Fitvit.cz » Proteiny » 3 finanční výhody proteinů

3 finanční výhody proteinů

Proteinové koncentráty mají své zastánce i odpůrce. Každopádně jsou produkty vyrobené od ověřených firem zdrojem velmi kvalitních proteinů s vysokou biologickou hodnotou, zejména ty ze syrovátky, která se získává z mléka. Krom toho, že nám pomohou s navýšením příjmu proteinů, které jsou nezbytné pro budování svalové hmoty nebo při spalování tuků, mají několik výhod, které ušetří zejména čas a peníze.

Nakupování

Každý člověk zná problémy s nakupováním potravin, když chce přibrat svaly nebo spálit tuk. Je potřeba kupovat poměrně velké množství potravin. Komu by se ale chtělo každý den chodit do obchodu, stát fronty u kasy a nosit domů tašky jídla. Díky proteinovým přípravkům nemusíme nosit tolik jídla z obchodů a ani tam nemusíme chodit často. Už zde je úspora času a kdo musí do obchodu dojíždět, tak i první úspora peněz za palivo a opotřebení auta.

Jednoduchá příprava

Pro přípravu potřebujeme jen proteinový prášek, hrnek, vodu a lžičku. Pokud je protein kvalitní a jde dobře rozmíchat, pak není nutný ani šejkr. Nemusíme tedy spotřebovávat energii na přípravu jídla a opět ušetříme i čas, kdy bychom složitě vařili nebo jinak tepelně upravovali jídlo. Dále ušetříme i za mytí nádobí, teplou vodu a přípravky na mytí. Každý ví, jak drahá je elektřina, plyn nebo třeba i tablety do myčky. Za tohle všechno lze ušetřit. Hrnek a lžičku omyjeme jednoduše s minimální námahou. A navíc i zde máme výraznou časovou úsporu.

Více času na vydělávání peněz

Díky proteinům uspoříme čas, který můžeme věnovat činnosti, jenž nám nějakým způsobem vydělá peníze navíc. To znamená být o hodinu déle v práci nebo příprava dřeva na topení nebo práce na svém projektu, ať už je na internetu nebo v poskytování nějaké služby lidem nebo výrobou a následně prodejem našeho výrobku. Příprava a pití nápoje zabere čas v řádu minut.

Tak to jsou tři hlavní výhody proteinů, které šetří naší peněženku a čas a navíc máme doma zásobu proteinů, kterou oproti masu, mléčným výrobkům nebo vejcím můžeme jednoduše skladovat a nemusíme se bát, že se nám rychle zkazí. Základ stravy budou vždy tvořit potraviny jako maso, mléčné produkty, obiloviny, rýže, ovoce, zelenina a další druhy, ale doplňky nám mohou práci ulehčit. Jestli výhody proteinových doplňků využijeme, je jen na osobní volbě každého člověka. Můžeme je použít na růst svalů i hubnutí, kdy potřebujeme chránit svalovou hmotu před odbouráváním, které by nastalo při nedostatku energie a malém příjmu proteinů. Jdou rychle připravit v jakoukoliv denní dobu a můžeme si je vzít třeba do práce nebo na cestu.

Diskuse k článku (0)


Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt