Fitvit.cz » Cvičení » Tréninkový deník

Tréninkový deník

Pro správný trénink i výživu je ideální vést si deník. Na co je vám, že si spočítáte energetický příjem či sestavíte tréninkový plán, když si zpětně nemůžete porovnat úspěšnost nebo neúspěšnost tréninkového období nebo stravovacího plánu. Tréninkový a stravovací deník vám jednoduchým způsobem pomůže analyzovat informace a posléze změnit vaše zvyklosti.

Zapište si vše co si jen zapsat jde. Od těchto hodnot už budete jen přidávat či ubírat jednotlivé hodnoty a naleznete tak ideální trénink i dietu právě pro vás. Zapisujte si cviky, jejich pořadí, počet sérií a opakování, přestávky mezi sériemi, den, hodinu a délku tréninku. Ze stravy pak obsah jídel, čas jídla, množství, energetickou a nutriční hodnotu. Zapisujte si použité suplementy a jejich dávky a účinky.

Pište si i poznámky, jak se po tréninku cítíte, jaké jsou svalové přírůstky či úbytek tuku. Měřte se, važte se, případně se vyfotografujte a vše to zaneste do deníku. To samé platí o stravě, jak po ní hubnete či přibíráte svaly.

Zpětně to jsou velmi důležité informace, které vás posunou hodně dopředu. Při dietě pak navíc můžete lépe kontrolovat, co jste snědli a navíc vás to bude motivovat dodržovat plán. Stačí se jednoduše podívat do deníku, porovnat výsledky a hned víte, kde se stala chyba. Vedení deníku je cílené plánování vedoucí k přeměně vašeho těla.

Diskuse k článku (0)


Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt