes, kdy ceny potravin rostou rychlým tempem, je docela problém takový jídelníček dlouhodobě financovat. Proto jsem zredukoval v době, kdy neusiluji ani o růst svalů ani o hubnutí, množství proteinů na 1,2 - 1,5 g na kg hmotnosti. Další živiny mě zajímají jen v tom množství, abych dál nehubl ani nenabíral tuk. Někdy je nutné navýšit množství energie ve stravě. To jde udělat i pomocí tuků nebo sacharidů, protože proteiny patří k dražším živinám. Přitom je dobré zaměřit se na zdravé tuky, protože jsou kalorické a přitom se po nich snadno nepřibírá tuk jako u nezdravých forem tuků. U sacharidů bychom měli zaměřit pozornost na komplexní sacharidy, které se postupně uvolňují oproti jednoduchým cukrům... více »

Diskuse k článku (0)


Myprotein příchuť čokoláda kokos

Tak jsem vyzkoušel už 8 příchuť řady proteinů Myprotein Impact Whey Protein. Opět to bylo balení 2,5 kg a tentokrát padla volba na příchuť čokoláda kokos. Chuť byla nevýrazná, je cítit po čokoládě, ale marně hledám tu příchuť po kokosu. A co víc, v tomto případě mě zklamalo i složení, konkrétně barvivo E150c, které není úplně nejlépe hodnoceno... více »

Diskuse k článku (0)


Co nečekat od proteinu

Od proteinových doplňků stravy můžeme čekat mnohé a také od nich není dobré očekávat zázraky na počkání. Je tady ale jedna důležitá věc, kterou proteiny neplní vůbec. Často se této chyby dopouštějí lidé, kteří s cvičením začínají a mají nereálné nároky... více »

Diskuse k článku (0)


Když si koupím protein

Proteiny jsou základem, když chceme budovat svaly. Často si proto kupujeme proteinové doplňky stravy v naději, že nám pomohou k větším svalům. Bylo to tady zmiňováno už mnohokrát, ale je potřeba to znovu zopakovat. Každý, kdo chce změnit vzhled své postavy, musí ve větší či menší míře vybudovat nějakou svalovou hmotu. A teď co očekávat od proteinu... více »

Diskuse k článku (0)


Vyzkoušena příchuť Latte Flavour

My Protein Impact Whey Protein nabízí příchuť Latte Flavour. Obsahuje kromě syrovátky sladový výtažek z ječmene, aroma, sójový lecitin a sukralózu. Nevím, jestli je tato příchuť myšlena jako Caffé nebo Macchiato, ale každopádně je zde cítit mírná příchuť kávy... více »

Diskuse k článku (0)


Příchutě MyProtein impact whey protein

Impact whey protein od výrobce MyProtein nabízí mnoho příchutí. Využít můžete dokonce i variantu bez příchutě a ochutit si protein podle libosti. To má své výhody i nevýhody. Například při použití cukru nebo ovoce na dochucení se tím výrazně zvýší množství cukrů, a to může být s ohledem na některé tréninkové cíle problém. Pokud se ale rozhodnete pro protein s příchutí, tak tady jsou postřehy z vyzkoušení několika druhů. Pořadí se může měnit v případě vyzkoušení další varianty... více »

Diskuse k článku (0)


1 23

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt