Fitvit.cz » Aerobní aktivity

Kardio – klíč k hubnutí?

Aerobní aktivita, neboli kardio, je nedílnou součástí tréninku pro ty, kteří to myslí s hubnutím opravdu vážně. Pokud nám to zdraví dovolí, pak je kardio společně s posilováním nejlepší způsob, jak se co nejrychleji zbavit tuku a přitom si ještě vytvarovat postavu podle svých představ. Aerobní aktivita však může být i nudná, monotonní, zdlouhavá a často lidi tak otráví, že v mnoha případech skončí se svým snažením. To je ale škoda, protože existují způsoby, jak si kardio trochu zjednodušit, udělat ho účinnějším a co nejvíce ho zefektivnit v ohledu vynaloženého času a posléze dosažených výsledků... více »

Diskuse k článku (0)


Jak spálit více tuků při kardiu

Možná provádíme aerobní aktivitu, jako je například běh nebo jízda na kole, na určité tepové frekvenci po celou dobu jejího vykonávání. Dříve to tak bylo běžné, ale možná bychom mohli dosáhnout i lepších výsledku zařazením nepatrné změny... více »

Diskuse k článku (0)


3 možnosti ranního kardia na spalování tuků

Provádět aerobní aktivitu ráno na lačno může být pro někoho výhodné. I když se říká, že jde o trénink na lačno, není to úplně pravda, protože je důležité chránit svalovou hmotu před odbouráním. Z toho důvodu je vhodné doplnit před tréninkem větvené aminokyseliny BCAA nebo rychle vstřebatelné proteiny ze syrovátky... více »

Diskuse k článku (0)


Aerobní aktivity v zimě

Ani v zimě bychom neměli přestávat sportovat. Oproti létu můžeme vyzkoušet i zimní sporty, ale zároveň je potřeba myslet i na bezpečnost, vybavení, oblečení a vnímat některé vlivy, kdy už není možné v danou chvíli pokračovat v aktivitě. Byla by totiž škoda, kdybychom neuváženými kroky ztratili období, kdy lze lyžovat, sáňkovat, bruslit, hrát hokej, jezdit na snowboardu a pomocí sportování si udržet postavu bez přebytečného tuku. A kdo nemá v oblibě ryze zimní disciplíny, při troše improvizace lze třeba provozovat i oblíbený běh... více »

Diskuse k článku (1)


Švihadlo - náčiní pro lepší kondici

Levné, účinné, jednoduché a možné využít téměř kdekoliv. Tak by se dalo charakterizovat náčiní, které nám pomůže ještě více obohatit trénink. Švihadlo umožňuje dynamické cvičení zlepšující kondici, spalující kalorie a tím i přebytečný tuk. Do cvičení lze zapojit velkou část těla a nejsou zde extrémně namáhány klouby, protože výskoky nejsou moc vysoké... více »

Diskuse k článku (0)


Ranní kardio - je účinnější?

Redukce nadbytečných kilogramů je jednoduchá v případě, když máme nižší energetický příjem než výdej. Naneštěstí ani splnění této podmínky nemusí vést k požadovaným výsledkům. Důležitý je i podíl aktivní svalové hmoty, která zvyšuje bazální metabolismus, doba spánku, skladba stravy, způsob tréninku a vhodná doba aerobní aktivity, kdy dochází k nejvyššímu spalování tuků jako zdroje energie. Někteří sportovci si myslí, že takovou vhodnou dobou je ráno po probuzení. Proč zrovna ráno? Protože po 8 hodinovém spánku poklesla hladina cukru v těle a nachází se v situaci, kdy může vzít potřebnou energii buď ze svalů nebo z tuků... více »

Diskuse k článku (3)


HIIT

Účinnost tréninku se liší i dle metody jeho vykonávání. A protože pokročilí sportovci budou chtít co nejlepší výsledky, hledají možnosti, jak být v tomto směru co nejefektivnější. Jednou z metod, jak dosáhnout spalování tuků ve větším množství a za kratší časový úsek, je HIIT. Pod touto zkratkou se skrývá název high intensity interval training čili vysoce intenzivní intervalový trénink... více »

Diskuse k článku (2)


Aerobní aktivita pro lepší fitness

Ke zdravému životnímu stylu patří neoddělitelně pohyb. Ten je důležitý nejen pro udržení našeho zdraví, ale také jako prostředek při formování postavy. Bez pohybu prakticky nelze dosáhnout růstu svalové hmoty, ale ani účinného spalování nadbytečného tuku. Nejideálnější kombinace pro růst svalstva a spalování tuku je provozování posilovacího cvičení doplněné některou z aerobních aktivit... více »

Diskuse k článku (0)


Plavání - ideální pohybová aktivita

Plavání neoddělitelně patří k létu. Dokáže vyvolat relaxaci a odreagování od všedních starostí. Má však velký význam jako aktivita podporující vytrvalost, zlepšení kardiovaskulární kondice, zatěžuje rovnoměrně obě strany těla, takže nezpůsobuje svalovou nerovnováhu. Dalšími plusy plavání jsou především v šetření kloubů, kdy, na rozdíl od běhů či míčových sportů, nedochází k jejich namáhání a tak ho lze doporučit i těm, kteří právě z důvodu problému s pohybovým aparátem nemohou běžnou činnost jako běh bez obtíží vykonávat... více »

Diskuse k článku (0)


Tepová frekvence a spalování tuku

Pohybová aktivita má rozhodující vliv pro celkové zdraví, kondici a formování těla. Aby k těmto pozitivním účinkům docházelo, je nutné ji vykonávat pravidelně a v jakékoliv podobě. Chceme-li ovšem jednotlivé zisky vylepšit a urychlit, je potřebné zlepšit tréninkové metody. Pro zlepšení aerobní aktivity, a s tím i spalování tuku, je vhodné sledovat tepovou frekvenci... více »

Diskuse k článku (2)


Běh na místě

Klasický běh zná každý, ale poklus na místě může být seriozní cvičení pro ty, kteří nemají čas na běžnou aerobní aktivitu či nemají vybavení potřebné pro sport. K běhu na místě, který lze realizovat i doma v pokoji, nejsou potřeba dokonce ani boty. Co více si přát od tak jednoduché aerobní aktivity, která pomůže se zvyšováním kondice a spalováním tuku... více »

Diskuse k článku (0)


Chůze - základní pohybová aktivita

Pro zachování zdraví je pohyb naprostou nutností. Mnoho lidí se tak pravidelně věnuje pohybovým aktivitám vedoucím ke zlepšení výkonnosti organismu. Posilují, běhají, plavou provozují nespočet kolektivních sportů. I tak to nemusí být dostatečné, jestliže vykonávají sedavé zaměstnání a pohyb je spíše sporadický. Lze však udělat ještě více a to tak jednoduchou aktivitou, navíc tou nejpřirozenější pro člověka... více »

Diskuse k článku (11)


Kolečkové brusle, inline bruslení

Po skončení zimy si každý aktivní sportovec chce užít pohybu v teplejším období roku a tak si mnoho z nich vybere právě in-line bruslení, které je atraktivní, rychlou a dynamickou pohybovou aktivitou oblíbenou spíše mladší generací, nicméně provozovat ji může kdokoliv, kdo si na ni troufne. Volnost, pocit svobody, čerstvý vzduch, formování dolních končetin a pochopitelně příznivý vliv na kardiovaskulární systém. To vše získáte při pohybu na kolečkových bruslích.... více »

Diskuse k článku (0)


Běhání pro zdraví

Běhání je po běžné chůzi druhým nejpřirozenějším pohybem, i když v dnešní době často opomíjeným. Přitom běh má velmi mnoho příznivých zdravotních účinků, posiluje váš oběhový systém, zlepší funkci srdce i plic. Běh je také vynikající pro odbourávání tuku. Je velmi vhodné zkombinovat běh s posilováním.

Diskuse k článku (2)


Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt