Fitvit.cz » Proteiny » Co nečekat od proteinu

Co nečekat od proteinu

Od proteinových doplňků stravy můžeme čekat mnohé a také od nich není dobré očekávat zázraky na počkání. Je tady ale jedna důležitá věc, kterou proteiny neplní vůbec. Často se této chyby dopouštějí lidé, kteří s cvičením začínají a mají nereálné nároky.

Proteinové výrobky rozhodně nejsou určeny jako nějaký chutný nápoj, který by nám měl přinést chuťové požitky. Výrobci se snaží co nejvíce zpříjemnit chuť těchto nápojů a někdy se jim to daří více a jindy méně, ale rozhodně mají tyto výrobky úplně jinou funkci, než nám poskytovat potěšení ve stravování.

Mějme proto na paměti, že nám proteiny pomáhají hlavně hubnout, dosáhnout pěkně vypadající postavu, udržet nebo budovat svalovou hmotu a pomáhat nám s regenerací po náročném tréninku a připravit nás na další výkon. Mohou také nahradit jídlo během dne, kdy zrovna nemáme čas nebo nemáme po ruce obvyklou dávku proteinů z běžné stravy.

Ještě mnohem důležitější pro dosažení cíle je přidat pohybovou aktivitu. Bez té je totiž doplňování proteinů pomocí doplňků pouze vyhazování peněz a změny bývají často zanedbatelné nebo vůbec žádné. A platí to i naopak. S pohybovou aktivitou, ale s mizernou stravou se cíle také nedočkáme.

Nikdy si ale nekupujeme protein s cílem jak dobře si na něm pochutnáme. Ano, existují druhy proteinů které jsou lepší než jiné, ale nikdy nemohou nahradit chutě, které obvykle očekáváme od potravin, jenž nás často přivádějí do problémů s naší váhou a nadbytečnými kilogramy. Pamatujeme si tedy jedno zásadní pravidlo. Protein si kupujeme z toho důvodu, aby nám pomohl vyřešit problém s naší postavou a odstraňovat její nedostatky.

Proteiny jsou dobrým pomocníkem při cestě za vysněnou postavou a je dobré si zvolit příchuť, která nám alespoň trochu vyhovuje. Pro ty, kteří čekají od proteinů něco navíc v oblasti požitku z chuti, tak jen tolik, že nechutnají úplně nejlépe, ale proto si je nekupujeme. Mají nám především ulehčit doplňování důležitých živin potřebných pro naše tělo a tím nám pomoci přeměnit naší postavu a zbavit se přebytečného tuku.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Magická proteinová tyčinka

» Vyzkoušena příchuť Latte Flavour

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt