Fitvit.cz » Fitness tipy » Redukce nadměrného stresu

Redukce nadměrného stresu

Stres nás provází celým životem. Neměl by ale náš život ovládat. Proto je důležité hledat činnosti, které nás dokáží nadměrného stresu zbavit. Takové aktivity nás mají především bavit, ale zároveň mají být pro naše tělo přínosné.

Pohyb

Není žádným tajemstvím, že pohybová aktivita je pro naše tělo přínosná. Každému pomáhá odlišný pohyb, který mu dává smysl a zároveň ho baví. Pro někoho to bude posilování, pro jiné běh, plavání nebo jízda na kole. Sportů je mnoho a tak si každý může vybrat. Pokud se ale vrátíme k posilování, tak to má jednu velkou přednost oproti dalším pohybovým aktivitám. Posilování totiž dokáže něco, co další sporty až tolik neumí.

Tím je růst svalů. A svaly potřebujeme jak pro dobrý výkon v jiných pohybových aktivitách, tak i při potřebě formovat postavu. Svalová hmota dává našemu tělu tvar. Drží naše tělo ve správné pozici. Zrychluje metabolismus a zvětšuje naše sebevědomí. Nejideálnější pro optimální formu je kombinace posilování a další aktivity aerobního charakteru. Získáme tak jak svaly, sílu, výbušnost i kondici a navíc odbouráváme nadbytečný stres.

Zábava

Nesledujte celý den zprávy a zpravodajství, kde je většinou dost negativních informací. Opravdu to má nepříjemné důsledky na naší psychiku a může to zvyšovat i stres. Je proto vhodné sledovat jen několik minut to nejdůležitější, co se ve dne událo a potom si pustit například příjemnou hudbu nebo komedii, nebo něco, u čeho se dokážeme odreagovat.

Odpočinek

Spánek dokáže regenerovat a také redukovat stres. Bez spánku to prostě nejde. Když už některý den nestíháme dokončit práci včas a ochudíme se o důležitý spánek, nemělo by to být pravidlem a následující dny bychom se měli snažit tento deficit nahradit delším odpočinkem. Pokud ale takto pracujeme každý den, pak nejenže zvyšujeme stres, ale zároveň zvyšujeme riziko vzniku nějakého civilizačního onemocnění. Proto bychom měli spát každý den alespoň 7 – 8 hodin.

Závěrem

Když chceme redukovat stres, vyhýbáme se alespoň v částech dne činnostem nebo situacím, které stres zvyšují. Je potřeba takzvaně vypnout. Jde to kombinací pohybu, zábavy a odpočinku. Nezapomínáme proto každý den na uvolňující aktivity, jako jsou pohyb, zábava a odpočinek, které nám pomohou zvládat náročnost každodenního života. Jedině tak budeme na sto procent připraveni ke zdolávání dalších překážek a problémů.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Hlavní faktory úspěchu

» Snažit se provést vždy více práce

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt