Fitvit.cz » Vybavení pro cvičení

Jak důležitá je velká nakládací činka?

Kdo se chce dostat v rozvoji těla a budování svalů dál, než většina lidí, pak dříve či později narazí na velkou nakládací činku. Umožňuje používat velké množství cviků, umí aktivovat velké svalové skupiny. Lze s ní provádět cviky s velmi vysokou zátěží. Díky tomu, že aktivujeme velké množství svalů, je velká nakládací činka nezastupitelná, pokud chceme budovat novou svalovou hmotu. Dokáže zlepšit naše silové schopnosti. A také díky těmto přednostem je výborná i pro spalování tuků. Umí totiž oproti náčiní, které zasáhne naše tělo izolovanějším způsobem, spotřebovat více energie a to pak znamená, že při cvičení spálíme více kalorií...více »

Diskuse k článku (0)


Rukavice vs. trhačky

Rukavice a trhačky jsou velmi dobří pomocníci pro cvičení. Nejlepší je používat obě pomůcky pro zefektivnění tréninků. Jakou si ale vybrat, kdybych si mohl pořídit pouze jednu z nich. Hodně záleží na tom, jaké používáme cviky a jaké priority. Obecně jsou rukavice využitelné u více cviků než trhačky, ale trhačky naproti tomu mohou pomoci u klíčových cviků na záda a částečně i na nohy, které mají největší vliv na rozvoj postavy. U tréninku břicha je pak využijeme, pokud zařazujeme zvedání nohou ve visu na hrazdě... více »

Diskuse k článku (0)


Vliv opasku, rukavic a trhaček na trénink

Má význam kupovat si opasek, rukavice a trhačky na cvičení a jak velký vliv mají na výkon, účinnost tréninku a hubnutí? Je hned několik důvodů, proč je používat. Přitom patří spíše k tomu levnějšímu, s čím se můžeme vybavit pro cvičení, ať už cvičíme doma nebo ve fitcentru. Samozřejmě nejde o nutnost pro provádění cvičení, ale z osobních zkušeností jsem rád, že jsem si všechny pomůcky pořídil a usnadňují mně práci... více »

Diskuse k článku (0)


Opasek Power System Basic Recenze

Opasek určený na cvičení pro fitness a kulturistiku je při některých cvicích nutnost. Zvláště pak v případě, kdy zvedáme větší hmotnost a potřebujeme zpevnit oblast středu těla. A jelikož jsem už měl starý opasek tak trochu na konci životnosti, rozhodl jsem si pořídit nový. Cílem bylo najít cenově dostupný opasek, který by ale vyhovoval i z pohledu kvality. Proto mě zaujal opasek Power System Basic... více »

Diskuse k článku (0)


Opasek na posilování pomáhá i chrání

Pro budování postavy potřebujeme zvedat větší zátěže. Abychom mohli cvičit, musíme chránit nejdůležitější oblast těla. Mezi nejúčinnější cviky patří ty základní, u kterých využíváme pro práci více kloubů. Ve všech těchto situacích se hodí velmi důležitá pomůcka, kterou je speciální opasek určený na posilování... více »

Diskuse k článku (0)


Trhačky

Poslední tři opakování schází do ukončení série s velmi těžkou váhou. Ačkoliv cílový sval má stále dost sil na jejich vykonání, úchop ochabuje a přinutí vás ukončit sérii před plánovaným počtem opakování. V těchto případech se hodí jednoduchá pomůcka, která se nazývá trhačky. Používá se u obzvláště těžkých cviků, ale hodit se mohou také u shybů či zvedání nohou ve visu... více »

Diskuse k článku (0)


Činka dokáže změnit postavu

Chcete-li začít cvičit, patrně budete přemýšlet, jaké náčiní si pořídit, bude cenově přijatelné, skladné a dostatečně univerzální tak, aby poskytlo co největší prostor pro komplexní procvičení celého těla. Není to žádný přístroj, lavička, nebo domácí gym za neuvěřitelnou cenu. Jedná se o obyčejné jednoruční činky. Při troše vůle, nácviku a trpělivosti, lze jednoručními činkami doslova přeměnit tělo... více »

Diskuse k článku (0)


Fitballem k pestrosti tréninku

Cvičební míč neboli fitball je modní cvičební pomůcka, kterou naleznete v mnohých fitness centrech. Pořídit si ho lze i pro domácí cvičení. Obyčejně se používají pro lehké procvičování vrchní části těla nebo případně při rehabilitaci. Nejčastěji na něm lze cvičit partie břicha, zad nebo prsou. Oblíbené jsou hlavně u žen. Cvičit na nich však mohou i muži... více »

Diskuse k článku (0)


Stroje nebo činky při cvičení

Moderní doba se projevuje i ve vybavení náčiní pro posilovací trénink. Mnozí zastávají výhody strojů a jiní zase činky. Využijte však výhod jak činek, tak i strojů k co nejlepšímu svalovému rozvoji... více »

Diskuse k článku (3)


Hokej a hokejové vybavení

Být fit neznamená chodit pouze do posilovny, ale být všestranným sportovcem. Zvolit si lze z nepřeberného množství sportovních aktivit. Velmi oblíbeným odvětvím je hokej. A protože je to historicky jedno z nejúspěšnějších sportovních odvětví u nás, je k dispozici téměř v každém středně velkém městě ledová plocha k pronajmutí za přijatelnou cenu... více »

Diskuse k článku (2)


Opasek při cvičení

Uvažujete o použití opasku a přemýšlíte, jestli bude mít pro vás přínos? Do určité míry, a zvláště při správném používaní, ano. Má to však několik pravidel. To základní zní nenosit opasek po celou dobu tréninku... více »

Diskuse k článku (0)


Domácí posilovna

Cvičit doma je dobré pro úsporu času, nemusíte čekat na náčiní, které je zrovna obsazené, nemusíte poslouchat hudbu, která se vám nelíbí. Bude vám však chybět ruch posilovny, motivační faktor se zlepšovat, případně přátelé, se kterými se rádi uvidíte.

Diskuse k článku (2)


Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt