Diskuse: Syrovátkový protein

Odpovědět

re

12. 1. 2015 20:40:26

můžete mi poradit, přemýšlím, zda zvolit syrovátkový protein nebo konopný protein. Většinou ty syrovátkové proteiny hůř trávím, tak bych zkusil něco jiného, ale nejsem si jist, zda konopný protein je vhodné řešení.

Napsal:danny

re

13. 1. 2015 0:11:31

Pokud určitý protein způsobuje potíže s trávením, pak je rozumné porozhlédnout se po náhradě, která takové potíže nezpůsobuje. Ačkoliv syrovátka je považována za jeden z nejhodnotnějších proteinů, může někomu způsobovat potíže, zvláště pokud obsahuje laktózu a v tom případě je vhodné hledat produkt bez mléčného cukru. Každopádně má schopnost zrychleně regenerovat svalstvo po tréninku, takže je nejprve vhodné zkusit najít třeba jiný produkt od odlišného výrobce. Potíže mohou mít příčinu také v případě, jestliže se míchá protein s mlékem. Proto se doporučuje ředit syrovátkový protein s vodou. Mléko totiž může být právě tím původcem, který způsobuje potíže s trávením. Jinak ke konopnému proteinu. Obsahuje všechny potřebné aminokyseliny, navíc také omega 3 a 6 tuky a vlákninu, takže by se dalo říct, že se jedná o komplexní potravinu. Přítomnost tuku může mít vliv na pomalejší vstřebávání po tréninku. Vzhledem k přítomnosti omega 3 a 6 tuků by nebylo moc moudré dlouhodobě skladovat tento protein na světlém a teplém místě, jelikož omega tuky jsou náchylné na oxidaci, což pak může negativně ovlivnit složení doplňku stravy. Konopný protein je díky přítomnosti omega 3 a 6 tuků spíše doporučován před spaním či mezi jídly než po tréninku, kdy je výhodnější syrovátkový protein. Hodí se pro sportovce, kteří dávají přednost rostlinným bílkovinám před živočišnými. Pozor na příliš velké dávkování. Tělo není schopno zpracovat příliš mnoho bílkovin najednou a to pak také může způsobit potíže.

Napsal:Standa

re

12. 7. 2015 12:44:49

Vždy volím syrovátkový protein. Má tři hlavní výhody. Rychlé a řekl bych nejlepší vstřebávání, nejlepší chuť a také příznivá cena proteinu v poměření s kvalitou.

Napsal:Alex

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt