Fitvit.cz » Cvičení » Nejčastější chyba před tréninkem

Nejčastější chyba před tréninkem

Jsme namotivovaní a chceme změnit svou postavu jak jen nejrychleji to jde. Zejména v první fázi, kdy jsme se rozhodli pro posilování, je nadšení veliké a neméně je velké i očekávání, co všechno budeme schopni vybudovat. Přesto mnoho z nás dělá velkou chybu, která nám může velice zkomplikovat snahu o dosažení vysněné postavy.

Mezi nejčastější chyby patří buď nedostatečné nebo zcela chybějící rozcvičení. Svaly se totiž musí před plným zatížením zahřát. V opačném případě nám hrozí zvýšené riziko zranění. Rozcvičením dostaneme do svalů více krve a svalová vlákna, šlachy, úpony a klouby se rozpohybují a potom jsou připraveny k plnému zatížení. Rozcvičení se nejčastěji provádí pomocí asi desetiminutové aerobní aktivity v mírném tempu.

Může to být šlapání na stacionárním kole, běh na běhacím pásu, ale třeba také běžná sportovní aktivita venku, jako normální jízda na kole, běh nebo jakákoliv jiná sportovní aktivita vedoucí k rozehřátí těla. Nejčastěji se však v posilovně setkáme s již zmíněnými možnostmi, kterými jsou jízda na kole a běh.

Dalším krokem ale ještě nesmí být plné zatížení s činkami. Předcházet by měly minimálně dvě série na rozcvičení s velmi malou váhou. Teprve potom se můžeme pustit do naplánovaného tréninku. Zkušení sportovci berou rozcvičení jako samozřejmost. Jde o důležitou součást tréninku, která nám výrazně snižuje riziko zranění.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Největší chyby vedoucí k nadváze

» 5 důvodů, proč nerostou svaly

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt