Fitvit.cz » Proteiny » Syrovátkový protein

Syrovátkový protein

Syrovátkový protein je mezi potravními doplňky hitem a nutno říct, že právem. Získal si důvěru sportovců na trhu proteinových přípravků. Je to jeden z nejvstřebatelnějších proteinů s nejvyšší biologickou hodnotou. Lze ho tedy použít v kteroukoliv dobu během dne. Možná vás zarazí vyšší cena kvalitního produktu oproti jiným typům proteinu, ale vše je vynahrazeno právě vyšší biologickou hodnotou syrovátkové bílkoviny.

Syrovátka vzniká při průmyslovém zpracování mléka oddělením od kaseinu. Samotná syrovátka je pak zpracována v potravinářském průmyslu či je použita na výrobu oblíbených proteinových přípravků s vysokou biologickou hodnotou. Výhodou syrovátkové bílkoviny je její dobrá rozpustnost a tak nebude problémem s vytvářením ručně míchaného nápoje.

Syrovátková bílkovina obsahuje vysoké množství BCAA, což jsou aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Je také zdrojem důležitého minerálu vápníku a obsahuje cenné bílkovinné frakce, jako např. alfa-laktalbumin, který má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Kvalitní produkt zajistí zlepšení imunity, zvýšení syntézy bílkovin, rychlý přísun lehce vstřebatelných bílkovin, podpoří lepší vstřebání minerálů nebo zvyšuje hladinu důležitého antioxidantu glutathionu.

Chcete-li chránit své svalové bílkoviny i v noci během spánku a použijete pro tento účel syrovátkový protein, dojde k negativnímu odbourávání svalových bílkovin. Může za to paradoxně jeho přednost, kterou je rychlá vstřebatelnost. Je to snad jediná nevýhoda tohoto unikátního proteinu. Náhradním řešením je použít před spánkem protein z kaseinu, který se vstřebává pomalu. Tento efekt zajímá hlavně sportovce se zájmem o budování svalové hmoty.

Kvalitní strava je předpokladem zlepšování v jakémkoliv sportu a syrovátkový protein, jako zdroj hodnotných bílkovin, je výbornou volbou. Kvalitní bílkovinné přípravky jsou vyráběné různými druhy filtrace. Zcela jedinečná je potom metoda zpracovaní CFM, která zaručuje zachování všech důležitých látek a bílkovinných frakcí v syrovátkovém izolátu.

Při koupi syrovátkového proteinu sledujte složení na etiketě, hlavně zdroj obsažený ve výrobku a jeho procentuální podíl. Dejte přednost ověřeným výrobcům před lákavě výhodným balením od neznámého výrobce, který neposkytuje dostatek informací o výrobě svých produktů.

Diskuse k článku (3)


Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt