Fitvit.cz » Doplňky stravy » Jak jsem přišel na účinnost taurinu

Jak jsem přišel na účinnost taurinu

Taurin je poměrně dost používaná látka, a to jak v doplňcích stravy, tak i v energetických nápojích. Dlouhou dobu jsem ho ale ignoroval, až jednou jsem ho v podstatě nevědomky začal brát v jednom doplňku. Bylo to v době, kdy jsem se snažil dostat zpět do formy po letech strávených v práci na směny, která zhoršuje stav organismu. Výkonnost v té době nebyla nic moc, protože mě bolela příšerně záda, kondice byla velmi špatná a podíl tuku na těle vysoký. Proto jsem hledal nějaký způsob, který mně pomůže v tréninku. Potřeboval jsem především navýšit zátěž činek, zlepšit intenzitu a vydržet efektivně cvičit po celou dobu tréninku.

Zkusil jsem tedy přípravek s kofeinem. Zajímavé bylo, že to opravdu zabíralo, ale ještě zajímavější bylo, že ten efekt nepocházel jen z kofeinu. Přišel jsem na to úplnou náhodou v době, kdy se tento přípravek přestal vyrábět a já si koupil jiný. Jenže u nového produktu se efekt nedostavil, nebo alespoň ne v takové míře, jako předtím. Proto jsem si přečetl podrobné složení a zjistil jsem, že je zde další látka, která by mohla působit na výkonnost.

V produktu se totiž nacházel i taurin. A nebylo ho tam málo. Z toho důvodu jsem se rozhodl vyzkoušet taurin zvlášť. A jaké bylo překvapení, když se výkonnost vrátila na požadovanou úroveň a díky lepšímu doplňování se potom účinky ještě zlepšily. Od té doby kupuji taurin a kofein odděleně a využívám je podle potřeby a zaměření tréninku. Před tréninkem ještě kombinuji s BCAA a karnitinem a úroveň tréninků se zvýšila, přičemž díky této kombinaci jsem zaznamenal zejména zlepšení síly, vytrvalosti, schopnosti spalovat tuky a zároveň schopnost chránit svalovou hmotu před odbouráváním při tréninku.

Vyplatí se hledat a zkoušet, protože jedině tak je možné odhalit účinné látky vhodné pro konkrétní osobu. Přitom ty samé látky nemusí na někoho jiného působit stejným způsobem. Pokud je však najdeme, pak dokáží významným způsobem ovlivnit trénink a schopnosti těla nakládat se svými zdroji a tím zlepšit výkonnost a vzhled postavy díky získané svalové hmotě a spálenému přebytečnému tuku.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» BCAA - vliv na trénink, svaly a hubnutí

» Nejlepší doplněk stravy

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt