Fitvit.cz » Doplňky stravy

Které dva doplňky jsem vyřadil

Všechno zdražuje a kdo nemá velké příjmy, tak prostě musí někde ušetřit. Já jsem se rozhodl vyřadit hned dva doplňky stravy, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je snížit náklady na rozpočet určený pro suplementy. Druhým důvodem je, že se mně tyto doplňky už nehodí, protože už v nich nevidím přínos pro pokrok. Dalším důvodem je snížení na minimum přísun jakýchkoliv umělých sladidel... více »

Diskuse k článku (0)


Jak jsem přišel na účinnost taurinu

Taurin je poměrně dost používaná látka, a to jak v doplňcích stravy, tak i v energetických nápojích. Dlouhou dobu jsem ho ale ignoroval, až jednou jsem ho v podstatě nevědomky začal brát v jednom doplňku. Bylo to v době, kdy jsem se snažil dostat zpět do formy po letech strávených v práci na směny, která zhoršuje stav organismu. Výkonnost v té době nebyla nic moc, protože mě bolela příšerně záda, kondice byla velmi špatná a podíl tuku na těle vysoký. Proto jsem hledal nějaký způsob, který mně pomůže v tréninku. Potřeboval jsem především navýšit zátěž činek, zlepšit intenzitu a vydržet efektivně cvičit po celou dobu tréninku... více »

Diskuse k článku (0)


Ranní cvičení ne úplně na lačno

Když provádíme trénink na lačno, nesmíme toto spojení brát doslova. Cvičení na lačno provádíme z jednoho hlavního důvodu. Jde vlastně o jakýsi trik, jak donutit tělo využít jako zdroj energie tuk a tím urychlit odbourávání přebytečného podkožního tuku. Takový postup má ale svá pravidla. Ty hlavní jsou dvě... více »

Diskuse k článku (0)


Nejlepší doplněk stravy

Jaký doplněk bych si zvolil, kdybych si mohl vybrat pouze jeden, který by mně pomohl získat lepší postavu? Musel by především splňovat několik vlastností nutných pro trénink, regeneraci, budování svalové hmoty a ulehčit hubnutí. Zároveň by živina z doplňku byla obtížně získávaná z běžné stravy... více »

Diskuse k článku (0)


Jsou účinné předtréninkové suplementy?

Některé doplňky stravy mají zabezpečit lepší výkony během tréninku, oddálit únavu a získání energie. Obvykle obsahují směs látek, které mají pomoci povzbudit organismus. Mezi suplementy je najdeme jako předtréninkové a NO směsi. Většinou obsahují citrulin, nějakou formu argininu, kofein, taurin, některé vitamíny, nejčastěji skupiny B a někdy také kreatin, a karnitin, případně další látky. Za úkol mají jediný cíl. Dostat ze sebe v tréninku maximum... více »

Diskuse k článku (0)


Chrom - dá se díky němu zhubnout?

Může doplňování chrómu ve stravě pomoci při hubnutí a nárůstu čisté svalové hmoty? Chróm bychom měli přijímat prostřednictvím naší stravy. Zároveň však musí jít o chróm trojmocný, protože ten šestimocný je naopak toxický. Často se však stává, že chrómu máme v těle nedostatek. Přitom působí na správnou hladinu krevního cukru v krvi a proto by měl ovlivnit i přibírání na váze nebo hubnutí. Je známo, že rozkolísaná hladina krevního cukru není to pravé ani pro nabírání co nejčistší svalové hmoty a zároveň není tento stav dobrý ve fázi hubnutí, kdy se snažíme, aby tělo využívalo jako zdroj energie tuk... více »

Diskuse k článku (1)


Pomáhá Guarana při tréninku?

Po příchodu z práce jsem často bojoval s únavou a z toho důvodu se někdy nechce ani trénovat. Hledal jsem proto způsob, jak se únavy zbavit a plnohodnotně cvičit a sportovat. Jednou z možností bylo nasazení kofeinu. Vyzkoušel jsem tedy doplněk stravy obsahující guaranu. Kofein většina lidí konzumuje každý den. Většinou je to prostřednictvím kávy, energetických nápojů, čaje, čokolády nebo některých limonád. Můžeme ho také přijímat prostřednictvím doplňků stravy... více »

Diskuse k článku (0)


Betain – může zvýšit výkon

Kdo ze sportovců by nechtěl podávat lepší výkony. Pravidelný trénink, kvalitní strava a dokonalá regenerace by měly zabezpečit, aby organismus mohl pracovat na maximální výkon. Když nám poté někdo řekne, že při požití přirozené látky může být výkon až o čtvrtinu lepší, pak bychom o této možností minimálně začali uvažovat. Pomoci by nám v tom mohla látka zvaná betain... více »

Diskuse k článku (0)


Kurkuma s aktivní složkou kurkumin

Jde o koření, někdy známé i pod označením indický šafrán a používá se zejména pro ochucení jídel asijské a indické kuchyně. Najdeme ho i v kořenících směsích, např. ve známém a v tuzemsku i často využívaném kari. Kurkuma ale obsahuje látku, která neunikla pozornosti vědců a podle všeho může mít některé účinky, které by se mohly hodit sportovcům. Tou látkou je kurkumin, což je silný antioxidant, takže působí proti volným radikálům a pomůže tak organismu s regenerací... více »

Diskuse k článku (0)


Oxid dusnatý - více krve a živin

V organismu se odehrávají procesy, které mohou zlepšit jeho funkčnost a dosáhnout tak optimálního chodu. Pomoci nám v tom může oxid dusnatý (NO). Má velmi zajímavé účinky, které působí na zásobení svalů živinami a tím i na lepší výkonnost a regeneraci. Musíme ale vytvořit podmínky, aby k těmto pochodům mohlo docházet. V těle se oxid dusnatý tvoří přirozeně. Dokáže roztahovat cévy, což znamená pro sportovce více krve a její průtok v cévách a tím i živin ve svalech. Více krve znamená i více kyslíku... více »

Diskuse k článku (1)


ATP - důležitá energie pro svaly

Každý sportovec touží dosahovat co nejlepší výkony. Z toho důvodu pravidelně trénuje a snaží se posouvat své možnosti vpřed. Není to ale pouze o tréninku, ale nezanedbatelný vliv má také strava a látky, které se nacházejí v našem těle. Abychom byli vůbec schopni vykonávat sportovní činnost, potřebujeme k tomu adenosintrifosfát (ATP). Jde o sloučeninu sacharidu ribóza, adeninu a tří fosfátů. Problémem je, že nelze ATP v těle shromažďovat a vytvářet si tak zásoby na pozdější horší časy. Proto je doplňování ATP pomocí suplementů neefektivní. Místo toho o vítězi ve sportu často rozhoduje to, jak rychle konkrétní jedinec dokáže obnovovat zásoby ATP a má v těle látky, které dokáží tuto obnovu zabezpečit a urychlit... více »

Diskuse k článku (0)


Citrulin - podpora tvorby NO a ATP

Citrulin patří mezi neesenciální aminokyseliny, takže není nezbytné dodávat ho ve stravě. Má však hned několik zajímavých účinků, které mohou významným způsobem ovlivnit výkonnost a regeneraci. Rozhodně se tedy vyplatí vybírat zdroje, které ho obsahují. Doplňování citrulinu do těla může mít dost zásadní význam, protože působí na produkci NO a ATP, přičemž právě sportovci mohou z těchto látek těžit v tréninku... více »

Diskuse k článku (0)


Suplementy při aerobních aktivitách

K posilování doplňky stravy patří a sportovci si je zvykli brát pro zlepšení výkonnosti, regenerace a růst svalové hmoty. Ať už je to s jejich účinností jakkoliv, každý má možnost vyzkoušet si jejich účinnost na sobě. Vždy budou mít své odpůrce a zastánce. Některé účinné opravdu jsou, jiné jsou populární třeba proto, že je propaguje nějaká známá osobnost. Ale co běžné kardio aktivity, jako běh, jízda na kole, plavání, míčové sporty, tenis, hokej. Jsou zde nutné doplňky stravy? více »

Diskuse k článku (0)


Quercetin pro výkonnost i hubnutí

Co mají společného jablka, meruňky, borůvky, rajčata, cibule, rybíz, švestky, třešně, hroznové víno, jahody nebo zelený čaj? Obsahují bioflavonoid quercetin, což je velmi silný antioxidant, který má dle vědců další příznivé účinky, jenž mohou ovlivnit regeneraci, sportovní výkonnost a také vzhled našeho těla. Měl by působit také protizánětlivě a protialergicky, chránit pokožku a oči... více »

Diskuse k článku (0)


Kreatin pomáhá zvýšit výkonnost

Každý sportovec se snaží ve svém sportu dosáhnout co nejlepších výsledků. Co ale dělat, když pravidelně a poctivě trénujeme a přesto nás poráží soupeři? Odpovědí může být používání jednoho z nejprodávanějších a také nejúčinnějších doplňků stravy, kterým je kreatin. Zvyšuje výkonnost, působí na zvyšování adenosin-trifosfátu (ATP), což je látka důležitá pro intenzivní výkon a čím větší má tělo schopnost tuto látku vytvářet, tím lepší budou krátkodobé výkony závislé na rychle uvolněné energii. I když kreatin mají ve zvyku používat zejména sportovci silového či rychlostního zaměření, vědecké studie ukazují i na zlepšení svalové vytrvalosti, takže ho mohou používat sportovci dalších odvětví, jako např. fotbalisté, tenisté, hokejisté, atleti a další... více »

Diskuse k článku (2)


1 2

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt