Diskuse: Ranní kardio - je účinnější?

Odpovědět

Ranní kardio

2. 1. 2016 21:42:29

Možná se budu ptát hloupě, ale berte mne prosím jako začátečníka.. 1. co je ranní? Hned po probuzení (30min. po požití syrovátky) nebo do hodiny, do dvou od probuzení..snídaně, pak syrovátka.. 2. co je kardio? Pohyb ve frekvenci max. 70% TF? Takže třeba běžecký pás? 3. v jiném článku jsem četla, že nejdříve posilka, pak kardio, že je účinnější spalování. V tomto případě už ten den posilku necvičím? Např. 3x týdně jen ranní kardio a 2x týdně jen posilka? Děkuji a přeji hezký den :-)

Napsal:Lenka

re

3. 1. 2016 10:50:27

1. Po probuzení je potřeba vzít aminokyseliny nebo syrovátku (protein pouze čistý bez sacharidů) a doplnit čistou vodu. Pokud to neudělám, tak společně s tuky půjdou pryč i svaly. Je potřeba odcvičit aerobní aktivitu co nejdříve, asi tak půl hodiny po probuzení, k čemuž poslouží právě ty proteiny, protože po tréninku je nutné i snídat. Když jsem dělal já ranní kardio, tak jsem na to šel hned po probuzení, protože nebyl čas kvůli odchodu do práce :-) Myslím si, že aminokyseliny jsou vhodnější, protože se nemusí složitě trávit a nemusí se proto čekat.
2. Kardio = aerobní aktivita, která trénuje kardiovaskulární systém, např. ten zmiňovaný běžecký pás
3. To je normální postup. Nejprve posilovna a poté aerobní aktivita. Ale ráno se využívá toho, že glykogenové zásoby jsou na minimu, takže lze rychleji nastartovat odbourávání tuku, a to je ten důvod, proč ráno nejprve aerobní aktivita. Večer se potom jde do posilovny. Pokud se rozhodnu k běhu večer, tak až po posilování, protože kdybych to udělal opačně, tak bych nebyl schopný posilovat s obvyklými váhami a intenzitou

Napsal:Standa

Moje zkušenosti

24. 1. 2016 12:56:48

Večer tvaroh nebo kaseinový protein Ráno piju jen vodu a jdu běhat na 30 min (svaly chráním večerním příjmem kaseinu a tvaroh je nejlevnější :-)
následuje snídaně
přes den jídlo pro mírný úbytek váhy
běhám 6 x týdně
posilovna 4 – 5 x týdně
do tří měsíců mám váhu podle potřeby a přecházím na udržovací režim s větší volností v jídle a méně tréninků za týden

Napsal:Fit tip

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt